SK Horní Měcholupy
3:2
[2:0]

Nádherné branky dovedly FCPK k výhře v dohrávce nad Horními Měcholupy

Přední Kopanina - Kdo přišel ve středu 4.4. sledovat na stadión U Drahušky dohrávku 17. kola fotbalového přeboru Prahy nelitoval. Domácí tým Přední Kopaniny porazil třetí mužstvo tabulky SK Horní Měcholupy 3:2. Kopanina vstřelila nádherné branky a postarali se o ně ti nezkušenější - Pospíšil, Buzek, Zadina. Po dvou smolných prohrách v řadě tento výsledek domácí moc potřebovali.

Výsledek je cennější i proto, že domácím chyběli klíčoví hráči sestavy. Kvůli zranění střelec Urban a gólman Švarc, vyloučený je Bláha a mimo byl tentokráte i Melničuk.

Přesto Kopanina zvládla první poločas s velkým přehledem. Tým se semknul a soupeře z čela tabulky v první půli dokonale přehrál. A dokázal svůj výkon vyjádřit i brankově. Góly byly ukázkové.

Při prvním prodal své zkušenosti Michal Pospíšil, všimnul si postavení gólmana Řemínka příliš vpředu a obloučkem ho nachytal na švestkách. Při druhém pak následovala povedená kombinace po ose Řežábek - Pospíšil - Vágner a posledně jmenovaný adresoval uličku na nabíhajícího Buzka, který se z pozice aktivního pravého obránce vřítil do šestnáctky a nekompromisně zakončil - 2:0.

Třetí gól snad nejkrásnější padl ve druhé půli. Zadina, který dohrával kvůli roztržené hlavě s obvazem na hlavě vypustil takovou dělovku z velké dálky, že gólman Řemínek nestihl zvednout ani ruce.

Tříbrankový náskok hosty nepoložil. Zjednodušili hru, ubrali na obráncích přidal na útočnících, začali nakopávat míče do šestnáctky, kde využívali své urostlé postavy. Padly z toho dva velmi podobné góly na sílu, ovšem třetí vyrovnávací už nepřišel ani navzdory čtyřminutovému nastavení !!!

Kopanina se raduje z druhé jarní výhry, celkově sedmé a vyhlíží příští zápas na stadiónu SK Zbraslav (neděle, 8.4. od 16:30), kde by modročervení chtěli potvrdit dobrý výkon. Gratulujeme všem třem střelcům k jejich premiérovým trefám v této sezóně.

Vácha - Buzek, Čihák (K), Huleš, Flaks - Levý (62. Čadek), Vágner (83. Sýkora), Zadina, Řežábek (89. Svoboda M.) - Pospíšil, Machálek (68. Schierreich V.). Trenér: Daniel Vott.

21. Pospíšil (1:0), 30. Buzek (2:0, as. Vágner), 62. Zadina (3:0)