Tabulka střelců: MD

FK Újezd nad Lesy 2-4Mladší dorost (U17)
 Na úplný okraj Prahy si mladší dorostenci dojeli pro tři body.

Datum a čas:03.10.2015 13:30  |  Poločas: 0 : 3  |  Tým: Mladší dorost (U17)
Góly:14. Babar (1:0, as. Svoboda), 24. Babar (2:0), 33. Svoboda (3:0, as. Schierreich V.), 80. Mikl (4:2, as. Svoboda)
Góly-soupeř:48. Veselovský (3:1), 72. Veselovský (3:2)
Sestava:Gregor - Jamrich, Čadek (K), Kozlík, Schierreich M., Svoboda, Tesárek, Schierreich V., Babar, Mikl, Chlomek. Hokejové střídání - Bytomski, Katz, Bělohradský. Trenér: Patrik Hebousse.
Sestava-soupeř:Michek - Brož, Jelen, Slavík, Polák, Votava, Bartoš, Kučera, Veselovský (K), Grečl, Císař. Hokejové střídání - Pilný, Černý, Horák, Hora. Trenér: Antonín Hora.

Újezd nad Lesy - Mladší dorostenci si tentokrát vybojovali tři body v Újezdě nad Lesy. Cesta přes celou Prahu se vyplatila. K výhře přispěl především dvougólový Babar, který dal první dva góly zápasu. První padl už po čtvrt hodině zápasu, další si připsal o deset minut později. Do poločasu dokázala Kopanina navýšit své vedení, dorážkou po přímém kopu se trefil Svoboda. Druhý poločas byl úplně jiný. Domácí Újezd totiž dokázal zkorigovat výsledek na rozdíl jednoho gólu po dvou brankách nejlepšího střelce Veselovského. Obrana Kopaniny dokázala odolávat a chodit do nebezpečních protiútoků, jenže pojišťující branka dlouho nepřicházela. Až nakonec v 80. minutě dal branku Mikl, tak se jistě všem mladším dorostencům ulevilo.

Ještě před začátkem zápasu měla Kopanina problém. Sice měla dostatek hráčů, ovšem brankář Gregor stále chyběl. Ten nakonec dorazil přibližně dvacet minut před zápasem.

Mladší dorostenci vlétli na svého soupeře a odměnou jí byl gól na 0:1. Dokázali využít domácí velmi vysunuté obrany a posílat míče za obranu pro útočníky. Do jedné takové šance se řítil Babar, který dokázal prostřelil vybýhajivšího Michka.

Druhý gól zápasu patří jednoznačně do kategorie smolných. Hosté byli sice v tlaku, po všech možných rozích, střelách a centrech, ale toto opravdu nikdo nečekal. Nejdříve Tesárek trefil hlavičkou břevno, poté brankář Michek vyrazil míč před sebe a obránce se snažil odkopnout balón. Ten ale trefil jen Babarra, od kterého se "kulatý nesmysl" odrazil do brány.

Újezd nad Lesy se snažil ze všech sil útočit, jedinou velkou hrozbou se stal Veselovský, který zatápěl kopaninské obrany. Bohužel si větší šanci připsal Čadek. Ten po rohu Schierreich V. hlavičkoval jen nad bránu, kousek nad bránu.

Ve 33. minutě byl na hranici velkého vápna faulován Mikl, k exekuci volního přímého kopu se postavil starší z bratří Schierreichů. Ten, jen díky "rozevření" zdi dokázal trefit bránu, ovšem Michek byl rychlý a míč vyrazil. Pro štěstí kopaninských se ale míč odrazil ke Svobodovi, který ho dorazil ke vzdálenější tyči.

Přední Kopanina šla do kabiny s tříbrankovém vedení, velkou šanci na 0:4 měl Čadek, který po nakrátko rozehraném volném kop Babara a Schierrecha V. hlavičkoval z malého vápna Čadek, který ovšem minul.

Druhý poločas vypadal úplně jinak. Újezd nad Lesy převzal otěže hry a po dlouhém nákopu se Veselovský prodral do útoku přes Kozlíka a vsítil gól pod padajícím Gregorem.

Na 2:3 dokázal snížit Újezd až v 72. minutě znovu po brance Veselovského. To znamenalo velký tlak na hostující obranu, ta ovšem odolávala jak nejlépe mohla. Na konečných 2:4 vstřelil, po další průnikové přihrávce Svobody, gól Mikl.

Po výtečné první půli, kdy se prakticky vše dařilo, obrana velmi dobře pracovala, střední záložníci rozdávali pěkné průnikové přihrávky, křídla "jezdily" po lajnách. Druhá půle byla ovšem jedno velké zklamání. Hráči neplnili skoro žádné pokyny, ovšem tři body se počítají, což je dobré.

Příští domácí duel hrají mladší dorostenci s Juniorem Praha, který je momentálně bez bodu.

Rozhodčí:Jiří Paclt
Žluté karty:Veselovský, Grečl - Čadek, Mikl