16.05.2020 | 10:30 | P | Podolí
5:2
[2:2]

Kopanina sehrála první přípravný duel po koronaviru. Soupeřem bylo Podolí.

Kavčí hory - Postupné uvolnění restrikcí pustilo i fotbalisty Přední Kopaniny zpět na hřiště. Mistrovské soutěže byly svazem ukončeny, takže ve zbytku sezóny se bude trénovat a budou se hrát přípravné zápasy. Tím prvním byl duel na stadiónu AFK Slavoj Podolí. Kopanina v utkání dvakrát vedla, ale od stavu 2:2 dávali branky už jen domácí. Zápas skončil 5:2.

V přeborové tabulce oba týmy rozdělovaly tři body ve prospěch Přední Kopaniny. V podzimním zápase se na stadiónu v Podolí radovali domácí po výhře 3:1 (více zde). Na odvetu na Kopanině už nedošlo kvůli vyhlášení nouzového stavu. Nyní si oba celky daly alespoň přáteláček.

Utkání se hrálo za splnění schválených hygienických opatření s limitem počtu účastníků do 100 osob. Hráči si mohli užít skvěle připravený trávník.

Kopanina šla do vedení po brance Řežábka ve 22. minutě, který se opřel do míče z dálky a jeho falšovaná střela překvapila Vondrku v domácí brance. Řežábek byl na hřišti chvilku poté co nahradil zraněného Polanského. Za šest minut bylo srovnáno, když domácí předvedli rychlý brejk do otevřené obrany a kopaninská obrana marně signalizovala ofsajd. Podobský zakončil a vyrovnal na 1:1.

Po domluvě trenérů se hrálo 3 x 30 minut. Pokud budeme počítat poločas 45 minut, tak v té době to bylo 2:2. Nejprve vyslal Urbana do brejku Mařík a Kopanina znovu vedla. Kopaninský šutér si totiž pohrál s obranou i gólmanem a dával do prázdné branky. Vyrovnání však přišlo po hrubce Flakse, který chyboval v rozehrávce.

V poločase oba týmy prostřídaly, Kopanina poslala do hry šest nových borců (Hollmotz, Janíček, Vik, Průša, Machálek, Rádler).

Nová sestava však už nenašla klíč k brance Podolí. Přitom v té se kuriózně prostřídali tři gólmani, každou třetinu odchytal někdo jiný.

Naopak to byl domácí tým, který byl produktivní. Vstřelil tři branky a dotáhl zápas k vítězství 5:2. Ve dvou případech však domácím kopaninští hráči vyloženě namazali.

Série přátelských zápasů bude pokračovat hned za týden, kdy se Přední Kopanina představí v Radotíně. Hrát se bude v sobotu 23.5.2020 od 10:30.

Švarc - Flaks (60. Boček), Kučera (73. Zemánek), Zadina (73. Vágner), Boček (45. Radler) - Langer (45. Vik) - Zemánek (45. Hollmotz), Vágner (45. Průša), Mařík (45. Janíček), Polanský (11. Řežábek) - Urban (45. Machálek). Trenér: Daniel Vott.

22. Řežábek (0:1, as. Langer), 37. Urban (1:2, as. Mařík)