FC Tempo 2-4FCPK
 V poslední zimní přípravě áčko porazilo Tempo. Za týden už pohár s Královicemi.

Datum a čas:25.02.2023 10:15  |  Poločas: 2 : 2  |  Tým: FCPK
Góly:Kulhavý z pen. (0:1, as. Vott), Urban (1:2), Mejdr (2:3, as. Razetto), Kulhavý (2:4, as. Hájek)
Góly-soupeř:Sedlář (1:1), Viktorin (2:2)
Sestava:Matějka - Mejdr, Kučera, Škarda - Hovorka - Asad (46. Hollerbach) - Vott, Mainolfi (46. Razetto), Kulhavý - Hájek, Urban (46. Ptáček). Trenér: Daniel Vott.

Lhotka - Fotbalisté Přední Kopaniny uspěli v generálce proti Tempu. Soupeř ze Lhotky byl jediný, kdo si odvezl všechny tři body na podzim v přeboru od letiště. Teď v přípravném utkání zvítězila Kopanina 4:2. Dvakrát se trefil Kulhavý, po jedné brance Urban a Mejdr. Vše se rozhodlo ve druhé půli, ta první byla remízová. Za týden už startuje první soutěžní utkání, pohár s Královicemi. Další týden pak startuje přebor Prahy. Kopanina hostí Viktorku Žižkov B.

Hodnocení trenéra - Daniel Vott :

V posledním přátelském utkání pro A mužstvo jsme se utkali s naším soupeřem z přeboru. Věděli jsme, že Tempo bude výborný soupeř na prověření toho, jak na tom jsme po zimní přípravě. Tato očekávání se zcela naplnila. V prvním poločase jsme nehráli podle našich představ. Ze začátku utkání jsme špatně bránili standardní situace a nebyly z toho sice vyložené šance soupeře, ale bylo to varování. Do vedení jsme se dostali po penaltě po faulu na Votta, kterou nadvakrát proměnil Honza Kulhavý. Bohužel celý první poločas nás soupeř přehrával ve středu pole, kde dominoval Petr Viktorín a my jsme si s tím nevěděli rady. Tím trpěla nejenom naše defenzivní činnost, ale nedařil se nám ani přechod do útoku. Navíc jsme inkasovali velice laciný gól, kdy po průnikové přihrávce si slabší chvilku vybral Ondra Matějka a minul balon u kterého byl dříve než útočník Tempa. Hned vzápětí ukázal svoji genialitu Dan Urban, kdy vymetl šibenici a opět jsme šli do vedení, které jsme ale neudrželi dlouho a po nedohrané standardní situaci jsme inkasovali po centru ze strany vyrovnávací branku. Je slušné říci, že mělo Tempo ještě jednu šanci, ale neproměnilo ji, a tak poločas skončil 2:2. O pauze jsme udělali změny v sestavě, něco jsme si k tomu řekli, a druhý poločas už byl zcela podle našich představ. Tempo, kromě série asi 4 rohových kopů, které jme ale již s přehledem ubránili, nemělo ve druhém poločase již nic zajímavého a naopak se nám začalo dařit Tempo přehrávat. Vytvořili jsme si soustavný tlak, ze kterého vyplynuly dvě branky, kdy nejdříve Razetto chytře rozehrál přímý kop na Mejdra, který nádherně trefil levačkou a poté se Štěpán Hájek obtočil ve vápně kolem obránce, jeho střelu sice brankář vyrazil, ale Honza Kulhavý pohotově dorazil do odkryté branky. Navíc jsme měli ještě dvě stoprocentní šance, kdy Vojta Ptáček netrefil správně a Seba Razetto z malého vápna branku přestřelil. Pro nás výborná příprava, ukázalo se jak bude jaro těžké. Vynikající druhý poločas odehrál Honza Kulhavý, který ukázal, že bude obrovskou posilou.

Výsledky zápasů FCPK v zimní přípravě (12 zápasů, 9-0-3, skóre: 47:25)

FCPK 4:3 Žatec (více zde)

FCPK 2:1 Jinočany (více zde)

FCPK 6:3 Louny (více zde)

FCPK 4:5 Libiš (více zde)

FCPK 4:2 Újezd P4 (více zde)

FCPK 5:1 Braník (více zde)

FCPK 7:0 Bílá Hora (více zde)