FCPK B4-1SK Modřany
 Béčko vstoupilo do jara úspěšně. S Modřany si poradilo bez problémů o tři góly.

Datum a čas:12.03.2023 18:30  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:23. Schierreich (1:0, as. Spizzirri), 45. Flaks (2:0), 56. Veleba (3:0, as. Kočí), 90.+2 Matějka (4:1, as. Šalanský)
Góly-soupeř:76. Vošta (3:1)
Sestava:Vávra - Čermák, Tržický (K), Schierreich, Spizzirri (73. Holeček) - Flaks - Šalanský, Veleba (73. Matějka), Mainolfi (50. Vik), Hollerbach (8. Hollmotz) - Kočí. Trenér: Karel Koloušek.

Radotín - Po ranním remízovém zápase áčka s Žižkovem B bylo cílem spravit si náladu výhrou rezervy nad Modřany v 1.A třídě. To se podařilo. Dva góly v prvním poločase, dva po přestávce, zasloužená výhra 4:1. S Modřany držíme v této sezóně 100% bilanci, na podzim jsme vyhráli u nich 3:1. V tabulce patří Kopanině B nadále třetí místo, v prvním jarním kole vyhrála až na Slivenec celá první polovina tabulky. Na vedoucí Střešovice ztrácí FCPK B čtyři body. Příště derby s Nebušicemi.

Hrálo se na radotínské umělce, kvůli přetrvávajícímu zimnímu počasí je travnatá hrací plocha U Drahušky ještě uzavřena.

Skóre otevřel po rohu Spizzirriho Schierreich (třetí gól v sezóně) a dvoubrankové vedení zajistil gólem do šatny krásným volejem za hranicí šestnácky po odraženém míči Ivo Flaks. Pro něj to byla premiérová trefa v rezervě v této sezóně, jeden gól dal už za áčko v zápase proti Tempu (můžete si pustit zde).

V pauze diváci litovali zavřeného bufíku na stadiónu, tak si někteří dojeli pro čaj/kávu do centra Radotína do pivovaru Horymír.

Ve druhé půli skóroval Veleba (5.branka v sezóně) po akci Kočího a zblízka prudce zakončil do sítě. Soupeř snížil z trestného kopu, když Vošta obstřelil zeď pravačkou z levé strany na bližší tyč. Poslední slovo však měla opět Kopanina. Trefil se Matějka, hlavním povoláním gólman, který chytal ráno za áčko a ve večerním zápase kryl záda Vávrovi. Tak aby se aspoň trochu rozehřál pustil ho trenér Koloušek na poslední čtvrthodinu do pole a skóroval. Nutno říci, že hlavní podíl má Šalanský, který jak raketa proletěl celým hřištěm a brankářem jeho vyraženou střelu Matějka uklidil do prázdné branky.

Kopanina bere zaslouženě 3 body a bude se připravovat na derby s Nebušicemi, kde bude opět výjimka ohledně hrací plochy, nebude se hrát v Nebušicích, ale na umělce Vyšehradu.

Hodnocení trenéra - Karel Koloušek :

Samozřejmě jsme byli zklamaní z dopoledního áčka, ale tady kluci zápas zvládli. Z ranního zápasu jsme použili jediného hráče, který odehrál více minut a to byl Mainolfi, který odehrál ráno poločas. Kluky musím pochválit, odehráli fyzicky zápas tak jak už jsou zvyklí, prokázali, že patří do první trojky tabulky a já doufám, že budeme vyhrávat dál a pokračovat v těchto výkonech. Pomohli nám strašně individuální výkony Flakse a Tržického, kluci by jim měli poděkovat. Zápas jsme měli ve své pomoci, Modřany se první půlhodinu snažily s námi hrát a vydržely s námi běhat, ale potom už to bylo vidět a zatímco oni hrály obrana - útok, my jsme byli pořád celé mužstvo. Na konci dal gól i gólman Matějka, bylo to hezký.

Žluté karty:26. Veleba, 44. Tržický, 75. Šalanský - 15. Jeřábek
Hřiště:Radotín