FK Středokluky
3:4
[2:1]

První zimní příprava rezervy FCPK: sedm branek a výhra nad FK Středokluky.

Střešovice - První přípravný zápas v zimní pauze odehrála rezerva Přední Kopaniny na umělé trávě ve Střešovicích proti Středoklukům. Účastník středočeské 3. třídy se ukázal být zdatným soupeřem a favorit rozhodl o svém vítězství 4:3 až po brance Bočka dvě minuty před koncem. Za týden čeká na Kopaninu zápas s Jedomělicemi.

Středokluky jsou ve své 3. třídě po podzimu na 7.místě s desetibodovou ztrátou na vedoucí Roztoky, ale proti Kopanině ukázaly, že středočeské nižší soutěže mají kvalitu.

Modročervení šli do vedení brankou Machálka po čtvrthodině, ale soupeř skóre otočil a poločas vyhrál. Ještě přitom Středokluky zvládly neproměnit penaltu, které čelil v brance Kopaniny chytající dorostenec Šafařík. Střela z desítky však mířila mimo.

Záhy ve druhé půli vyrovnal z trestného kopu Tomáš Bláha po faulu na Buzka. Když o pět minut později poslal Kopaninu do vedení Vendelín Schierreich, zdálo se vše na dobré cestě pro FCPK. Za tři minuty však bylo opět srovnáno na 3:3 !!!

Rozhodnutí tak padlo v závěru, když vítězný gól trefil Boček po asistenci dalšího dorostence Sebastiána Schierreicha.

Málem se tak opakovala historie, když poslední zápas mezi oběma týmy se hrál téměř přesně před deseti lety (1.3.2009). Tehdy utkání skončilo remízou 3:3. Máme k tehdejšímu zápasu komentář i bohatou fotogalerii.

Středokluky vs FC Přední Kopanina B, 1.3.2009, komentář + fotogalerie

Druhé utkání zimní přípravy sehraje Kopanina B proti Sokolu Jedomělice, kde je celá bývalá kopaninská enkláva v čele s trenérem Honzou Charvátem a hráči Nedvědem, Jandou nebo Horákem. Hraje se opět ve Střešovicích, tentokráte od 18 hodin v sobotu 16.2.

Šafařík - Čadek, Huleš, Bláha, Schuster (46. Schierreich V.) - Vik, Melničuk, Kolář (53. Schierreich S.), Boček - Buzek - Machálek. Trenéři: Daniel Vott, Karel Koloušek.

14. Machálek (0:1, as. Čadek), 48. Bláha (2:2, as. Buzek), 53. Schierreich V. (2:3, as. Machálek), 88. Boček (3:4, as. Schierreich S.)