Domácí bída pokračuje. Proti Střešovicím zvládla Kopanina jen vyrovnat.

Datum a čas:16.04.2016 17:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:80. Průša (1:1)
Góly-soupeř:40. Kouklík (0:1)
Sestava:Švarc - Fárka J. (65. Blažek), Čihák, Melničuk, Vik - Flaks (74. Jurek), Sýkora (68. Les), Pešír, Poláček - Mikeš (65. Průša), Literák. Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Šilhavý (K) - Věchtík, Huleš, Charvát, Vegricht - Kašpar, Obermajer (90. Kopal), Rothe, Smejtek (63. Doležal), Škobis (35. Zvolenský) - Kouklík. Trenér: Martin Pačanda.

Přední Kopanina - Třetí zápas doma, třetí nepřesvědčivý výkon, třetí ztráta. Fotbalisté Přední Kopaniny ani na další pokus nepokosili na domácím stadiónu svého soupeře. Zachraňující se Střešovice si odváží od letiště bod za remízu 1:1. Hosté byli dokonce blíže k výhře, když kopaninskou blamáž odvrátil deset minut před koncem vyrovnávající brankou Průša. Kopanina odehrála příšerný zápas, ucházející pasáž předvedla až po vyloučení Čiháka v závěru utkání.

Lídr soutěže se doma trápí. Ani třetí vystoupení před vlastními fanoušky nedokázal přetavit v tříbodový zisk. Doma Kopanina prohrála s Vršovicemi, o body přišla v poslední minutě. Pak urvala alespoň bod za remízu se Zličínem, opět gólem z poslední minuty. A teď zachraňoval remízu ze Střešovicemi šťastnou střelou deset minut před koncem Průša.

Hosté zaskočili favorita hned v úvodu velkou aktivitou a pozorným bráněním. Připravili si několik náznaků nebezpečných akcí, ale do vážnější koncovky se nedostali. Domácí se herně trápili, kazili velké množství přihrávek a tak nebylo divu, že ani oni si šance nepřipravili.

Vzruch přinesl až závěr poločasu. Dvakrát se dostal do šance domácí Flaks. Poprvé branku přestřelil a podruhé trefil vybíhajícího Šilhavého. Ve 40. minutě přišla nenápadná akce hostů, Kouklík si z levé strany navedl míč na střed hřiště a nečekaně vypálil. Míč se odrazil od břevna do země a do sítě - 0:1. Krásný fotbalový moment!

V úvodu druhé půle měl šanci domácí Flaks po přesné přihrávce Pešíra, ale k zakončení se nakonec nedostal a o míč přišel. Pro domácí přišel zlomový okamžik v 75. minutě. Čihák úplně nesmyslně, na útočné polovině, navíc u postranní čáry, zajel do Doležala a po druhé žluté kartě se musel pakovat z trávníku.

Tento moment paradoxně domácí nakopl. Zrychlili hru, zpřesnili kombinaci a dostávali soupeře pod tlak. Deset minut před koncem se dočkali vyrovnání. Z úhlu na levém kraji šestnáctky Střešovic překvapivě vypálil Průša. Brankář Šilhavý se zřejmě domníval, že míč míří mimo branku, ten však na mokrém trávníku skočil, dostal ještě větší faleš a zapadl mu k zadní levé tyči.

Domácí vycítili šanci a snažili se o vítězný gól. Hostům se vydařilo několik brejkových šancí, které však nedokázali zúročit. V nastaveném čase si ještě Kopanina připravila dvě standardní situace, ale nic z nich nevytěžila.

Musela se tak doma opět smířit s bodovou ztrátou. Střešovice si připsaly třetí jarní bod a nutno přiznat, že zaslouženě. Podali velmi dobrý, disciplinovaný výkon.

Sálem Hebousse (Přední Kopanina): „Doma nám to nějak nejde. Hlavně první poločas jsme svým způsobem proflákali. Asi to byl nejhorší z poločasů, co jsem na Kopanině. Tam nebylo vůbec nic. Paradoxně nás nakoplo to vyloučení. Přišel drtivý tlak, byly tam nakonec i šance zápas vyhrát. Ale nebylo by to spravedlivé. Ta remíza je spravedlivá. Střešovice hrály zodpovědně, bojovaly.”
Martin Pačanda (Střešovice): „Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že tady uhrajeme remízu, tak bych byl spokojený. Po tom průběhu, ještě když domácí šli do oslabení, tak jsme tam měli takové tři čtyři brejkové akce, které jsme měli gólově vyřešit. Kopanina si vytvořila jednu šanci v prvním poločase, zbytek byla bez šance. A taková podivná střela nakonec zapadla k tyči.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Josef Fárka.
Nejlepší hráč Střešovic: Tomáš Kouklík.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Rothe (Střešovice).

Rozhodčí:Opočenský - Hlavnička, Šmakal
Delegát:Bydžovský
Žluté karty:Poláček, Čihák - Charvát, Vegricht
Červené karty:75. Čihák