^
08.04.2024 | FCPK | Autor: JT

Horký dubnový víkend je za námi! Jak hrály celky FCPK?

Přední Kopanina - Během horkého víkendu 6. až 7.4., který trhal dubnové teplotní rekordy, odehrály týmy Přední Kopaniny celkově osm utkání. Na domácí půdě U Drahušky jste mohli sledovat čtyři z nich, a to A-tým, mladší žáky a obě přípravky. Všechny tyto zápasy stály za to, a děti se úctyhodně popraly s těžkými podmínkami. Rezerva, oba dorosty a starší žáci odehráli své mistráky na soupeřových hřištích, kde ve všech zápasech padaly góly. Jak konkrétně dopadly kategorie FCPK se dočtete níže!

A-tým Přední Kopaniny splnil na domácí půdě roli favorita, když proti čtrnáctému Podolí vyhrál 4:2. Při zaváhání Vyšehradu zároveň navýšili modročervení svůj náskok na první příčce Pražská teplárenská přeboru na tři body. Vítěznou trefu si připsal za krásného počasí na hřišti u letiště kanonýr Daniel Urban, který si vychutnal gólmana Pospíšila. V tu chvíli zvyšoval stav na 3:1 pro domácí. Hosté však ještě dokázali udělat zápas napínavým, když se v 76. minutě prosadili a snížili deficit na jeden gól. FCPK ale náskok udržela a v páté minutě nastavení ještě výhru podtrhl Mainolfi čtvrtou kopaninskou brankou. (informace)

Ve stejný den jako A-tým odehrála svůj mistrovský zápas i kopaninská rezerva. Ve 21. kole skupiny B 1. A třídy se utkala na Motorletu s týmem 1999 Praha. Tento soupeř je na třinácté příčce, avšak minulý víkend venku porazil silné Modřany. A i tentokrát domácí mužstvo vstoupilo do utkání slibně, když se už v sedmé minutě ujalo vedení. Kopanina na sebe však dlouho nenechala čekat a o dvě minuty později již bylo vyrovnáno díky brance Veleby. Další gól do přestávky nepadl. Čas ubýval i v druhé půli, než se hosté opět konečně prosadili, konkrétně Šalanský v 62. minutě. Stejný hráč se následně trefil podruhé i v 73. minutě, a dal tak Kopanině klid. Konečné skóre 1999 Praha 1:3 FCPK B! (informace)

V sobotu 6.4. se ve třináctém kole skupiny A 1. A třídy starší dorost FCPK utkal s Hostivaří. Jednalo se o druhý mistrovský zápas jarní části sezony, v tom prvním U19 odehrála remízové utkání proti Sokolu Řepy. Tentokrát Kopaňáci čelili týmu z vrchu tabulky, Hostivař sídlí na druhé příčce a v soutěži je neporažená posledních šest kol. Domácí tak byli v roli favorita, což potvrdili. Brzy se ujali vedení a již po 12 minutách měli dvoubrankový náskok. Do konce poločasu přidali další dva góly, a tak bylo o vítězi jasno už během přestávky. Druhá půle byla bezbranková a konečné skóre tak zůstalo 4:0 pro Hostivař. (informace)

Ve velmi horkém nedělním odpoledni odehráli hráči mladšího dorostu zápas na půdě Čakovic. Jednalo se o druhý mistrovský zápas na jaře, celkově 13. kolo soutěže. Domácí se nachází na osmé příčce, FCPK tabulku vede. Proč tomu tak je, modročervení ukázali už v sedmé minutě, kdy se ujali vedení po trefě Peřiny. Do konce půle přidali ještě dvě branky, a tak se do šaten šlo za stavu 3:0 pro hosty. V druhém poločase se hra nakouskovala a Čakovice dokázaly skórovat v 64. minutě. Více toho však už nesvedly a Kopanina si náskok udržela na konečných 3:1. (informace)

Ve stejný den nastoupili do klání i starší žáci FCPK. Ty čekal zápas na hřišti Zličína, který sídlí na třetím místě a je v dobré sérii. Modročervení jsou v tabulce na poslední příčce a nutně potřebují body, aby bojovali o udržení. Roli favorita domácí potvrdili už brzy v zápase, kdy se v osmé minutě ujali vedení. Ve 21. minutě svůj náskok navýšili na 2:0, avšak hosté z Kopaniny odmítli rozmávat bílou vlajku. Během deseti minut se jim podařilo skóre srovnat, když se nejprve prosadil Vovkanič a následně Hanus. Strany se tak měnily za remízového stavu. Druhý poločas však Kopaňákům bohužel vůbec nevyšel a Zličín ukázal svou kvalitu. Rychle opět vyšel do vedení, a to už jen navyšoval. V druhé půli se domácí prosadili dohromady 4x, a zápas tak nakonec vyhráli 6:2. (informace)

Kopaninský víkend zakončili v neděli od 16:30 mladší žáci. Tato kategorie odehrála svůj druhý jarní mistrák. Jednalo se o domácí souboj s Radotínem, který se nachází na čtvrtým místě. Modročervení jsou druzí a týden co týden se předhánějí s Barrandovem o nejvyšší příčku. V tomto utkání vzali za otěže bratři Vobořilové, kteří svými góly dotáhli FCPK U13 k další výhře. Vobořil Pavel otevřel skóre v osmé minutě, následně se prosadil jeho bratr Petr, a v poslední minutě pojistil výsledek opět Pavel svou druhou brankou! (informace)

Obě přípravky FCPK nastoupily do svých jednotlivých utkání v teplé nedělní odpoledne. Kategorie U11, která je ve své soutěži na krásném druhém místě, měla na programu zápas s Čakovicemi. Jednalo se o vyrovnaný souboj, který byl nakonec rozhodnut o jednu branku ve prospěch domácích Kopaňáků. Ti vyhráli 6:5. (informace)

Mladší spoluhráči, tedy tým U9, se utkal s dívčím celkem Sparty Praha. Padlo spoustu gólů a po celou dobu bylo skóre napínavé. Tuto přestřelku nakonec zvládli o dvě branky lépe dívky ze Sparty, které si odnesly vítězství 26:24. (informace)

Sledujte nás také na Instagramu: fc_predni_kopanina, nebo Facebooku: FC Přední Kopanina.