Sportovní Sdružení Ostrá 4-1FCPK
 Čtrnáctá branka Urbana v sezóně. Přesto Kopanina padla v Ostré o tři góly.

Datum a čas:03.06.2017 17:00  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:31. Urban (1:1, as. Shejbal)
Góly-soupeř:23. Kouba (1:0), 41. Hudec (2:1), 53. vlastní Flaks (3:1), 55. Petlička (4:1)
Sestava:Švarc - Flaks, Mikeš (61. Sweeney), Bláha (K), Kolář (66. Brabec) - Vik, Čihák (75. Kozlík Martin), Sýkora, Shejbal - Honcharenko (53. Tržický, 68. Fárka Josef), Urban. Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Keller - Bureš, Hochmeister, Kouba (71. Dejl), Bejbl - Moudrý, Hudec (61. Mařík), Řezníček (83. Manhart), Petlička - Vobořil (K), Herzán (53. Kubec). Trenér: Jiří Kafka.

Ostrá (Lysá nad Labem) - Už měsíc čekají fotbalisté Přední Kopaniny na bodový zisk v Divizi. Závěr sezóny jim nevychází, porážka ve 28. kole na hřišti Sportovního sdružení Ostrá (1:4) byla již čtvrtá v řadě. Zranění decimují tým trenéra Sálema Hebousse a snaha o udržení čtvrté nejvyšší soutěže v Česku se stala vesmírnou odyseou. Za týden se modročervení představí naposledy v této sezóně na domácím stadiónu. Soupeřem bude Dvůr Králové. Pojďme si to společně užít.

V Ostré (předměstí Lysé nad Labem) Kopanina prohrála o tři góly. Souboj dvou nováčků v divizi vyzněl tedy stejně jako na podzim ve prospěch soupeře modročervených (podzim 1:3).

Přitom Kopanina v nádherné krajině Polabí začala bezvadně. Překvapila domácí aktivním nástupem a vypracovala si šance. Při pokusu Koláře se gólman Keller pěkně zapotil, dva průniky rychlíka Urbana hasili domácí v poslední vteřině a Čihákova šance se nedá nazvat jinak než obrovskou.

Gól však padl úplně na jiné straně. Nejlepší hráč domácích Petlička navedl míč ze strany do volného středu hřiště a krásnou uličkou vybídl v první vážnější situaci před brankou FCPK ke skórování Koubu. Ostrá 1:0 !!!

Radost pro domácí, šok pro hosty, kterým už na tak početnou marodku přibyl před zápasem kapitán Melničuk.

Kopanina se však za svůj odvážný nástup do zápasu dočkala odměny. Ve 31. minutě bylo srovnáno. Shejbal vybojoval míč, vyměnil si ho s Urbanem, aby mu ho po pěkném úniku z levé strany opět vrátil před branku a to bylo snadné sousto pro kopaninského kanonýra. Svým čtrnáctým gólem v této sezóně rozjásal kopaninské fanoušky. FCPK 1:1 !!!

O slibné skóre přišla Kopanina nejhorším možným způsobem. Gólem do šatny. Po ztrátě míče na útočné polovině (faul?) a rychlém brejku si nikdo nevšímal po straně sprintujícího Hudce a ten po kolmici na něj směřující si pohrál se Švarcem. Ostrá 2:1 !!!

Poločasové ztráta o jednu branku se nezdála po sympatickém výkonu v první půli pro hosty nedostižnou. Ti však bohužel výborný nástup po pauze nezopakovali. Naopak.

Dva góly v rozmezí deseti minut po přestávce poslali fotbalisty z Prahy do kolen. První z nich byl dokonce vlastní, když prudký centr ze strany nedokázal Flaks namířit jinam než do sítě své branky. Ostrá 3:1 !!! Při dalším pak skvělý Petlička předvedl bravurní kopací techniku. Ostrá 4:1 !!!

Ve zbývajícím čase se už skóre nezměnilo. V obou týmech proběhla postupně řada střídání, kopaninský kouč Hebousse musel bohužel opět střídat i kvůli zraněním. Týkalo se to Honcharenka a pak Tržického. Ten byl na hřišti jen 15 minut, aby opět odkulhal zpět na lavičku...!

Do konce sezóny zbývají dvě kola. Před úplným závěrem v Chrastavě mají fanoušci FCPK poslední šanci vidět svůj tým na domácím stadiónu za týden, kdy U Drahušky hostíme Dvůr Králové n./Labem.

PŘÍŠTÍ ZÁPAS: FCPK vs DVŮR KRÁLOVÉ (sobota, 10.6. od 17:00)

Reklama: plánovací diáře a originální kalendáře na rok 2018 pro Vaší firmu. Využijte služeb našeho partnera Prescogroup (www.presco.cz). Získáte vynikající kvalitu a podpoříte spolupráci klubu FC Přední Kopanina se svými partnery.

Rozhodčí:Kouba Štěpán - Štuk Jaromír, Novotný Miroslav
Delegát:Kabyl Jiří
Žluté karty:Urban (FCPK)