^
17.08.2019 | 11:00 | M | Modřany
3:0
[0:0]

První zápas na hřišti soupeře v 1.A třídě skončil pro béčko prohrou v Modřanech.

Modřany - Rezervní tým mužů Přední Kopaniny prohrál v Modřanech 0:3. Domácí SK rozhodl o své výhře během pětiminutovky mezi 74. a 80. minutou, kdy padly všechny tři branky. Kopanina B se střelecky neprosadila, vrací se bez bodu a na svou první výhru v nové soutěži stále čeká. Za týden přivítá v lokálním derby na domácím stadiónu Sokol Nebušice.

V utkání dlouho branka nepadla a hrál se vyrovnaný zápas. Přesto pokud byl někdo více nebezpečnější, byli to domácí. Hosté však měli jistotu v bráně jménem Jiří Švarc.

Výkon hostů dopředu byl rozpačitý. Útočníci Janíček s Hollmotzem neměly náběhy, hodně míčů poztráceli a po akcích ze stran ve vápně chyběli vysocí hráči na zakončení po centrech a ke zpětnému centru po zemi na střelu se nikdo nedostal. V několika slibných momentech nám v závěru nevyšel dotek s míčem v přípravné fázi do šance. Pro gólmana Modřan Vosku jsme tak v podstatě nebyli nebezpeční.

Poločas 0:0 a navíc Kopanina bez Martina Lesa, který už ve 13. minutě musel střídat pro svalové zranění. Nováčkem v sestavě a svou premiéru v FCPK si odbyl Marek Kadlec, devatenáctiletý hráč z Dukly Praha.

Možná se čekalo ve druhé půli, že domácím začne docházet dech a projeví se větší trénovanost hostujících borců. To se nestalo. Hrálo se více na polovině Přední Kopaniny, která když se dostala k nějakému ohrožení soupeře, byl u toho většinou Řežábek. Právě on měl největší šanci zápasu, kdy za stavu 0:0 sám před gólmanem Voskou se ho snažil přehodit, ale trefil ho do obličeje. Modřanský gólman byl pak dlouho ošetřován, ale neinkasoval.

Hostující kouč Koloušek dostřídal všech pět náhradníků na lavičce s cílem hru oživit, ale nic převratného se neudálo. Kopanina se navíc dostala pod tlak řady standardek domácích a po jedné z nich a následné skrumáži inkasovala z dorážky v 74. minutě. O dvě minuty vyšel domácím brejk do otevřené obrany a dílo pětiminutové zkázy dokonal Skalický z penalty, poté co frustrovaný Tržický fauloval ve vápně.

Hodnocení trenéra - Karel Koloušek :

Určitě jsme měli ambice tady bodovat, zvláště po vydařeném zápase doma s Dolními Chabry. V Modřanech jsme však první půli odevzdali a ve druhé, ve které jsme sice byli fotbalovější, tak jsme dostali tři góly. Fotbalově jsme je nepřehráli a v důrazu nás soupeř jednoznačně předčil, proto vyhrál zaslouženě 3:0.

Švarc - Kadlec (56. Janek), Tržický, Huleš Robin, Huleš David - Les (13. Řežábek), Vik (46. Kolář), Blažek (61. Čadek), Boček - Janíček (56. Machálek), Hollmotz. Trenér: Karel Koloušek.