Tabulka střelců: M-B

SK Rakovník B3-6FCPK B
 Rezerva při chuti. Ve dvou zápasech 17 branek. Teď šest veze Rakovník!

Datum a čas:06.08.2017 10:15  |  Poločas: 3 : 2  |  Tým: FCPK B
Góly:Bíro (0:1, as. Vik), Benkovský (3:2), Trojan (3:3, as. Shaymanov), Novák (3:4, as. Vyšata), Bíro (3:5, as. Vik), Bíro (3:6, as. Trojan)
Góly-soupeř:1:1, 2:1, 3:1
Sestava:Jelínek - Řezníček, Bláha, Dvořák, Hájek - Vik, Vyšata, Novák, Shaymanov - Bíro, Trojan. Hokejové střídání: Benkovský. Trenér: Tomáš Cigánek.

Kněževes - Rezerva FCPK zahájila letní přípravu sympaticky. Ve dvou přípravných zápasech si připsala dvě vítězství a nastřílela dohromady sedmnáct branek. Richmond Town FC si odvezl do Anglie 11 banánů, SK Rakovník B šest. Teď čeká na kopaninskou zálohu soustředění ve Zduchovicích, pak generálka s Hýskovem a poslední víkend v srpnu startuje 1.B třída.

Stadión Sokola Kněževes v přímém sousedství ruzyňského letiště byl místem konání utkání dvou účastníků 1.B třídy. SK Rakovník B v minulém ročníku své středočeské "Bé" třídy skončil na devátém místě. Kopaninská rezerva obsadila v Praze pátou pozici. Oba týmy už se vzájemně střetly na začátku tohoto roku, kdy v zimní přípravě vyhrál Rakovník na umělé trávě v Rynholci 3:1 (info zde).

Odveta se znovu vyvíjela lépe pro Rakovník. Skóre sice otevřel kopaninský Bíro, ale oranjes (Rakovník v oranž dresech) pak vstřelili tři góly a rázem získali vedení 3:1. Vzpruhou pro Kopaninu byl gól Benkovského do šatny, jehož střela zpoza vápna byla lehce tečována a zapadla za tyč.

Po vývoji první půle, která se hrála za lehké územní převahy Rakovníka přišla nečekaná změna poměrů na hřišti ve druhém dějství.

Kopanina vlétla do druhé půle jak uragán. Šance střídala šanci a přišly i branky. Nejprve Trojan uklidil krásný centr Shaymanova z levé strany (3:3), pak přišla lahůdková spolupráce Bláhy a Vyšaty, kterou zužitkoval "Miggie" Novák (3:4). Zahrozil i Rakovník, ale Jelínek byl ve druhé půli nedobytná skála. Jednou skočil pod nohy útočníkovi, pak vyrazil bombu z dálky na roh. Kopaninský teamwork pak dokonal Bíro, kterému přilétly dva ukázkové centry od Vika a Trojana a kopaninský hrající manager B týmu a Pardálů oba perfektně uklidil hlavou do sítě. Bíro hattrick a hotový výsledek 6:3. Rakovník druhou půli bez vstřelené branky a naopak čtyřikrát inkasoval !

Před týdnem Kopanina porazila Richmond Town F.C. (více zde), teď SK Rakovník B. Povzbudivý start do letní přípravy. Ve středu tým odjíždí na soustředění do Zduchovic u Příbrami. Jede se na kolech, odjezd z Chuchle od závodiště ve 12:00. Budeme informovat.

Dosavadní střelci letní přípravy: 5-Bíro, 3-Trojan, 2-Levý, Shaymanov, 1-Kolář, Kořánek, Benkovský, Novák, Vyšata.