Jarní štírek Admira B na Kopanině nepochodil a odjel s porážkou do Kobylis.

Datum a čas:14.05.2016 17:00  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:24. Bláha (1:0), 72. Bláha z penalty (2:0, as. Čihák)
Góly-soupeř:76. Jackl z penalty (2:1)
Sestava:Švarc – Mikeš, Hemzáček, Bláha, Poláček (90. Les) – Flaks (67. Blažek, 83. Vik), Melničuk, Čihák (75. Sýkora), Santler – Pešír – Urban (74. Průša). Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Voska – Štochl (74. Másílko), Kvapil, Jackl, Káninský – Michálek, Beníšek (84. Tůma), Lupínek, Kasík (84. Hybeš) – Šindelář, Němec (58. Ermoshkin). Trenér: Tomáš Čedík.

Přední Kopanina - Fotbalisté FCPK slaví další domácí výhru. Rezervě divizní Admiry se na jaře daří, ale u letiště neuspěla. Kopaninská výhra 2:1 odpovídá průběhu utkání a diváky potěšila konečně také pěkná hra domácího týmu. Obě branky modročervených vstřelil stoper Bláha, jednou z trestného kopu, podruhé z penalty. Také hosté kopali pokutový kop a Jackl snížil. Pět kol před koncem vede Kopanina přebor o sedm bodů.

STOPER BLÁHA V ROLI STŘELCE: DVĚMA GÓLY ZAJISTIL KOPANINĚ VÝHRU NAD ADMIROU B

Byl to ze strany fotbalistů Přední Kopaniny jeden z nejlepších výkonů v sezoně – přesto se, trochu paradoxně, proti rezervě Admiry nedokázali prosadit ze hry. A tak si lídr tabulky musel pomoci standardními situacemi: přímý kop + penalta + levačka stopera Bláhy (na snímku vpravo) = dva góly v síti hostů. Ti také díky Jacklovi proměnili pokutový kop, ale k remíze to nedotáhli, ač na Kopanině hráli velmi dobře.

Zápas poznamenal silný vítr, který v prvním poločase víc popoháněl Přední Kopaninu. Ta měla územní převahu, ale šancí si vytvořila málo: dvakrát to zkoušel Čihák, jednou hlavou doprostřed branky, podruhé vystihl rozehrávku, ale pálil jen do boční sítě.

Když to nešlo ze středu hřiště, zkusili to domácí ze strany. Exligista Pešír ustál velmi tvrdý souboj a předložil ve vápně tutovku Urbanovi, jenže ten z první pálil vysoko nad. A to tak, že překopl i síť za brankou a zaměstnal pořadatele na dlouhé minuty hledáním balonu na přilehlém poli.

Až ve 24. minutě se Kopanina dočkala. To se k přímému kopu z 25 metrů postavil Bláha a šéf klubu Tomáš Cigánek se v tu chvíli obrátil na hlasatele a redaktora webu fotbalpraha.cz. „Hoši, Bláhič tohle umí, pište si gól!“

Rozběh a prásk! Bláhova pumelice skončila u zadní tyče – 1:0.

Dokonalá předpověď.

Admira B ve hře nijak výrazně nezaostávala, ale dopředu nebyla téměř nebezpečná. Změnit se to snažil Kvapil, jehož hlavičku padající pod břevno gólman Švarc v klidu lapil, při povedené ráně Beníška zasahovat nemusel, protože letěla těsně vedle.

To jeho protějšek Voska měl výrazněji víc práce i zásahů. Po Pešírově bodlu z pár metrů mu plesknul míč do rukavic, fantastický zákrok předvedl jen pár vteřin před koncem poločasu, kdy už kopaninský kapitán Melničuk zvedal ruce. Jenže Voska jeho pokus vytlačil na tyčku.

Hosté byli pořád na dostřel, a tak si Kopanina nesměla dovolit povolit. Jak ve hře, tak v koncentraci. To platilo hlavně pro brankáře Švarce, jenž rychle po půli musel vyřešit ošemetnou situaci: Šindelář svou ránu chytře skryl za tělo obránce, ale Švarc střelu bezpečně vyrazil.

Zkušená kopaninská sestava věděla, že je potřeba přidat gólovou pojistku, ale mladíci z Kobylis statečně vzdorovali. Po faulu na Urbana si podruhé postavil Bláha přímý kop, tentokrát z opačné strany, ale jeho pokus o obstřel narazil na zeď. S chutí hrající Pešír krásně centroval na Čiháka, jehož hlavičku Voska výtečně vyrazil na břevno.

Po chvíli využil Čihák svou další přednost – obrovský důraz. Nejdřív u pokutového území Admiry vybojoval ztracený míč, který si dal do vápna, v němž přišel háček od obránce. Hlavní rozhodčí Bočok sice váhal, ale nedaleko stojící asistent Maiello měl výhled dobrý. Penalta!

Tu si vzal Bláha a ranou po své pravé ruce zvýšil na dvougólový rozdíl.

Ten však Kopanina udržela jen pár minut. Za držení Hemzáčka v pokutovém území natáhl sudí Bočok pravou ruku k penaltovému puntíku i na druhé straně. I tentokrát se k balonu postavil stoper. Stejně jako Bláha, i Jackl bezpečně proměnil. Vzal tak Švarcovi, pražskému králi nul, naději na 13. zápis v sezoně.

Admira toužila po vyrovnání, ale nedařilo se jí dostat se do soustavnějšího tlaku. V nervózním závěru, v němž bylo na obou stranách po ostřejších zákrocích hodně emocí, se už hosté do vyložené příležitosti nedostali.

A proto se Kopanina mohla radovat. A to dvojnásobně. Po zápase se dozvěděla, že druhé Královice remizovaly se střížkovskými Bohemians, což dává obhájci přeborové trofeje do posledních pěti kol luxusní sedmibodovou výhodu.

Sálem Hebousse (Přední Kopanina): „Předvedli jsme jeden z nejlepších výkonů na jaře, ne-li nejlepší. Chyběly jen góly, v prvním poločase jsme měli dát aspoň dva. Nechali jsme to do druhého poločasu, pak jsme si zápas zbytečně zkomplikovali penaltou. Soupeř byl kvalitní – mladý tým, dobře trénovaný, je vidět, že mají správné návyky. Přinutili nás zapnout všechny motory. Protože kluci motory nevypnuli už před koncem, jako před týdnem na Zbraslavi, dohráli jsme to v pohodě, i když tam na konci byly nervy, ale to bývá vždycky, když je to o gól. V tabulce máme náskok sedm bodů, s čímž jsme hodně spokojení. Tak zkušený tým, jaký máme, by si to neměl nechat vzít. Ale čekají nás ještě velmi těžká utkání. Pokud k nim přistoupíme stejně jako k tomu proti Admiře B, tak věřím, že bychom si mohli splnit náš předsezónní cíl a sen o obhajobě prvního místa.“

Tomáš Čedík (Admira B): „Soupeř byl velice kvalitní, asi nejlepší, s kterým jsme zatím hráli. Myslím, že přebor vede zaslouženě. Hřiště ale mají na Kopanině strašné, i proto se nehrál úplně kombinační fotbal, který by se jinak hrát mohl. Naši kluci to odmakali, remíza by možná byla spravedlivější, ale skončilo to takhle. Škoda. Penalty byly na obou stranách, vyloženou šanci jsme neměli, párkrát jsme se dostali k vápnu, ale na tom terénu stačí, aby míč nepatrně skočil a už je to pryč.“

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Tomáš Bláha.
Nejlepší hráč Admiry B: Jakub Michálek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Bláha (Přední Kopanina).

Rozhodčí:Bočok - Nykl, Maiello