V dalším přípravném zápase vítězíme na hřišti přeborového Zličína!

Datum a čas:11.03.2017 13:15  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: Mladší dorost (U17)
Góly:0:1 Bělohradský (50.), 1:2 Sellers (62.)
Góly-soupeř:1:1 (55.)
Sestava:Chundela - Bělohradský, Jamrich, Dew, Schierreich S., Selinger, Mainolfi, Tesárek, Vízner, Trojan, Sellers, střídali: Lešner, Morgan

Zličín - Po uspokojivých výkonech v zimní lize na Kačerově se naši mladíci nezalekli ani svých protějšků z nedalekého Zličína a porazili po zlepšeném výkonu ve druhé půli soupeře hrajícího vyšší soutěž. V naší sestavě dostalo prostor i několik hráčů ročník 2002, kteří si svým výkonem řekli o místo v základní sestavě pro mistrovské zápasy, které nám začínají za 3 týdny.

V tomto zápase jsme šetřili naše nejlepší hráče pro nedělní první jarní mistrák staršího dorostu a na výkonu v první půli to bylo znát, naše hra byla rozkouskovaná a hlavně směrem dopředu jsme byli víceméně bezzubí a branku soupeře ohrozili jen sporadicky. Náš soupeř nedokázal herní převahu a nabídnuté šance využít, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Po poločasovém pohovoru nastoupil do druhé půle jiný mančaft, zvýšeným pohybem a chutí útočit jsme soupeře brzy dostali do úzkých. První náš rychlý brejk zakončoval Tom Sellers, jehož střelu gólman domácích pouze vyrazil před sebe, kde stál na správném místě Honza Bělohradský a pohodlně doráží do prázdné branky - vedeme 1:0. Tento sváteční střelec byl jedním z hráčů, kteří po přestávce ožili a dali naší hře přímočarost a tempo.

Z míry nás nevyvedl ani polovlastenec jinak výborně chytajícího Filipa Chundely, který si rohový kop domácích nešťastně srazil do sítě a nechal tak soupeře snadno přijít k vyrovnání - 1:1. Za dalších 5 minut jsme skóre opět otočili v náš prospěch, když se individuálně prosadil Sellers, který míč do branky dostal z téměř nemožného úhlu v poloze vleže a upravil tak stav na konečných 2:1.

Závěrečné minuty jsme přestáli bez úhonu a tak trochu zaskočenému soupeři již nedovolili vyrovnat. Za výkon v druhé půli si kluci zaslouží pochvalu, dokázali jsme aktivním pojetím soupeři vnutit naší hru a získat tak cennou výhru ze hřiště přeborového soupeře.

Hodnocení trenéra (Jan Plachý): Klukům jsem i přes některé absence v sestavě věřil. Úvod do zápasu se nám sice nevydařil, naštěstí toho ale soupeř nevyužil a my jsme ve druhé půli nastoupili úplně vyměnění. Do jarní části máme ještě 3 týdny, tato výhra nám rozhodně dodá sebevědomí a věřím, že vstoupíme do jarní části soutěže patřičně připraveni.

Hřiště:FC Zličín