Kopanina na Admiře smazala v závěru dvoubrankovou ztrátu. Urban dva góly.

Datum a čas:17.09.2017 15:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:83. Urban (2:1), 89. Urban (2:2)
Góly-soupeř:13. Lupínek (1:0), 51. Vachoušek (2:0)
Sestava:Švarc - Huleš, Čihák, Bláha, Racocha - Sýkora (46. Tarbaj), Blažek (75. Tržický), Melničuk, Flaks - Průša (63. Turek), Urban. Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Cingel - Pergl (46. Klimt), Pelikán, Horák, Hájek - Lupínek (72. Šindelář) - Michálek (75. Másílko), Šimek (63. Šálek), Štefan, Bouguetouta (55. Zolotuchin) - Vachoušek. Trenér: Pavel Máj.

Kobylisy - K velkému překvapení se schylovalo na stadionu v Hovorčovické, kde ještě osm minut před koncem prohrávala exdivizní Přední Kopanina s rezervou Admiry o dvě branky. V hektickém závěru však kopaninský ostrostřelec Urban dvěma přesnými zásahy dovedl zápas do nerozhodného stavu. Domácí jen mohou litovat dvou Michálkových neproměněných šancí v závěrečné dvacetiminutovce.

Rezerva Admiry, pod taktovkou svého asistenta Pavla Máje, začala velmi odvážně a hned od úvodních minut se tlačila do zakončení. Už po třech minutách se o první střelecký pokus postaral Lupínek, ale Švarc v hostující bráně si s jeho umístěnou střelou poradil. Pak to zdálky zkoušel Michálek, avšak rána neměla potřebné parametry.

Tlak domácích však pokračoval a v končící 13. minutě byl korunován vedoucí brankou. A stála opravdu za to. To se snad ze třiceti metrů opřel do míče Lupínek a parádní trefou vymetl pavučinu v pravém růžku Švarcovy brány - 1:0.

Neuběhly snad ani dvě minuty a domácí mohli své vedení pojistit druhým gólem. Po Hájkově dělovce z přímého kopu Švarc balón neudržel, jenže dobíhající Michálek nastřelil jen gólmanovo tělo a celá akce nakonec skončila jen rohovým kopem.

V 19. minutě měli domácí další výhodu přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti, tentokrát však Hájkův projektil prosvištěl těsně nad pravou šibenicí hostující brány.

Hosté se dlouho nemohli vymanit ze svého obležení a první vážnější příležitost si vypracovali až v závěru úvodní půlhodiny, kdy po dlouhém Bláhově autovém vhazování nechybělo mnoho, aby si vracející Štefan málem srazil balón do vlastní sítě. Jen pozorný zákrok Cingela zabránil nejhoršímu.

Ve 33. minutě se po Flaksově rohu dostal k míči Racocha, ale Cingel si s jeho střelou poradil. A když pak v závěru poločasu na druhé straně Švarc zlikvidoval pohotovou, ale ne příliš prudkou střelu Vachouška, odcházela rezerva Admiry do kabin s jedním gólem navrch.

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy s jednou změnou. A po pěti minutách mohlo přijít i vyrovnání. Po rohu střídajícího Tarbaje orazítkoval Vachoušek tyč vlastní brány a odražený míč pak Urban napálil jen do těla dobře postaveného Cingela.

Vzápětí pak z rychlého protiútoku udeřili domácí. Střídající Klimt našel dlouhou přihrávkou na polovině hostů nabíhajícího Michálka, ten zazvonil prudce na levou tyč a dobíhající Vachoušek pak nezadržitelnou dorážkou do prázdné brány upravil na 2:0. Pro domácí velice překvapivý a nadějný výsledek.

Ten pak mohl v 70. minutě ještě vylepšit Michálek, když z úhlu postupoval sám na hostující bránu, ale Švarc mu odvážným pádem pod nohy šanci zmařil. O dvě minuty později se po chybné rozehrávce hostů dostal k míči Vachoušek, ideálně vysunul kupředu Michálka, jenže ten tváří v tvář gólmanovi ani na podruhé neuspěl. Švarc mu skvělým zákrokem vytěsnil balón na roh. Byl to asi rozhodující okamžik utkání, protože závěr patřil hostům.

V 83. minutě po zpětné Turkově přihrávce se prudce opřel do míče Urban a snížil na rozdíl jediné branky. Hosté vycítili velkou šanci na vyrovnání a přidali na otáčkách. Najednou jich bylo plné hřiště a domácí nevěděli, kam dřív skočit. A neuvěřitelné se stalo skutkem. V předposlední minutě měli hosté výhodu přímého kopu a Urban to provedl znamenitě. Umístěnou ránou k levé tyči srovnal na konečných 2:2.

Pavel Máj (Admira B): „Bylo to pro nás náročné utkání. Věděli jsme, že Přední Kopanina je silná dopředu. Bohužel, je to pro nás zase zklamání. Klukům, co se týká bojovnosti, nemůžu nic vyčíst. Vedeme 2:0, můžeme dát pojistku na 3:0, nedáme gól a pak posledních dvacet pět minut místo, abychom hráli fotbal po zemi a hráli aktivně, tak jsme to mlátili dopředu, a bohužel, takhle se fotbal nehraje. My odehráli jen 75 minut. V posledních sedmi minutách jsme dvakrát inkasovali. Zbytečným gólem jsme dostali soupeře do hry na 2:1. Musíme se zamyslet nad tím, že fotbal se hraje devadesát minut. Mrzí mě, že jsme nepotvrdili tři body, které jsme si přivezli z Ďáblic.”
Daniel Vott (Přední Kopanina): „Byl to zápas s dramatickou koncovkou. Dostali jsme dva góly. O půli za stavu 1: 0 jsme si něco řekli, že zkusíme dát gól. To se nám málem povedlo. Měli jsme tyč a z dorážky pak Urban trefil gólmana. Z protiútoku jsme dostali na 2:0. V závěru se nám podařilo dvěma góly vyrovnat. Bylo to tím, že jsme posunuli Čiháka dopředu a on tam vyhrával hlavičkové souboje. Urban pak dal krásné dva góly.”

Nejlepší hráč Admiry B: Jakub Lupínek.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Martin Čihák.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Daniel Urban (Přední Kopanina).

Příští zápas: FCPK vs ČAFC (sobota, 23.9. / 16:30 / U Drahušky)

Rozhodčí:Tikal - Nykl, Fazekaš
Delegát:Walter
Žluté karty:Šálek, Vachoušek - Bláha, Blažek
Hřiště:Hovorčovická ul.