Švarc lapil penaltu, Urban dal hattrick a Kopanina poráží Hostivař 3:1.

Datum a čas:18.05.2019 17:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:49. Urban (1:1, as. Cvrček), 80. Urban (2:1, as. Průša), 90. Urban (3:1)
Góly-soupeř:41. Proskočil (0:1)
Sestava:Švarc - Janek, Zadina, Houška, Graf - Flaks (89. Čadek), Pospíšil (76. Čihák), Cvrček, Šultes - Vik (46. Průša), Urban (90.+1 Huleš). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Provazník - Černý, Mikeš, Penc, Sýkora - Cieciura - Chyle, Boubín, Kučera, Metzner - Proskočil. Trenér: Petr Procházka.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny porazili ve 26. kole Pražská teplárenská přeboru Prahy na domácím stadiónu U Drahušky tým SK Hostivař 3:1 a přehoupli se přes hranici čtyřiceti bodů v této sezóně. Čistým hattrickem za druhou půli se prezentoval Daniel Urban, který už má celkem 30 branek a vede tabulku střelců v celé Praze.

Nováček z Hostivaře se ukázal být pro Kopaninou vhodným soupeřem "na chycení" v této sezóně. Černobílí dostali od Kopaniny doma sedm a teď tři. Bilance týmu z Prahy 10 proti FCPK je tedy nula bodů a skóre 1:10. Z toho rovnou polovinu branek do sítě Hostivaře nasázel kanonýr modročervených Daniel Urban.

Po dvou kolech bez vstřelené branky dal o sobě tahoun kopaninské ofenzivy opět výrazně vědět. Nepříznivě se vyvíjející zápas s Hostivaří (poločas 0:1 z pohledu domácích) otočil třemi brankami ve druhém poločase.

Kopanina prohrávala po brance Proskočila, který po vzoru svého jména proskočil mezi obránci při rohovém kopu a přesnou hlavičkou nedal Švarcovi šanci. Bylo to těsně před přestávkou, klasická branka do šatny.

Stejně brzy však domácí srovnali. Po čtyřech minutách druhé půle dostal Urban míč od Cvrčka za obranu, pláchl Pencovi, obehrál nesměle vyběhnutého Provazníka a do prázdné branky vyrovnal na 1:1.

Hostivař je v tabulce výrazně ohrožená sestupem (padají čtyři týmy) a z Kopaniny si potřebovala něco odvézt. Hosté sehráli dobrý zápas, ale na body nedosáhli. Nedokázali už podruhé překonat výborného Švarce, a to ani z penalty, kterou si Švarc faulem vyrobil a pak si jí i lapil. Tradiční exekutor Jakub Černý si tentokráte na starého barda nepřišel.

Závěr pak patřil domácím. Urban k eufórii fanoušků přidal dva brankové zápisy, dotáhl svůj tým k výhře a sebe posunul na střeleckou metu třiceti branek v této sezóně.

Před Kopaninou jsou ještě čtyři zápasy do konce sezóny. V tom nejbližším jede na stadión již jistě sestupujícího Unionu Vršovice (sobota, 10:30).

Daniel Vott (Přední Kopanina):
 „Trápili nás, hráli dobře a byli na nás připravení. Běhali, mají pracovité mužstvo. První poločas jsme po zásluze prohrávali. Pak jsme vyrovnali a rozhodující okamžik přišel, když Jirka Švarc chytil penaltu, a tím se to zlomilo. Urban v závěru dvěma góly rozhodl."
Petr Procházka (Hostivař): „Byl to dobrý fotbal. Spálili jsme strašně moc šancí, včetně penalty. Prohrát jsme si nezasloužili, ale je to o kvalitě a Kopanina má Urbana, to rozhodlo. Chyběli nám dva hráči základní sestavy, ale ti co tam šli, tak to zvládli. Sehráli jsme dobrý zápas a Kopanině k vítězství musím pogratulovat.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Jiří Švarc.
Nejlepší hráč Hostivaře: Tomáš Proskočil.

Rozhodčí:Zelený - Tikal, Vítek