SK Třeboradice
5:2
[3:1]

Kopanina zabrala. Dala pět gólů Třeboradicím a už je za třiceti body.

Přední Kopanina - Fanouškům Kopaniny se vrátil do tváří úsměv. Po třech jarních prohrách v řadě modročervení zabrali a do sítě Třeboradic nasázeli na domácím stadiónu U Drahušky pět branek (5:2). Stále ještě úřadující vítěz přeboru SK Třeboradice dostal od FCPK v této sezóně celkem 12 gólů! Kopanina je s 31 body pátá, Urban s 21 góly vede tabulku střelců.

Utkání rozhodl první poločas, kdy se Kopanině povedl obrat z 0:1 na 3:1 a hned po příchodu ze šaten přidal Urban čtvrtý gól. Hosté dostali šanci po vyloučení Zadiny v 62. minutě, ale svou převahu jednoho hráče v poli využili pouze ke korekci výsledku.

Do vedení poslal Třeboradice ve 23. minutě kanonýr Kadlec, který se 17 brankami prohání kopaninského střelce Urbana v tabulce střelců. Kadlec dostal šanci kopat pokutový kop po faulu Houšky na Viktorina a přestože mu Švarc vystihnul stranu, na prudce trefený míč k tyči nedosáhl - 0:1.

Souboj dvou dosud nebodujících týmů (více zde) však začínal záhy od nuly, neboť Urban  ve 24. minutě prudce odcentroval pravačkou do vápna a Flaks z prvního doteku rozvlnil síť Hradilovy branky - 1:1.

Následovala kritická desetiminutovka svěřenců trenéra Tesaře. Mezi 37. a 47. minutou třikrát inkasovali a to rozhodlo.

Nejprve Houška trefil přesně k tyči a poslal do nebes tátovi Slávovi už druhý jarní gól v dresu FCPK (více zde) a pak si Urban po dlouhém pasu Vágnera pohrál s celou obranou a vstřelil jubilejní gól s pořadovým číslem 20. v této sezóně. Novináři o tom napsali, že v minulé sezóně vstřelil nejlepší střelec, tehdy Junek, dvacátý gól až na konci května. Teď se to Urbanovi povedlo o celé dva měsíce dříve - více zde.

Kanonádu domácích přerušila přestávka, ale apetit zůstal. Hned po příchodu poslal Vágner Urbanovi další bonbonek a tentokráte kopaninský šutér volil přehození Hradila. Urbanův gól číslo 21 !!!

Vedení 4:1 bylo hodně důležité, ale nemuselo být klíčové. Vzpomínkou na podzimní zápas obou soupeřů Kopanina v Třeboradicích otáčela z 1:4 na konečných 7:5 (více zde). Třeboradicím se však podobný kousek u letiště nepovedl. Sice dostaly v 62. minutě výhodu půlhodinové přesilovky po vyloučení Zadiny, ale využily to pouze ke korekci na 2:4 po hlavičce Viktorina.

Volání fanoušků dejte jim bůra se naplnilo v poslední minutě zápasu, kdy s velkým podílem Cvrčka a efektní patičce Flakse přesně k tyči zamířil Vágner - 5:1. Tuto nádhernou branku i všechny ostatní si můžete prohlédnout v sestřihu Matěje Kargera.

Připravujeme bohatou fotogalerii od fotografů Pavla Jiříka st. a Matěje Kryštofa Řešátko.

Švarc - Flaks (90. Huleš), Zadina, Houška, Graf - Pospíšil (24. Janek), Vágner - Šultes, Cvrček, Průša (82. Vik) - Urban (K, 74. Machálek). Trenér: Daniel Vott.

24. Flaks (1:1, as. Urban), 37. Houška (2:1, as. Flaks), 39. Urban (3:1, as. Vágner), 47. Urban (4:1, as. Vágner), 90. Vágner (5:2, as. Flaks)