Datum a čas:28.10.2016 14:30  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:-
Góly-soupeř:52. Tichý (1:0), 90. Stejskal (2:0)
Sestava:Švarc - Tržický (62. Urban), Hemzáček, Bláha, Podkul - Melničuk, Čihák - Flaks (38. Průša), Poláček, Blažek - Vašut. Na lavičce dále připraveni: Vik, Kozlík, Fárka Petr. Trenér: Tomáš Pešír.
Sestava-soupeř:Ehrenberger – Šponar, Krystl, Kail, P. Štěpán –Černohorský (75. Lorenc), Macek (57. Linhart), Čada, J. Štěpán – Tichý (76. Stejskal), Kabourek (70. Hiller). Trenér: František Dvořák.

Letohrad - Nejdelší štreku v divizi absolvovali fotbalisté Přední Kopaniny. Na nejvzdálenější stadión své skupiny (FK Letohrad 187 km) cestovali s cílem nevracet se s prázdnou. Nepovedlo se! Po bezbrankovém poločase Kopanina brzy inkasovala a přestože udržela napětí až do konce, v nastavení domácí výhru pojistili. Pátá prohra modročervených na hřištích soupeřů. Za týden přijede k letišti tým Ostré.

Kouč FCPK Tomáš Pešír postavil poprvé do základní sestavy Tržického na pravý kraj obrany, jinak byla sestava očekávaná. Přesto se už v první půli muselo střídat. Zraněného Flakse nahradil Průša.

Letohrad vstoupil do utkání lépe. Patnáct minut přitlačil hosty na vlastní půli. Z tlaku byla jedna hlavička do břevna a několik ošemetných situací. Zejména závar s několika střelami v řadě do bránících hráčů nadzvedl 140 platících diváků ze sedadel. Trenéra Pešíra pak naopak do sedačky posadila malá domů Podkula, která byla hodně krátká, ale dopadlo to dobře.

Postupně tlak opadl a osmělili se i Pražané. Největší šancí měl Poláček, jehož trestný kop Ehrenberger díky skoku za zeď bravurně vytěsnil mimo branku na roh.

Poločas skončil bez branek.

Brzy po přestávce šli domácí do vedení. Kopanina se nepoučila z řady akcí domácích vedených po levé straně v prvním poločase a nezachytila další z nich na jejímž konci zůstal osamocený Tichý sám před Švarcem a neměl žádný problém zakončit. Letohrad 1:0 !!!

Po inkasované brance omráčení hosté přežili vzápětí druhé břevno Letohradu v zápase, aby pak zvedli hlavu a začali domácím zatápět. Nejprve po centru Vašuta pálil skvěle k tyči Průša, Ehrenberger skočil a vyrazil na roh. Vzápětí Poláček šajtlí posadil míč na hlavu Čihákovi, ten však trefil jen doprostřed branky náruč Ehrenbergera. Největší šanci pak měl Vašut, který po nákupu Podkula využil nedorozumění obou stoperů a gólmana, ale zahnal se trochu do úhlu a při zakončení do prázdné branky vracející se obránce ve skluzu zachytil míč na brankové čáře.

To už Kopanina hrála na tři obránce a na hřišti byl druhý útočník Urban.

Další šanci na srovnání měl Hemzáček, nedokázal však centr Poláčka v malém vápně důrazem dostat do sítě. V 88. minutě byli hosté naposledy dvakrát blízko gólu. Dvakrát přiletěl centr do vápna a dvakrát se Kopaňáci dožadovali penalty za ruku. Sudí Erlebach byl však v obou případech opačného názoru.

V nastaveném čase pak přišlo razítko na výsledek. Domácí po zdržování u praporku dostali při druhém rohu zázračně míč přes bránícího Podkula s Čihákem, následoval prudký centr a dorážka střídajícího Stejskala. Letohrad 2:0 !!!

Zajímavé utkání skončilo výhrou domácího týmu, zřejmě spravedlivou. Domácí dali dva góly, trefili navíc dvakrát břevno. Kopanina sahala po bodu, ale bojovný výkon nedokázala zúročit ve svých šancích a bez vstřelené branky se jak známo nevyhrává.

Rozhodčí:Erlebach - Novák, Lavrenčíková
Delegát:Schroter
Žluté karty:Krystl, Stejskal - Poláček, Vašut, Hemzáček, Čihák
Hřiště:Letohrad