Kopanina podlehla na zimní lize FC Zličín domácímu béčku.

Datum a čas:10.03.2018 15:40  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: Starší žáci B (U14)
Turnaj:ZL Zličín 2018, SŽ
Góly:Duun 2x
Sestava:Giordo - Jusková J., Laštovka, Vlach, Weichel - Jusko J., Ljunggren, Jusko T., Mogilnicki - La Cognata, Duun. Hokejové střídání: Eltayeb, Percifull, Hudák. Trenér: Šimon Vik.

Zličín - Po zličínském áčku prohráli kopaninští starší žáci B na zimní turnaji ve Zličíně i s domácím B mužstvem. Po bezbrankovém poločase se sice trefil za Kopaninu dvakrát Duun, ale Zličín B zvládnul skórovat čtyřirkát, takže bral všechny body do turnajové tabulky.

Hodnocení trenéra - Šimon Vik:

Utkání hráno za krásného (skoro) až jarního počasí na umělé trávě našeho soupeře.

V prvním poločase se oba týmy spíše oťukávaly a šancí bylo skutečně poskrovnu.

Začátek utkání patřil domácímu týmu, který měl v prvních 20 minutách více ze hry. Snažil se držet balón na zemi a kombinovat. Našim hráčům dělala zpočátku kombinace problémy, většinu situací jsme řešili nekonstruktivními odkopy, díky kterým jsme se často dostávali pod zbytečný tlak soupeře. Mužstvo Zličína však nedokázalo svou mírnou převahu nijak využít a ke konci poločasu to byli hráči Kopaniny, kteří začali protivníkovi zatápět. Vše pak vyvrcholilo asi největší příležitostí na vstřelení branky. Na kraji hřiště pod zraky početné rodičovské návštěvy se hezky uvolnil La Cognata, jenž poslal pěkný přizemní centr do vápna, který nakonec doputoval až k osamocenému útočníkovi FCPK Hudákovi. Ten se snažil zakončit z prvního doteku, ale zradila ho kopací technika a bohužel pro hostující fanoušky míč netrefil.

Druhý poločas už nabídl zajímavější podívanou okořeněnou šesti góly.

Zličín si pomohl především rohovými kopy, z kterých nakonec vstřelil dvě branky.

Na tu první jsme díky pěkné individuální akci Frederika Duuna dokázali okamžitě zareagovat a vyrovnat skóre utkání na 1:1.

Na tu druhou už nikoliv, a jelikož si soupeř po zaváhání naší obrany pojistil vedení o další gól, tak to bylo rázem 3:1 pro domácí.

Kluci od letiště však nesložili zbraně a díky příkladnému napadání a důrazu jsme dokázali snížit, když opět Duun nevypustil napadání gólmana, který už skoro držel míč ve svých rukavicích, balón mu vypíchnul a snížil na 3:2 z pohledu domácích.

Všechny body nakonec přeci jen zůstaly domácím, kteří využili zmatků v hostující obraně a upravili na konečných 4:2 ve svůj prospěch.

I přes prohru musím hráče FCPK pochválit. Jejich zápal pro hru a snaha byla příkladná, když v příštích utkáních přidáme ještě více té fotbalovosti, tak si myslím, že můžeme s podobnými soupeři pomýšlet i na nějaký bodový zisk.