Datum a čas:21.08.2016 18:00  |  Poločas: 0 : 3  |  Tým: FCPK B
Góly:Kozlík (0:1), Bíro (0:2, as. Kolář), Kozlík (0:3)
Góly-soupeř:-
Sestava:Vácha (46. Jelínek P.) - Vik, Pícka (K), Schuster, Kořánek - Buzek, Kolář, Kozlík, Sýkora - Bíro, Fárka P. Hokejové prostřídání: Jelínek J., Sweeney. Trenéři: Jaroslav Bíro, Tomáš Cigánek.

Lhotka - Předposlední přípravný zápas sehrála kopaninská rezerva na Lhotce proti domácímu týmu FC Tempo B. Byl to souboj dvou čerstvých nováčků 1.B třídy a úspěšnější byli v tomto klání hosté, kteří vyhráli 3:0. Tento výsledek určil už první poločas, po pauze žádná další branka nepadla. Střelci branek byli Martin Kozlík (dvakrát) a Bíro.

Zápas se měl původně hrát na stadiónu U Drahušky v Přední Kopanině, ale kvůli dešti bylo vše přesunuto za zbrusu novou umělku v areálu FC Tempo. Paradoxně se začínalo za slunečného počasí, ale druhá půle výrazně propršela.

Úvod vyzněl pro domácí, hosté se dostávali do tempa pozvolna. Ospalého startu soupeře však hráči Tempa nevyužili a když kopaninský Martin Kozlík střelou do protipohybu brankáře skóroval začala se karta obracet.

Druhý gól přidal Bíro hlavou po rohu Koláře a třetí do poločasu přidal prudkou střelou z trestného kopu k tyči opět Kozlík.

Ve druhé půli Kopanina hru zcela ovládla. Hosté drželi míč, kombinovali, ovšem už neskórovali, ale ani neinkasovali.

Hodnocení trenéra - Tomáš Cigánek:

Na parádním terénu jsme viděli pěkný zápas. Měli jsme špatný začátek, málo jsme se rozcvičili a tempo jsme chytili až po půlhodině hry. Do té doby jsme měli štěstí, že soupeř náznaky možností nevyužil a my dvakrát skórovali. Poprvé Kozlík využil špatnou rozehrávku a skóre navýšil Bíro hlavou po standardce. Byli jsme hodně efektivní. Konec poločasu a celou druhou půli už jsme hráli my. Tady se musíme zamyslet, proč jsme z výrazné převahy a držení míče už neskórovali! Bylo tam břevno Kozlíka, ale chyběla tam větší koncentrace ve finální fázi a jednoduchost dostat se do šance a chtít za každou cenu zakončit. Z toho pak padají góly. V poli jsme dobře kombinovali, dávali míč od nohy a zahráli si fotbálek. Máme tam zkušené kluky Koláře s Buzkem a okolo nich běhavé mlaďochy z áčka, to by mělo fungovat. Vždy potěší odehrát zápas s nulou. Byl to náš sedmý přípravný zápas, velmi kvalitní a jsme za něj rádi. Mrzí mě, že týden před mistrákem se nemohli zúčastnit Martin Holeček a Brož.

Zajímavosti zápasu:

-poprvé za béčko nastoupil gólman Vácha, v poločase se prostřídal s Jelínkem;

-po zranění odehrál 90 minut Martin Schuster;

-po delší době nastoupil za béčko Jakub Sýkora, bohužel si v první půli poranil sval a nedohrál;

-Martin Kozlík byl blízko hattricku, po dvou gólech v první půli trefil ve druhé břevno hlavou po rohu (!);

-Kopanina B poprvé v přípravě udržela čistké konto;

-úkolu pomezního rozhodčího se zhostil velmi dobře Kuba Cigánek, který s praporkem na lajně vydržel i v silném dešti, který se ve druhé půli spustil;

-utkání navštívil jako divák hráč A mužstva Ivo Flaks, který dříve na Tempu působil.

PŘÍŠTÍ ZÁPAS: Daleké Dušníky vs FCPK B, středa 24.8. v 18:00

Rozhodčí:Kučera