SK Hostivař
0:7
[0:1]

Přední Kopanina dala Hostivaři sedmičku a drží se třetí za Újezdem a Uhlíři

Hostivař - Podruhé v sezóně nastříleli fotbalisté Přední Kopaniny v přeboru Prahy sedm branek. Opět to bylo na hřišti soupeře! Poprvé v Třeboradicích, teď v Hostivaři. Zatímco poprvé to byla vzájemná přestřelka (7:5), teď to byla jasná dominance modročervených (7:0). Po dvou brankách dali Šultes a Urban. Ten vede s 11 brankami tabulku střelců celé soutěže. Potřetí na podzim udržela Kopanina čisté konto.

Oba týmy proti sobě nastoupily po dlouhých letech a v Hostivaři na tento zážitek nebudou vzpomínat v dobrém. Domácí žádný gól nevstřelili a sedm dostali. To byl direkt !

První půli vyhráli hosté o branku. Odpovídalo to průběhu hry. Také domácí měli v prvních pětačtyřiceti minutách své šance. Hrál se rychlý svižný fotbal za příjemného počasí, diváci museli být za vstupné 30Kč spokojeni.

Ve druhé půli však hostivařský nováček zažil horor. Od 57. minuty v rychlém sledu šestkrát inkasoval. To vše za 16 minut. Kanonádu ukončil "stylově" vlastní brankou Plášil, který potvrdil dezorientaci domácího týmu ve druhé půli uklizením míče k tyči svého gólmana Strazzera.

Za Hostivař nastoupil ve středu zálohy bývalý hráč FCPK Jan Mikeš. Druhý Kopaňák nyní oblékající černobílý dres hostivařského expresu Jakub Sýkora pro zranění chyběl.

Kopanina předvedla výbornou hru. Dobře rozehrála už první poločas a po přestávce jasně dominovala. Modročervení byli všude o myšlenku rychleji a předvedli krásné akce a dali nádherné góly. Po třech zápasech se vrátili na vítěznou linii a doufejme, že v poslední třetině podzimu na nyní vydrží. V příštím kole čekají na Kopaňáky doma Vršovice (sobota, 27.10., výkop 14:30, U Drahušky).

Zdeněk Vondráček (Hostivař):
 „První poločas byl na šance hodně vyrovnaný, prohráli jsme jej 0:1. Poté jsme udělali chybu ve středu hřiště a chytili dvacetiminutovku, kterou už jako trenér nechci nikdy zažít.”
Daniel Vott (Kopanina): „Samozřejmě musím být spokojený, zejména za druhý poločas. Řekli jsme si, co bychom v tomto zápase chtěli hrát a do puntíku to vyšlo. V prvním poločase měl soupeř několik šancí, bylo to vyrovnané, ve druhém už se hrálo na jednu branku. Spokojený jsem s hrou i výsledkem.”

Nejlepší hráč Hostivaře: David Kronovetr.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Daniel Urban.

Mačí - Janek (69. Bláha), Tržický, Pechar (83. Huleš), Graf - Pospíšil, Vágner - Šultes (74. Machálek), Cvrček (78. Vik), Řežábek (74. Boček) - Urban. Trenér: Daniel Vott.

31. Šultes (0:1, Urban), 57. Cvrček (0:2, as. Řežábek), 60. Urban (0:3, as. Pospíšil), 62. Urban (0:4, as. Řežábek), 65. Řežábek (0:5, as. Vágner), 68. Šultes (0:6, as. Graf), 73. vlastní Plášil