^
22.04.2024 | FCPK | Autor: JT

Přehled celého odehraného víkendu. Jak bodovaly týmy Přední Kopaniny?

Přední Kopanina - Další hrací víkend je za námi, a už se tak pomalu chystáme na závěrečný sprint sezony. Téměř polovina jarních utkání už je historií a několik kopaninských kategorií stále tvrdě bojuje o postup do vyšší soutěže, či dokonce titul. Tento víkend byly v akci opět všechny modročervené celky, a jak dopadly si můžete přečíst v tomto článku!

První mužstvo Přední Kopaniny je lídrem pražského přeboru a sezonu má dobře rozehranou, stále ho však čekají těžká utkání. Jedním takovým bylo to proti ČAFC, které se odehrálo v sobotu 20. dubna. Tento soupeř nemá daleko od TOP 4 a v minulém utkání přišel o výhru proti druhému Vyšehradu v poslední minutě. Svou kvalitu potvrdil i v tomto souboji, kdy se již v osmé minutě na stadionu U Drahušky ujal vedení. Kopanina je však tuto sezonu mistr v rychlých odpovědích na soupeřovy branky, a to potvrdila i tentokrát, když Vojtěch Ptáček srovnal v 22. minutě. Za nerozhodného stavu 1:1 se šlo do šaten. Toto skóre dlouho panovalo i ve druhé půli, a už to pomalu vypadalo, že ČAFC obere další celek z vrchu tabulky. Pak se ale opět objevil, kdo jiný, než Vojta Ptáček, a svou šestou brankou v posledních dvou duelech rozhodl tento zápas ve prospěch domácích. (informace)

V neděli od pěti odpoledne měla na programu svůj mistrák kopaninská rezerva. Ta jela odehrát šlágr kola na Aritmu proti tamnímu B-týmu. Před utkáním byla FCPK třetí s bilancí 42 bodů, soupeř sídlil na páté pozici a bodů měl o tři méně. Právě Aritma však zahájila klání lépe. Brzy v zápase se dostávala do šancí, a to vyústilo i v první branku ze 13. minuty. Následně domácí své vedení zdvojnásobili, a za stavu 2:0 skončil první poločas. Kopaňáci se během přestávky probrali a začali si také vytvářet příležitosti, jenže to byla opět Aritma, která skórovala na 3:0. Oliver Šalanský však rychle odpověděl svým gólem v 58. minutě a modročervení se stále nevzdávali. 20 minut před koncem vsítili domácí svou čtvrtou branku, a už to vypadalo, že se utkání dohraje v klidu za rozhodnutého stavu, jenže Šalanský opět skóroval hned vzápětí. Kopaňáci tak do konce utkání vyvíjeli tlak, a napjatý závěr zápasu vyvrcholil druhou žlutou kartou pro Sebastiana Razetta. FCPK B si tak z Aritmy body neodnesla. (informace)

Důležité utkání sehráli hráči staršího dorostu, kteří se na domácím hřišti postavili celku Uhříněvsi. Jednalo se o souboj týmů, jež byly v tabulce na za sebou jdoucích místech, a rozdíl tvořily dva body ve prospěch modročervených. Do zápasu však vstoupili lépe hosté, když se již ve třetí minutě jako první prosadili. Na rychlý start soupeře Kopaňáci neodpověděli, a tak se nějakou dobu hrálo za stavu 0:1. Následně však Uhříněves opět udeřila, a do kabiny si tak odnášela dvoubrankový náskok. Kopanině však poločasová přestávka zřejmě prospěla, a v 47. minutě dokázala snížit. To však nebylo vše, už o pár minut později domácí zase skórovali a vyrovnali výsledek. Už to vypadalo, že se hra otáčí ve prospěch FCPK, avšak hosté se nezalekli a během třinácti minut vsítili gól hned třikrát. Na to už modročervení odpovědět nedokázali a pouze snižovali na konečných 3:5. (informace)

Mladší dorost FCPK se v patnáctém kole 2. třídy utkal v domácím prostředí s Kunraticemi. Tato kopaninská kategorie vede tabulku a zatím v sezoně ztratila pouze pět bodů. Na krk jí však dýchají Horní Počernice, a tak si nemůže dovolit klopýtnout. Soupeř z Kunratic je pátý, a pro modročervené se tak nejednalo o lehký souboj. Na branku se dlouho čekalo, avšak ta přišla pro domácí v ideální chvíli, když Jan Vrabec vstřelil gól do šatny. Poločas 1:0. Narozdíl od první půle se v té druhé skóre změnilo rychle, po trefě kopaninského Kašky, který náskok zdvojnásobil. Následně však vstřelili branku i hosté, kteří tak posledních 20 minut měli naději přece jenom si ze stadionu U Drahušky něco odnést. Kopanina však odolala a vedení si udržela. Vyhrává tak počtvrté za sebou a pokračuje v roli lídra soutěže! (informace)

Za deštivého dopoledne přivítala kategorie starších žáků na svou půdu Braník C, tedy celek sídlící na druhém místě tabulky. Tento soupeř byl navíc rozjetý dvěma vysokými výhrami v řadě. FCPK U15 je na deváté pozici a minulý víkend přesvědčivě porazila Ďáblice B 6:1. Toto utkání však bylo zcela jiné. Hosté vtrhli na Kopaňáky od samého začátku a již ve třetí minutě skórovali. Po dvaceti minutách byl stav 0:5, a tak už modročerveným šlo spíše o to, aby se skóre nevymknulo kontrole a nedošlo k ošklivé porážce. Za domácí se prosadil Borůvka a strany se měnily za stavu 1:5. V druhé půli Braník vsítil branku už jen dvakrát, a tak byl konečný výsledek 1:7. (informace)

Celý kopaninský hrací víkend vykopli v sobotu již v devět ráno mladší žáci. Ti se na domácí půdě utkali ve šlágru své soutěže s Třeboradicemi B, které se nachází na třetím místě. FCPK U13 je lídrem tabulky, a tak ve hře byly důležité body. Zápas začal rychle, kdy už v šesté minutě bylo skóre 1:1, poté, co se hosté ujali vedení a modročervení hned na to vyrovnali. Za tohoto stavu se šlo do šaten. Na začátku druhé půle domácí vyšli do vedení, avšak nakonec nezvládli poslední čtvrt-hodinovku, ve které se Třeboradice prosadily hned třikrát a výsledek otočily na 4:2 ve svůj prospěch. Mladší žáci tak podruhé za sebou nevítězí a druhý Barrandov tak má výhodu. (informace)

V neděli po obědě vyšly do svých mistráků obě kopaninské přípravky. V obou případech se jednalo o domácí zápas. Kategorie U11 se utkala proti Sokolu Řepy, který vede tabulku. Jednalo se tak o souboj prvního s třetím, a to potvrdila i kvalita utkání. Řepy nakonec však dokázaly Kopaňáky porazit 22:12. (informace)

Mladší přípravka nastoupila do utkání proti Hostivaři, která je pátá a nachází se v dobré formě. Jednalo se o velmi gólový zápas, kdy se týmy předháněly a mohla rozhodnout každá branka. V této přestřelce nakonec Hostivař dokázala skórovat o pět gólů více a odnesla si vítězství 30:25. (informace)

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina.