1.FK Příbram, a.s. U19
4:2
[1:1]

Dorostenci Příbrami na Kopanině prohráli. Urban je vypakoval čtyřmi kusy.

Přední Kopanina - Poprvé doma si zahráli fotbalisté Přední Kopaniny po skončení nouzového stavu. Natěšení fanoušci viděli zajímavou konfrontaci dospělého a dorosteneckého fotbalu, ve kterém triumfovala zkušenost. Ligový dorost 1.FK Příbram na Kopanině padl 2:4, když nedokázal zejména uhlídat top střelce FCPK. Daniel Urban vstřelil všechny čtyři góly modročervených a zužitkoval dobrou hru svého týmu.

Od prvních minut bylo Kopaňákům jasné, že tentokráte si zaběhají víc než jindy. Dorostenci z Příbrami hráli aktivně, dávali rychle míč od nohy, hru roztahovali a chodili do náběhů. A když dali první branku, která zúročila lepší vstup hostů do zápasu, vypadalo to pro domácí bledě.

Úvodní gól vstřelil hráč s číslem 10 - Dominik Vott, syn trenéra Přední Kopaniny, který stál tentokráte na opačné straně než jeho otec.

Rozlet příbramských mladíků však záhy přibrzdil domácí šutér Daniel Urban. Postavil se k trestnému kopu a levačkou přes zeď na bližší tyč dal vzpomenout na kopaninskou legendu přímých kopů Václava Nováka. Trefil skvěle a to ještě diváci netušili, co dalšího domácí střelec dnes předvede. V této chvíli to bylo 1:1 a tento stav vydržel až do poločasu.

Domácí si postupně zvykli na tempo zápasu a hra se srovnala. A nakonec se srovnala i vzájemná bilance obou soupeřů v této sezóně. Utkali se v letní přípravě (5:5), zimní pauze (3:1 Příbram) a do třetice nyní po zrušení soutěží kvůli koronaviru. A byl to Daniel Urban, kdo nasměroval Kopaninu k výhře. Za druhý poločas nasázel zeleným hattrick a stal se největší hvězdou zápasu.

Na dvě Urbanovy branky ještě reagoval Čížek, který snížil na 2:3. Pak se však Urban položil do centru Zemánka a famózním volejem dal výsledku konečnou podobu - 4:2.

Bylo to druhé vítězství Kopaniny ve třetím přípravném zápase. A opět bylo bohaté na branky. Po sedmibrankových přestřelkách - prohře s Podolím (2:5) a výhře nad Radotínem (6:1), tentokráte padlo gólů šest, naštěstí pro modročervené čtyři do správné sítě.

V dalším utkání se Kopanina utkání opět na domácím stadiónu U Drahušky s týmem FK Louny, účastníkem divize B. Hraje se v sobotu 6.6.2020 od 11:00.

Cipra - Karbulka, Tržický, Kučera, Flaks - Zadina (46. Šultes, 75. Zadina) - Zemánek, Boček, Vágner (70. Vik), Řežábek (55. Hollmotz) - Urban. Trenér: Daniel Vott.

Urban (1:1), Urban (2:1), Urban (3:1, as. Boček), Urban (4:2, as. Zemánek)