Strnadel přišel na derby. Přední Kopanina B však podlehla Nebušicím 2:3.

Datum a čas:04.09.2016 17:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:3. Kolář (1:0), 90. Vik (2:3)
Góly-soupeř:48. Ječný (1:1), 54. Svoboda z penalty (1:2), 88. Idrissov (1:3)
Sestava:Jelínek - Fárka Josef (49. Tržický), Holeček (K), Brabec, Fárka Petr - Buzek, Kolář, Kozlík, Vik - Bíro (61. Kořánek), Urban. Trenéři: Jaroslav Bíro, Tomáš Cigánek.
Sestava-soupeř:Vrtílka - Červenka, Jelínek, Bouška, Flek - Svoboda, Kos, Idrissov, Ječný - Pavlů (K, 38. Raida), Hubinec (46. Voldřich). Trenér: Jaroslav Pospíšil.

Přední Kopanina - Ani nejlepší střelec klubové historie FCPK si nenechal ujít derby mezi FCPK B a Nebušicemi. Po vítězném vstupu do soutěže proti Satalicím však druhý zápas fotbalisté kopaninského béčka nezvládli. Na domácím stadiónu ve 2. kole 1.B třídy podlehli Sokolu Nebušice 2:3. Kopanina vyhrála poločas po gólu Koláře, pak však třikrát inkasovala a dokázala jen v závěru korigovat výsledek Vikem.

Modročervení měli raketový nástup. Skórovali hned z první akce. Kolář kopnul roh prudce na přední tyč, Buzek ho jen lehce nadzvihnul a míč nádherně zaplul do sítě na druhé straně branky. FCPK B 1:0 !!!

Kopanina byla favoritem utkání. Hosté museli postavit do branky Vrtílku, který přes dva roky v brance nestál a za béčko hraje obránce. Už při rozcvičení musel kvůli zraněnému kolenu odstoupit Přerost a ještě do poločasu se kvůli zranění pakoval ze hřiště kapitán Pavlů.

Pohromy Nebušic nahrávaly domácím. Ti však v prvním poločase spálili několik tutovek. Vik trefil tyčku, Buzkův volej vytáhl gólman, Bíro ani Urban odkrytou branku po zpětných přihrávkách netrefili. Poločas skončil 1:0.

Doslova famózně vyšel Nebušicím vstup do druhé půle. Krátce po jejím začátku se po rohu trefil hlavou Ječný. Nebušice 1:1 !!! A než se domácí stihli vzpamatovat, chybovali na levé straně, hostující hráč vnikl do šestnáctky a byl faulován. Penalta! Tu si postavil Svoboda a parádně pod klacek poslal hosty do překvapivého vedení. Nebušice 1:2 !!!

Jednobrankový náskok drželi hosté celou druhou půli a domácí marně dobývali Vrtílkovu branku. V hektickém závěru však nakonec skórovali opět hosté. Idrissov lacino přešel několik stínujících obránců Kopaniny a prostřelil jesličkami Jelínka. Nebušice 1:3 !!!

V úplném závěru přišla už jen korekce skóre. Z trestného kopu přes zeď se pěkně trefil Šimon Vik.

Hodnocení trenéra - Tomáš Cigánek:

Jsme velice zklamáni. S plným respektem k soupeři si musíme přiznat, že naše sestava byla papírově jednoznačně lepší než ta hostující a měli jsme získat tři body. Bohužel zápas se nám nevydařil. Prohráli jsme i proto, že nelze vyzdvihnout výkon žádného našeho hráče a chyběl i týmový projev. Hráli jsme složitě, těžkopádně, za stavu 1:0 jsme měli soupeře dorazit druhým gólem, ale možnosti jsme lacino prohýřili. Za deset minut po přestávce soupeř náhodně otočil skóre po rohu a penaltě a my si nevěděli rady s jeho obranným valem. Hráli jsme moc dozadu, chyběl nám důraz v soubojích, přesná finální přihrávka, tah na branku, chtěli jsme hrát po stranách a dávat centry, což se nestalo. Nebušice to ubojovaly, na víc neměly, ale daly do hry větší srdce a stálo při nich štěstí. Chtěli jsme mít po dvou úvodních domácích zápasech šest bodů, máme tři. Tenhle zápas jsme měli vyhrát, ale přijdou další a my se z něj poučíme.

PŘÍŠTÍ ZÁPAS: Řeporyje vs FCPK B (10.9. od 17:00)

Rozhodčí:Wimmer - Laštovička, Mesežnikov
Žluté karty:Kolář - Voldřich