MFK Dobříš
5:1
[1:0]

Kopanina hrála v Dobříši. S divizním soupeřem nakonec vysoko prohrála.

Dobříš - Pátý přípravný zápas fotbalistů Přední Kopaniny v zimním období skončil třetí porážkou. Na stadiónu divizního týmu MFK Dobříš Pražané padli vysoko 1:5. Jediný gól vstřelil Urban, který snižoval na 1:3. Do jarního startu pražského přeboru zbývají modročerveným ještě tři týdny, ve kterých sehrají další dva přípravné zápasy: Dolní Chabry a Tatran Rakovník.

Utkání se stále ještě divizním soupeřem (poslední místo) provázelo nádherné jarní počasí. Hrálo se na umělce městského stadiónu v Dobříši.

Kopanina nastoupila poprvé v zimě v sestavě s Pecharem a Pospíšilem, naopak stále postrádala například Cvrčka nebo Vágnera. Na marodce jsou dále i Graf, Janek a Svoboda, o Čihákovi a jeho dlouhodobém problému snad ani už nemluvě.

V první půli se hrál velmi otevřený zápas, oba týmy se dostávaly do šancí a pro vyhřívající se diváky to bylo atraktivní. Ti domácí navíc měli radost z branky Junka šest minut před pauzou a Dobříš vyhrála poločas 1:0. Kopanina své šance neproměnila, když zejména Šultes s Pospíšilem mohli své zkušenosti zúročit lépe.

Druhý poločas Kopanina sice měla míč v držení mnohem více než soupeř, ale branky sázela především Dobříš. Domácí Pražany vytrestali čtyřmi dalšími góly ! Defenzivní hra FCPK byla katastrofální, návraty po ztrátách míče pomalé, zajišťování minimální. Přitom dopředu si hosté vypracovali dalších šest loženek, ač proměnili jen jedinou. Proč si však hosté kazí dojem tak bídnou hrou dozadu, je určitě téma, které by mělo zajímat trenéra Votta tři týdny před startem jarní části přeboru, kde hned v jeho úvodu čeká na jeho svěřence lídr tabulky Újezd Praha 4.

Kopanina dostala pět gólů podruhé v řadě, naposledy před týdnem od devatenáctky Dukly Praha. Celkově má zápasovou bilanci v přípravě dvě výhry a tři prohry při skóre 16:15. V tabulce střelců zimní přípravy se Urban dotáhl se šesti góly na Šultese a k jejich dvanácti brankám dohromady ještě po jedné přidali Řežábek, Vágner a Vik. Jeden gól byl vlastní.

Příští zápas Kopanina sehraje proti týmu SK Dolní Chabry . Předsedou tohoto klubu je Vladimír Šmicer a zelenobílí nyní hrají po pádu z přeboru 1.A třídu. Přípravné utkání se hraje na neutrální půdě SK Motorlet Praha v sobotu 23.února od 16 hodin.

Švarc - Zadina, Tržický, Houška, Flaks (60. Huleš) - Pechar, Pospíšil - Šultes - Boček (46. Machálek), Urban, Řežábek. Trenér: Daniel Vott.

69. Urban (3:1, as. Šultes)