Kopanina v Ďáblicích prohrávala z penalty, ale zápas otočila a veze výhru.

Datum a čas:01.10.2017 16:30  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:52. Flaks (1:1, as. Čihák), 54. Urban (1:2, as. Průša), 73. Urban (1:3)
Góly-soupeř:29. z penalty Snop (1:0)
Sestava:Švarc - Sýkora (46. Tarbaj), Čihák, Bláha, Kolář - Levý, Tržický, Buzek, Flaks (86. Vik) - Urban, Průša (90. Turek). Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Chrobok - Novák (78. Hrodek), Čížek, Jackl, Hejna - Jerhot, Snop - Blažek, Jiroušek (62. Veselý), Dafčík (55. Horváth) - Zmeškal (84. Kočí). Trenér: Vasil Boev.

Ďáblice - V souboji dvou týmů ze středu tabulky byla nakonec úspěšnější Přední Kopanina, ale až zlepšeným výkonem po změně stran. První poločas zcela patřil domácím Ďáblicím, které také šly Snopem proměněnou penaltou do vedení. Přední Kopanina na začátku druhého poločasu dvěma slepenými góly zápas dokonale otočila a v 73. minutě Urban svým druhým přesným zásahem obrat dokonal na 1:3.

Po opatrném začátku se o první střelecký pokus postaral hostující Urban, ale Chrobok jeho dobře umístěnou ránu k levé tyči bravurně zlikvidoval. Domácí odpověděli hned vzápětí, kdy po zpětné přihrávce Dafčíka napřáhl prudce Změškal, jenže balón se mezi tyče nevešel.

Po deseti minutách se zrodila první velká šance domácích, když po Jerhotově přihrávce se zleva řítil do šestnáctky hostů Blažek, ale nakonec orazítkoval jen břevno Švarcovy brány. Při další akci domácích se dvakrát dostal do zakončení Zmeškal, jenže pozorný Švarc byl vždy připraven .

V 16. minutě, pro změnu na druhé straně, už byl povyběhnutý Chrobok po Urbanově přízemní střele překonaný, avšak vracející se Jackl stačil ještě balón z brankové čáry uklidit. Pak po dlouhém autovém vhazování Tržického pálil pohotově z otočky Flaks a Chrobok měl co dělat, aby vytěsnil střelu na roh. Po jeho rozehrání se blýskl pohotovou hlavičkou Čihák a Hejna na brankové čáře podruhé v krátké době zachránil domácí branku od pohromy.

Ve 29. minutě posoudil rozhodčí Fazekaš zákrok hostujícího Bláhy na pronikajícího Blažka jako penaltový a domácím se naskytla jedinečná příležitost jít do vedení. Balón si postavil exújezdský kanonýr Snop a nezaváhal. Prudkou střelou k levé tyči poslal svůj tým do vedení - 1:0.

A toto vedení mohl hned vzápětí pojistit Dafčík, když si naběhl na přesný centr Zmeškala, jenže v čisté ložence hostující bránu prudce přestřelil. A aby toho nebylo málo, tak po další chvilce postupoval na hostující bránu osamocený Zmeškal, ale pozorného Švarce neprostřelil. Ten mu parádním zákrokem jasnou tutovku zneškodnil.

A když pak v závěru poločasu Chrobok včasným vyběhnutím zmařil šanci Průšovi, odcházela domácí jedenáctka do kabin mnohem spokojeněji a hosté měli o čem přemýšlet.

A že asi přemýšleli hodně, to pocítili domácí hned v úvodních minutách druhého dějství. Střelecký pokus střídajícího Tarbaje, hned v úvodu, byl jen takovou předzvěstí věcí příštích. V 52. minutě, po závaru před domácí bránou Čihák sklepnul balón Flaksovi, ten prudce napřáhl a přízemní střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal na 1:1.

Neuběhly snad ani dvě minuty a stav se opět měnil. Po dlouhém autu Tržického se balón propadl až k Průšovi, jeho slabou střelu Chrobok neudržel a dobíhající Urban otočil na 1:2. Pro domácí až příliš studená sprcha.

Jiskřičku naděje mohl vykřesat v 67. minutě Snop, když měli domácí výhodu přímého kopu, ale jeho dělovku snad ze třiceti metrů vytěsnil Švarc s přispěním břevna na roh. Byla to asi jedna z posledních příležitostí, kdy se dalo s výsledkem ještě něco dělat.

Pak začali úřadovat hosté a zejména velice pohyblivý Urban nedával domácí obraně čas na vydechnutí. V 70. minutě se po Tarbajově přihrávce tak prudce opřel do balónu, že Chrobok ho pak zkrotil až na druhý pokus. Hned vzápětí se Urban objevil zcela sám na hranici vápna a ve vyložené šanci přehodil Chroboka i jeho bránu.

Až na třetí pokus to Urbanovi vyšlo v 73. minutě, kdy své sólo zakončil střelou do prázdné brány a upravil na konečných 1:3.

Příští zápas: FCPK vs FC TEMPO (sobota, 7.10.2017 / 16:00 / stadión U Drahušky)

Autor: Václav Kozel

Rozhodčí:Fazekaš - Kalcovský, Zloch