FC Zličín
3:2
[3:1]

Vítězná rozlučka. Kopanina poráží Zličín 3:2. Dvě trefy Daniela Urbana.

Přední Kopanina - Rozlučku s domácím stadiónem v roce 2019 fotbalisté Přední Kopaniny zvládli. V předposledním kole přeboru Prahy porazili U Drahušky FC Zličín 3:2. V utkání museli dotahovat vedení hostů a ve druhé půli bránit těsný náskok. Vše se povedlo. Po dvou gólech Urbana a premiérové trefě Karbulky má Kopanina další důležité tři body.

Oba týmy na sebe narazily po třech a půl letech. Naposledy to bylo 2.4.2016, když na Kopanině remizovali domácí se Zličínem 1:1 (více). Pak modročervení postoupili do divize a následně sestoupil Zličín do 1.A třídy. Teď je v přeboru nováčkem. Zajímavostí posledního vzájemného zápasu je fakt, že už tehdy v něm skóroval Daniel Urban. Kromě Urbana byl v sestavě v roce 2016 ještě Ivo Flaks.

Daniel Urban byl klíčovým hráčem také aktuálního zápasu. V sobotu nejprve vyrovnal na 1:1 a těsně před přestávkou přidal z penalty důležitý gól do šatny na 3:1. Druhou branku vsítil Jan Karbulka, jeho první na Kopanině v mistrovském utkání po letním příchodu.

Kopanina do utkání nevstoupila nejlépe. Musela dohánět náskok soupeře, za kterého se už v 8.minutě trefil z trestného kopu Gröbl. Naštěstí za pět minut bylo vyrovnáno a do pauzy už domácí fans slavili vedení 3:1. Pomohly k tomu také dvě krásné asistence Roberta Vágnera a penaltový faul Vašuta, bývalého hráče FCPK na Františka Háka.

Dvoubrankový poločasový náskok však brzy neplatil. V 57. minutě se trefil střídající hráč Zličína František Bous a drama bylo na světě. Ačkoliv měla Kopanina několikrát šanci přidat rozhodující branku nestalo se. Ani při sólech Urbana nebo Flakse. Naštěstí hosté cestu jak překonat gólmana Mačího také nenašli a tak výsledek 3:2 zůstal až do konce.

Kopanina je s 22 body na 7.místě, Zličín zůstává na 17 bodech a je jedenáctý. Urban díky dvěma trefám podpořil své postavení nejlepšího střelce v Praze a má už 18 gólů !!!

Jak budeme bilancovat první polovinu soutěže se rozhodne příští týden, kdy se hraje poslední podzimní kolo. Fotbalisté Přední Kopaniny se v něm představí v na Cibulkách v pražských Košířích, kde jsou doma Uhelné sklady. V minulém ročníku byli diváci v tomto utkání svědky infarktového průběhu. Kopanina už vedla 4:1, ale nechala domácí, kteří navíc hráli už v deseti srovnat na 4:4 (více zde). Co nás čeká letos se dozvíme v sobotu, utkání má výkop 10:30.

A přidáváme ještě ohlasy trenérů na utkání FCPK vs Zličín a vyhlášené nejlepší hráče:

Hlasy trenérů
Daniel Vott (Přední Kopanina):
 „Velmi těžké utkání na těžkém terénu s bojovným soupeřem. I trochu se štěstím jsme to odskákali a odbránili. Měli jsme mnohem lépe řešit brejkové situace, z toho bychom měli dávat góly. To je škoda. Pro nás, stejně jako pro každého, jsou to strašně důležité tři body. Mám z nich radost.”
Miroslav Vašut (Zličín): „Klíčem byl první poločas. Zase jsme rychle vedli, ale po naší chybě soupeř rychle vyrovnal. Pak měl další šanci Martin Šlajchrt, bohužel nedal. Pak jsme prohrávali a nezvládli závěr poločasu. Po zbytečném faulu Vašuta jsme do šatny dostali třetí gól z penalty. Řekli jsme si, že s tím ještě zkusíme něco udělat. Dali jsme na 3:2 a hráli pak vabank. Soupeř tam měl nějaké šance a nám se už vyrovnat nepodařilo.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Ivo Flaks.
Nejlepší hráč Zličína: Václav Šilhavý.

Mačí - Mejdr, Tržický, Janek (77. Zadina), Flaks - Karbulka, Kučera, Kolář, Vágner (66. Šultes) - Urban (87. Hollmotz), Hák. Trenér: Daniel Vott.

13. Urban (1:1, as. Vágner), 30. Karbulka (2:1, as. Vágner), 45.+1 Urban z pen. (3:1, as. Hák)