SK Hostivař
2:4
[1:2]

Konečně! Fotbalisté Přední Kopaniny poprvé uspěli venku. Zvítězili v Hostivaři.

Hostivař - Až dosud v této sezóně platilo, že kdykoliv Přední Kopanina vyjela v přeboru Prahy na stadión soupeře, vracela se s prázdnou. Čtyři zápasy na hřištích soupeřů a nula bodů. Strašidelná bilance skončila v sobotu v Hostivaři v 11.kole. Kopaňáci brali tři body za výhru 4:2. Byla to třetí výhra v řadě a posun na sedmé místo v tabulce s šestnácti body. Za týden hrají modročervení na domácím stadiónu proti Radotínu.

Hostivař patří mezi oblíbené soupeře Kopaniny. V minulé sezóně brali svěřenci trenéra Votta s týmem z desátého pražského obvodu všechny body. Doma zvítězil FCPK 3:1 (více) a venku to dokonce byla výrazná "nakládačka" pro černobílé v poměru 7:0 (více). Do třetice nestačila Hostivař na tým od letiště ani v poháru, kdy prohrála 1:5 (více).

V nové sezóně oba soupeři odstartovali bídně a do vzájemného utkání šli s bodovým odstupem dvou bodů ve prospěch Přední Kopaniny. Stav konta 13 bodů byl však alarmující.

Začátek patřil Hostivaři, která dala kuriózně první gól hned v 17.vteřině! Patrně nejrychlejší gól letošního ročníku padl po dlouhém nákopu, nedůrazu v obraně hostů a Macháček po centru ze strany ihned překonal Mačího.

Kopanina vyrovnala po čtvrthodině, kdy nastřelený Karbulkův nastřelený centr byl tečován přímo k Hákovi a František, v loňské sezóně ještě hráč právě Hostivaře, srovnal na 1:1.

Úplný obrat skóre ve svůj prospěch hosté dokonali před poločasem. Vyhraná defenzivní hlavička Kučery, Šultesův rychlý pas na Urbana a zabijácké zakončení nejlepšího pražského střelce. Kopanina vedla v poločase 2:1.

Stejný hráč přidal další gól na 3:1 po hodině hry, který mu předložil ze strany mladý Mejdr a zdálo se být rozhodnuto. Domácí však deset minut před koncem snížili a Kopanině začali zatápět. V těchto chvílích tým podržel gólman Mačí a rozhodnutí pak přinesla minuta 89., kdy navrátilec do sestavy po zranění Ivo Flaks po úniku naservíroval Šultesovi, který umístěnou střelou na zadní tyč definitivně přirknul tři body pro Přední Kopaninu.

Zajímavosti z utkání:

-Kopanina poprvé veze body ze hřiště soupeře, až dosud 4x prohrála (Žižkov B, Třeboradice, Admira B, Podolí);

-Kopanina má sérii tří vítězných zápasů v řadě;

-dva góly Daniela Urbana, který už má celkem 15 branek a vede tabulku pražských střelců. Podle svých slov chce překonat 36 z minulé sezóny (rozhovor zde);

-proti svému bývalému týmu se prosadil gólem František Hák;

-trenérem SK Hostivař v tomto utkání byl dlouholetý kouč FCPK Sálem Hebousse. V rozhovoru tipoval remízu;

-v utkání nenastoupil Daniel Kolář, který byl vyloučen v minulém zápase s Královicemi;

-Kopanina se těší z návratu dvou marodů do sestavy Flakse a Čiháka;

-po návratu z mistrovství světa v malém fotbale se vrátil do sestavy Pavel Šultes s bilancí 1+1;

-Kopanina potvrdila kvalitu svých brankářů. V minulých kolech držel tým jistý Švarc, teď se mohl tým opřít o skvělé zákroky Mačího;

-celý zápas můžete shlédnout na internetové televizi tvcom.cz zde;

Sálem Hebousse (Hostivař):
„Myslím si, že utkání mělo skončit remízou. Bylo tam velké nasazení, bojovnost, všechno v pohodě. Akorát rozhodly naše neproměněné šance, proto jsme nebodovali. Za stavu 2:3 jsme tam měli dvě - tři výborné šance na vyrovnaní a dostali jsme na 2:4. Ta remíza, kterou jsem odhadoval, by byla spravedlivá.”
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Strašně těžký zápas, soupeř byl na nás připravený. Jak jsme měli v některých zápasech trochu smůly, tak teď jsme si vybrali trochu štěstí a dotáhli jsme to do vítězného konce. Hostivař nehrála vůbec špatně. Poprvé jsme vyhráli venku, o to víc mě vítězství těší. Hodně důležité body.”

Nejlepší hráč Hostivaře: Jan Penc.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Josef Mačí.

Mačí - Mejdr (69. Čihák), Tržický, Zadina, Flaks - Kučera - Karbulka, Šultes, Vágner (63. Graf) - Hák (86. Boček), Urban (K). Trenér: Daniel Vott.

19. Hák (1:1, as. Karbulka), 36. Urban (1:2, as. Šultes), 64. Urban (1:3, as. Mejdr), 89. Šultes (2:4, as. Flaks)