Béčko veze bod z Písnice. Kopanina třikrát vyrovnávala.

Datum a čas:08.05.2016 17:00  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:9. Kořánek (1:1), 50. Kozlík (2:2), 86. Vik
Góly-soupeř:4. Trikal (1:0), 44. Malý (2:1), 82. Schramhauser (3:2)
Sestava:Moravec - Fárka J., Holeček M. (K), Schuster, Kořánek (86. Brož) - Kozlík, Jurek, Kolář, Sweeney (61. Matta) - Vik, Bíro (71. Mazzotti). Trenér: Tomáš Cigánek.
Sestava-soupeř:Picek - Hazda, Krupka, Trikal, Urban L., Paluska, Urban T. (K), Egger (83. Špaček), Schramhauser, Podroužek, Jánošík (34. Malý). Trenér: David Kuneš.

Písnice - Nerozhodný výsledek 3:3 se narodil v utkání Písnice vs Přední Kopanina B. Utkání dvou týmů z první pětky a sousedů v tabulce diváky pobavil. Viděli šest branek a napětí do devadesáté minuty. Kopanina musela třikrát dorovnat manko ve skóre a nakonec veze domů bod. Na vedoucí Stodůlky B ztrácí na třetím místě bodů šest. Za týden hrají Kopaňáci opět venku, a to v Bohnicích.

První poločas hrála Kopanina s podporou silného větru, bohužel této vyšší moci nevyužila. Brzy prohrávala, když písnický Trikal už ve 4. minutě zůstal sám na vápně a parádním volejem nedal Moravcovi šanci.

Za pět minut však bylo vyrovnáno po luxusní střele do šibenice v podání kopaninského Petra Kořánka. Tento volej byl nejkrásnější moment zápasu!

Hrálo se převážně na branku domácích, vítra hnal Kopaninu vpřed, chyběla však střelba a rozvaha v řešení útočných situací před brankou Písnice. Navíc v úplném závěru první půle "frnknul" střídající Malý a po obhození Holečka ve vápně mu vyšla se štěstím střela na bližší tyč s jejíž pomocí míč doskákal za brankovou čáru.

Po poločasové pauze přišel brzy vyrovnávací gól. V šestnáctce se dobře zorientoval Kozlík a prudkou střelou z osmi metrů propálil vše, co mu stálo v cestě (2:2).

Písnice hrála na úzkém hřišti jednoduchý fotbal se solidním tónem tvrdosti, Kopanina naopak působila fotbalovějším dojmem. Vítr po přestávce pomáhal domácím, ti ho však využili pouze k nadměrnému počtu rohových kopů.

Finální brankovou korekci přinesla závěrečná desetiminutovka a opět dvě branky v rychlém sledu. Nejprve Moravce ve výškovém souboji porazil písnický Schramhauser a domácí byli osm minut před koncem k vítězství blíž. Rychlé odpovědi Kopaniny na branky domácích, to však bylo hlavní téma tohoto zápasu. A povedlo se i napotřetí. Kozlík vysunul krásně Jurka a jeho samostatný nájezd s následnou střelou zužitkoval pro dorážku do prázdné branky Vik.

Hodnocení trenéra - Tomáš Cigánek:

Chtěli jsme vyhrát a nenechat si utéct Stodůlky, což se nepovedlo. Bod z Písnice však nakonec musíme brát jako realitu. Kluci si zaslouží pochvalu, že dokázali třikrát zvednout hlavu a vyrovnat náskok domácích. Prohospodařili jsme první poločas, který jsme měli ve své moci a hráli po větru. Tuto výhodu jsme však nezvládli a naopak po vlastních chybách první půli dokonce prohráli 1:2! Tady jsme měli zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Ve druhém poločase byli také pasáže, kdy jsme Písnici uzamkli před jejich brankou, ale také jsme museli čelit řadě jejich situací, zejména rohových kopů, do kterých se díky větru dostávali snáz.

PŘÍŠTÍ ZÁPAS: BOHNICE C vs FCPK B (neděle, 15.5. od 10:30)

Reklama: sledujte zápasy české hokejové reprezentace U Drahušky: Švédsko vs ČR (pondělí 9.5. od 19:15), ČR vs Norsko (čtvrtek 12.5. od 15:15), ČR vs Kazachstán (pátek 13.5. od 15:15), Dánsko vs ČR (neděle 15.5. od 15:15).

Rozhodčí:Košina