SK Třeboradice 4-3FCPK
 První prohra Přední Kopaniny v sezóně. Zabita v přestřelce v Třeboradicích.

Datum a čas:02.09.2017 10:15  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:47. Urban (2:1), 58. Flaks (2:2), 73. Urban (4:3)
Góly-soupeř:31. Viktorin (1:0), 45. Grznár (2:0), 63. Junek (3:2), 70. Čáp (4:2)
Sestava:Švarc - Huleš, Čihák, Tarbaj, Racocha (57. Průša) - Levý (77. Kozlík), Melničuk (K), Sýkora, Flaks - Turek (70. Vik), Urban. Trenér: Daniel Vott.
Sestava-soupeř:Bartalský – Hruška, Červenka, Faitl, Farkaš – Kadlec (67. Janda II), Viktorin, Čáp, Grznár (90. Kvapil), Janda I (76. Grábner)– Junek (87. Kadeřábek). Trenér Jiří Tesař.

Třeboradice - Fotbalisté Přední Kopaniny vstřelili ve 4. kole Pražská teplárenská přeboru tři góly, přesto nezískali ani bod! V duelu dvou dosud neporažených celků prohráli v Třeboradicích 3:4. Čtyři inkasované góly je příliš. Citelně chyběl lídr defenzivy Tomáš Bláha. Po nemoci se vrátil střelec Urban, ale ani jeho dva góly Kopaninu k bodům neposunuly.

Parádní podívaná, za kterou by se nemusela rozhodně stydět ani divize. Krásné góly, emoce, ale i chyby. To všechno nabídl přeborový šlágr mezi Třeboradicemi a Přední Kopaninou. Po nečekané přestřelce se nakonec radovaly z vítězství 4:3 Třeboradice. Hosté se ale rozhodně nemají za co stydět, oba týmy předvedly parádní výkon.

Od první minuty se hrál v Třeboradicích fotbal, který byl pro fajnšmekry. Co chvíli byla k vidění šance. Hned v úvodu se domácí dožadovali penalty po zákroku na Junka, ale sudí do píšťalky nezadul. Za chvíli zahrozil útočník hostů Urban, jeho dělovka z levého křídla ale minula tyče. Stejný hráč, jednoznačně nejnebezpečnější muž v barvách Přední Kopaniny, se o pár chvil později elegantně zbavil bránících hráčů, ale jeho tečovaná rána skončila jen rohovým kopem.

Třeboradice odpověděly ranou Grznára z trestného kopu, ale Švarc se překvapit nenechal. Grznár pak pálil nebezpečně, ale vedle. První tutovku spálili domácí v 26. minutě. Míč putoval po ose Čáp – Grznár – Kadlec,
ale místo gólové radosti se blýskl parádním zákrokem brankář Přední Kopaniny. Varování nejspíš hosté nebrali vážně a tak za chvíli Třeboradice vedly. Po přehrávce z křídla se trefil parádně Viktorin
a tentokrát nedal brankáři Kopaniny nárok, i když se natahoval jak jen mohl.

Odpověď hostů mohla přijít rychle, ale po trestném kopu Urbana prudkou hlavičku jednoho z hostujících hráčů vytáhl nad břevno Bartalský. Akce se rychle přelévaly ze strany na stranu, do šance se dral třeboradický Junek, ale výborně opět zasáhl gólman Přední Kopaniny. Za chvíli pro změnu pálil z trestného kopu nad Urban, vedle prosvištěla i dělovka Tarbaje.

V poslední minutě první půle předvedli domácí parádu. Hruška vyslal kolmicí za obranu do tutovky Grznára, který s šancí naložil excelentně. Postupoval sám na gólmana, udělal mu kličku a s přehledem zakončil do prázdné branky.

Nadějné vedení, které mělo domácí uklidnit, však Třeboradice dlouho neudržely. Dvě minuty po pauze poslal míč za obranu Levý, defenziva domácích si dávala přednost, kdo odkopne míč, až se k němu prodral aktivní Urban. Obešel gólmana a snížil na 1:2. Domácí fanoušci nevěřili vlastním očím a tušili, že se ještě utkání promění v drama. A nemýlili se. Za chvíli po akci Turka s Urbanem stihla domácí obrana nebezpečí odvrátit. Stejně jako se na začátku zlobili na sudího domácí, tak na startu druhé půle chtěli pokutový kop hosté, ale ani oni se nedočkali.

Třeboradice odpověděly šancí Junka, při ní se ale opět blýskl výtečný Švarc. Za chvíli se kopaninský brankář blýskl parádním vyběhnutím před pokutové území, kde v důrazu předčil útočníka Junka, který si od fanoušků vyslechl své. Za chvíli pro změnu po akci Flakse zakončoval vedle Sýkora.

Takřka po hodině hry byly Třeboradice zralé na infarkt. Trestný kop Flakse totiž prolétl pokutovým územím houštinou těl a zastavil se až v síti. Kopanina dotáhla manko 0:2 a byla zpátky ve hře. Jenže domácí byli brzy zase o krok vepředu. A mohl za to jeden z motorů domácí zálohy Viktorin. Předvedl parádní sólovou akci, které nechyběl ani důraz. Míč se pak dostal k Junkovi, jenž už bez problémů uklidil míč do odkryté sítě – 3:2. Náskok mohl navýšit Kadlec, ale ani jednu ze dvou střel nevměstnal mezi tyče.

Dvacet minut před koncem už zase Třeboradice vedly o dvě branky. Po parádní akci, na jejímž konci sklepl Junek hrudí míč pro Čápa, jenž zakončoval přesně k tyči, diváci nadšeně tleskali. Pak se do další akce hnal Viktorin, přešel přes několik soupeřů, ale zakončení mu sebral dobíhající Janda, ale na Švarce si nepřišel.

Zápas dostal dramatickou zápletku díky Urbanovi, který si pohrál na levém křídle s dvojicí bránících hráčů a snížil na rozdíl jednoho gólu. Kopanina se snažila o vyrovnání a otevírala obranu, k vidění byl útočný festival. Fanoušci se za klandrem hádali, na které straně padne další branka.

Po rohovém kopu měl tutovku na noze Junek, ale nebylo mu přáno. Následně po centru Grznára zahodil šanci Grábner a po centru Farkaše minul hlavou branku Viktorin. Gólman Švarc pak o chvíli později vychytal tutovku Junka a držel naděje Přední Kopaniny na bod. Ten mohl hostům zařídit Urban, když opět pláchl obraně. Tentokrát ale na Bartalského nevyzrál. A když v dobré šanci nemířil přesně ani Melničuk, skončil zápas těsnou výhrou Třeboradic.

Příští zápas: FCPK vs ZBRASLAV (sobota, 9.9.2017 od 17:00, stadión U Drahušky)

Rozhodčí:Rod - Havel, Hradil