Tři vyloučení, jalový Fenin a prohra z penalty. Béčko v Řeporyjích zklamalo.

Datum a čas:18.08.2021 17:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:36. Hollmotz (0:1, as. Průša)
Góly-soupeř:61. Hanzlík (1:1), 90.+2 Pánek I. z pen. (2:1)
Sestava:Švarc - Huleš D. (46. Blažek), Pechar (62. Brabec), Schierreich S., Spizzirri (71. Mboula) - Asad - Vik (46. Veleba), Průša, Hajný, Hollmotz (46. Nejeschleba) - Janek. Trenér: Karel Koloušek.
Sestava-soupeř:Guldán - Černohorský, Slaný, Petrus (64. Petrla), Ulman (64. Pánek M.), Linhart (64. Gábriška), Pánek I. (K), Kamenca (64. Vejsada), Graf, Hanzlík, Fenin (64. Heim). Trenér: Michael Lukič.

Řeporyje - Se zájmem očekávané vložené 15.kolo 1.A třídy zklamalo fanoušky FC Přední Kopanina. Kopaninský rezervní tým v Řeporyjích výrazně zaostal za svými možnostmi a prohrál 1:2. Rozhodující branka padla z penalty ve druhé minutě nastaveného času. Utkání přineslo tři vyloučení, na straně hostů šel předčasně do sprch Veleba za nesportovní chování. Utkání nedohrál ani známý Martin Fenin. Neprosadil se a byl předčasně střídán.

Po úterní výhře áčka na Uhelných skladech (více zde) byl kopaninský fanoušek namlsán a očekávalo se, že hráči si přenesou dobrou náladu i výkon do Řeporyj. Dobrá sestava převážně mladíků dirigována zkušenými Švarcem, Pecharem a Hulešem a skvělý řeporyjský pažit slibovali, že se bude na co dívat. Premiéru v sestavě měl Ali Asad, mladý záložník z Meteoru.

Poločas vyhráli hosté 1:0. Branku dal Hollmotz, který proměnil svou třetí tutovku. První dvě až příliš lacino zazdil. Na gól ho báječně uvolnil Průša. Stejný hráč trefil střelou z dálky břevno. Na druhé straně Švarc famózně vytáhl domácí hlavičku a i domácí měli několik nadějných akcí. Jednobrankové vedení Kopaniny však bylo zasloužené.

Druhá půle přinesla obrat. Hlavička osamoceného Hanzlíka na malém vápně přinesla vyrovnání. Následoval trenérský tah domácího trenéra Lukiče, který vyměnil naráz pět hráčů.

Pět hráčů vyměnila postupně i Kopanina a navíc vše pročistil rozhodčí Atilla Irak. Nejprve vyloučil v 66. minutě za vzájemnou potyčku kopaninského Velebu a domácího Slaného, za deset minut po nich šel i Graf, který neustál neuznaný gól Řeporyj pro ofsajd a pustil se do sudího. V zápise je uvedeno "jdi už do prdele".

Čtvrthodinovou přesilovku však Kopanina nezvládla. Zejména mladí hráči podlehli bouřlivému prostředí. Škoda, že Průša sám na brankáře zamířil vedle, to však byla jediná šance. Jinak diváci vytvořili kotel, ve kterém se hosté ztratili a nakonec přišli i o remízu. V nastaveném čase otevřená obrana dovolila dlouhý míč do vápna, kde po střetu Švarce a Hanzlíka sudí Irak musel pískat penaltu, jinak by ze hřiště asi snadno neodešel.

Penaltu ve druhé minutě nastaveného času Ivan Pánek proměnil a Řeporyje slavily výhru. Kopanina zůstává na třech bodech, v tabulce je čtvrtá od konce a v sobotu jí čeká doma třetí Zlíchov.