Přední Kopanina za dva zápasy nedala Čafce gól. A prohrála i v odvetě.

Datum a čas:21.04.2018 10:15  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:12. Wulkan, 79. Deré
Sestava:Vácha - Flaks, Melničuk, Čihák, Bláha - Buzek, Vágner, Zadina, Řežábek - Pospíšil, Machálek (76. Tržický). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Drahorád - Janek, Chvátal, Nagy, T. Kaliba (83. Zahradník) - Bláža - Lukáš, Fitzel (76. Jerie), Deré (86. Nováček), Varjan - Wulkan (89. Sadílek). Asistent Trenéra: Miroslav Kaliba.

Záběhlice - Fotbalisté ČAFC ukradli Kopanině v této sezóně všechny body. Na podzim U Drahušky vyhráli překvapivě 1:0 a ještě lépe zvládli odvetu (2:0). Modročervení neskórovali pošesté v této sezóně, podruhé na jaře. Na nové trávě v Záběhlicích se za celých 90 minut nedostali do žádné významnější šance. Domácí vyhráli zaslouženě, od hostů výkon bídný, zejména ve druhém poločase velmi špatný.

Čafka pokřtila nové travnaté hřiště v domácím areálu výhrou nad Přední Kopaninou a třemi veledůležitými body. V tabulce se dostala na první nesestupové místo a nejméně do nedělního večera pod sebe zasunula Uhelné sklady. Přední Kopanina předvedla mizerný výkon a za celý zápas si připravila jen několik standardních situací, vyloženou šanci žádnou. Sama se tak dostala do velkých problémů.

Vzájemné oťukávání trvalo dest minut. Ve 12. minutě přilétl před branku hostů centr z pravé strany. Tam se nejlépe zorientoval Wulkan az několika metrů poslal míč do sítě - 1:0. V 16. minutě ještě střílel z přímého kopu nepřesně Fitzel.

V následujících minutách byla k vidění jen série ofsajdů na obou stranách. Až ve 33. minutě využil Deré chbnou rozehrávku hostů. Pronikl po pravé straně a před brankou hledal Wulkana. Tomu v poslední chvíli stačil míč ukopnout na roh Čihák.

Na druhé straně nezafungovala spolupráce Chvátal - Janko, z čehož pramenil faul a přímý kop pro hosty. Střelu Flakse nadvakrát zpacifikoval Drahorád.  Tečku za prvním dějstvím udělali hosté. Do vápna pronikl Buzek, ale Chvátal mu skluzem stačil míč vypíchnout. Míč naštěstí prošel těsně mimo domácí branku.

Kdo čekal, že se hosté vrhnou po přestávce do útoku, ve snaze vývoj zápasu změnit, byl zklamán. Nic takového se nedělo. Domácí především mysleli na udržení vedení a tak se další zajímavá situace zrodila až v 62. minutě. Spolupráce Deré - Wulkan ale skončila jen rohem. Ten rozehrál Fitzel na hlavu Nagyho, který však mířil neřesně.

V 69. minutě se vydal podpořit útok domácí obránce Kaliba. Zapomněl se však vrátit zpět a to se mu nakonec vyplatilo. Lacino se dostal k míči, navedl si ho na střed hřiště a vypálil. Vácha stačil míč zkrotit. To se mu povedlo i při další střele v 79. minutě. Pak ale vyhodil míč jen na nohu Jerieho, ten ho přistrčil Derému, který s přehledem zvýšil na 2:0.

Při ofenzivní bídě hostů z Kopaniny bylo rozhodnuto. Skvěla pracující defenzíva domácích už žádné nebezpečí nepřipusila.

Hodnocení trenérů:

Miroslav Kaliba (ČAFC): „Myslím si, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Předvedli jsme velmi dobrý výkon a ukázali, že bychom se měli dostat tam, kde bychom měli a chtěli v tabulce být. Zodpovědně jsme to odehráli dozadu a soupeře prakticky do žádné šance nepustili. Pozitivní je, že se nám vyprázdnila marodka. Až na Mašleje už jsou všichni k dispozici.“
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Dneska bude hodnocení jednoduché. V první půli to bylo z naší strany ještě jakž takž. Dostali jsme hloupý gól, ale hráli jsme to, co jsme si řekli. Ve druhé půli už to bylo o ničem. Náš nejhorší poločas na jaře. Směrem dopředu jsme byli naprosto neškodní.“

Rozhodčí:Zelený - Gotthard, Váša
Delegát:Čadský
Žluté karty:Deré, Bláža - Čihák, Vágner, Buzek, Flaks
Hřiště:Záběhlice