První výhra béčka v přípravě. Povedená druhá půle ve Střešovicích.

Datum a čas:20.03.2016 18:00  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:Pech (1:2), Kozlík (2:2, as. Matta), Pícka (2:3, as. Kozlík)
Střelci FCPK:Pech Jiří (),
Sestava:Colantoni - Fárka J., Schuster, Cigánek, Kořánek - Kozlík, Kolář, Bizyk, Pech - Bíro, Matta. Hokejové střídání: Pícka, Hájek, Brož, Hassan. Manager: Jaroslav Bíro.

Střešovice - Předehrávku derby Sparta vs Slavia obstaraly na umělé trávě ve Střešovicích výběry domácího SKS (céčko) a hostujícího FCPK (béčko). Úspěšnější byla Kopanina B, která v průběhu zápasu už prohrávala 0:2, ale nakonec skóre otočila ve svůj prospěch. Oba týmy hrají stejnou soutěž, tj. druhou pražskou třídu. Výkon FCPK B ve druhé půli byl slibný.

Modročervení k zápasu ve Střešovicích využili také hráče z kádru áčka, kteří se rychle přemísťovali po nepovedeném utkání na Motorletu hraném v těsném časovém předstihu (více zde).

Do branky musel zaskočit z týmu Pardálů povolaný Andrea Colantoni, protože "jednička" Petr Jelínek léčí poraněné koleno. Colantoni zachytal velmi dobře.

Kopanina inkasovala po dvaceti minutách dva slepené góly. Při prvním zraněný Josef Fárka (musel střídat) chyběl na svém postu a nikdo ho nezastoupil. Hráč Střešovic dorážel centrovaný míč do prázdné branky. Při druhém Kolář ztratil míč na vlastní polovině, následovalo okamžité vysunutí útočníka a druhá branka do sítě Colantoniho.

Hosté snížili těsně před přestávkou. Za zraněného Bíra (výron) naskočil z lavičky Pech a svůj první dotek s míčem v roli útočníko - záložníka proměnil v premiérovou branku za FCPK. Sám na gólmana lechkým píchnutím míče pod padajícím brankářem skóroval a stanovil poločasové skóre.

Za domácí Střešovice nastoupili také bratři Pliskové, kmenoví hráči Přední Kopaniny.

Druhá půle byla ze strany Kopaniny velmi dobrá. Tým hrál aktivně, napadal, hráči byli v pohybu a nebezpeční dopředu. Nakonec ze hry gól nedali, skóre otočili po dvou standardních situacích. Nejprve Kozlík z trestného kopu po faulu na Mattu přes zeď pěkně zakroutil míč a vyrovnal, aby stejný hráč posléze kopnul roh a Pícka ve své silné disciplíně ofenzivní hlavičce vstřelil vítěznou branku.

Hodnocení - Tomáš Cigánek (hrající trenér):

Odehráli jsme nejlepší zápas v přípravě, ale nebudeme z něj dělat vědu, stejně jako jsme nedělali z předchozích porážek. Naším úkolem je vytvořit tým, který bude vyhrávat v soutěži a postoupí. Potěšil nás výkon Kozlíka ve druhém poločase na pravé straně zálohy, ale takhle musí hrát pokaždé a celých 90 minut. Asi svůj nejlepší výkon za FCPK odehrál Matta, který se dobře nabízel, udržel míč a také si vykoledoval faul před druhým gólem. Dobrou práci ve středu zálohy odvedl aktivní Kolář, zajímavě se po přesunu ze strany do středu hřiště jevil Pech. Skoda zranění Bíra s Fárkou, ale nemělo by to být nic zásadního. Vždycky potěší, když se mužstvo zvedne a otočí výsledek, v tomto případě 0:2.

REKLAMA: vozy Jeep, Mitsubishi, Fiat, Alfa Romeo a Opel doporučujeme koupit u společnosti Smažík Kladno. Pro členy klubu FC Přední Kopanina SLEVA !!! Informujte se na sekretariátu FCPK.

Rozhodčí:Chrenko
Hřiště:Střešovice