Tabulka střelců:

AFK Union Žižkov 3-4Mladší žáci (U13)
 Déšť vystřídalo slunce. Napodruhé se na Vítkově hrálo a Kopanina uspěla!

Datum a čas:22.09.2016 16:30  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: Mladší žáci (U13)
Góly:3. Dimitrov (0:1), 40. Dimitrov (2:2), 51. Dimitrov z pen. (2:3), 62. Dimitrov (3:4)
Góly-soupeř:10. Veverka (1:1), 34. Veverka (2:1), 55. Veverka z pen. (3:3)
Sestava:Hrubý - Eltayeb, Cigánek (K), Mrabeti - Jusko Jonáš, Zima, Jusko Tobiáš - Dimitrov. Hokejové střídání: Hudák, Novák, Mareš, Benedikt, Zavadil, Skalník. Trenér: Tomáš Cigánek
Sestava-soupeř:Ouvín, Sýkora, Němec, Pelíšek, Cech, Moldrzyk (K), Mihailov, Storek, Belaiboud, Karas, Šipovič, Ličartovský, Měchura, Veverka, Ganziuc. Trenér: Simon Bystrov.

Vítkov - Sobotní odložený zápas kvůli podmáčenému hřišti AFK Union Žižkov vs FCPK U12 se dohrával o pár dní později ve čtvrtek. Déšť vystřídala slunečná obloha a na hřišti se strhla nelítostná bitva. Vítězně z ní vzešli fotbalisté Přední Kopaniny. Domácí Žižkov porazili těsně 4:3. Všechny branky hostů dal Dimitrov, za domácí stejný kousek předvedl Veverka. Na obou stranách byla jedna penalta. Žáci Kopaniny mají po dvou kolech plný počet bodů.

Dramatické utkání se šťastným koncem pro Kopaninu. Hosté byli na Vítkově lepším týmem, ale hodně příležitostí promarnili a domácí, kteří hráli od podlahy a bojovali, udrželi krok po celé utkání.

Dobrý vstup do utkání korunoval rychlým vedoucím gólem Dimitrov a všechno se zdálo tak snadné. V poločase však bylo skóre 2:1 pro domácí. Za Žižkov se totiž dvakrát trefil z dálky Veverka a Hrubý neměl úplně čisté svědomí. Nebylo to pro gólmana snadné. Hrálo se téměř výhradně na žižkovskou branku a když už se domácí dostali na dostřel, byl z toho gól !

Kopanina do druhé půle vtrhla s elánem po vyrovnání. Mladé pušky ze střídačky v první půli točili pravidelně a ušetřili tak síly klíčovým hráčům pro důležitou druhou půli. Žižkovský gólman Ouvín byl opět v centru dění, valilo se to na něj ze všech stran. Odolával, přesto jedinkrát chyboval a míč, který mu vypadl, dorazil do sítě Dimitrov. Stejný hráč pak zanedlouho proměnil pokutový kop a Kopanina si po necelé hodině hry vrátila zpět vedení.

Žižkov však chce udělat z Vítkova kromě parku také opevněnou tvrz a body nechce rozdávat. Stačila nepozornost Eltayeba, který zatáhl soupeře za dres a kopala se penalta i na druhé straně. Veverka zkompletoval svůj hattrick a poslal míč nechytatelně do šibenice.

Bylo do konce patnáct minut a poslední bitva vzplála. Kopanina postavila to nejzkušenější a mačkala soupeře jak citrón. Osm minut před koncem se dočkala zasloužené odměny. Cigánek uličkou vyzval Dimitrova a ten konečně proměnil - 4:3. Závěrečný hvizd jednoho z nejzkušenějších pražských sudích Bohuslava Slavíka přinesl velkou radost pro hosty, kteří si užili závěrečnou děkovačku i se svými fanoušky.

Hodnocení trenéra - Tomáš Cigánek:

Dnes to byla dřina. Nešlo nám to fotbalově, přihrávky pomalé, nepřesnosti v kombinacích, dlouho jsme si zvykali na důraz soupeře. Přesto jsme si dělali jednu šanci za druhou, ale góly nepřicházely a naopak Žižkov snadno dvakrát skóroval a šel do vedení! Naši hoši zaslouží velkou pochvalu za víru v úspěch a neumdlévající bojovnost, za kterou byli odměněni vítěznou brankou. Závěr jsme dohráli bez střídání s tím nejzkušenějším co máme, ale přesto lavička žila s týmem a rozhodující gól a závěrečný hvizd slavili všichni hodně euforicky. Všichni za jeden provaz, tak to je správné.

Rozhodčí:Slavík Bohuslav
Hřiště:Vítkov, ul. Pražačka