Skvělá série Kopaniny skončila po osmi zápasech. Stop vystavily Třeboradice.

Datum a čas:11.10.2015 16:00  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:23. Blažek (0:1), 90. Hemzáček (3:2)
Góly-soupeř:54. Viktorin (1:1), 62. Junek (2:1), 74. Viktorin (3:1)
Sestava:Švarc - Les, Hemzáček, Čihák (K), Vik (55. Jurek) - Zadina - Flaks (76. Literák), Blažek, Sýkora (80. Fárka P.) - Mikeš, Průša. Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Horejš - Hruška, Votava, Voldřich, Červenka – Janda, Viktorin, Čáp, Grznár - Trnka (77. Slavík), Junek (90.+2 Kyncl). Trenér: Jiří Tesař.

Třeboradice - Osm zápasů trvala obdivuhodná série vítězství v řadě v podání fotbalistů FC Přední Kopanina v Pražská teplárenská přeboru mužů. Devátý triumf po porážce 2:3 v Třeboradicích nepřidali. Kopanina vedla v poločase 1:0 po brance Blažka, ale druhá půle byla v domácí režii. Hemzáček v závěru již jen přidal výsledku korekci. Kopanina postrádala Pešíra, Poláčka, Bláhu a Urbana. Absence těchto klíčových fotbalistů v zápase s dalším favoritem soutěže byla oslabením.

PRVNÍ ZTRÁTA LÍDRA. PŘEDNÍ KOPANINU PŘEHRÁLY TŘEBORADICE.

Až v devátém zápase Přední Kopaniny v této sezoně Pražská teplárenská přeboru zapsali rozhodčí do zápisu o utkání porážku tohoto týmu. Obhájce prvního místa padl na hřišti Třeboradic, které sice o poločase byly o gól zpátky, ale ve druhé polovině utkání otočily. V tabulce se tak dotáhly na tři body za svého posledního soupeře, který i přes první ztrátu udržel vedení. Podívejte se na nejzajímavější momenty utkání a komentáře z obou stran.

Měl to být vrchol dosavadního průběhu přeboru, možná i celého podzimu. Oba celky patří k největším favoritům na první místo, což potvrzuje i jejich postavení v tabulce. V přímé konfrontaci byly o gól lepší Třeboradice, které vyhrály 3:2. V přeboru se tak našel první tým, který v této sezoně obral do neděle suverénní Kopaninu.

Nikdo se nemusel zvlášť motivovat. Když hrajete proti prvnímu, necháte na hřišti všechno,“ říkal Milan Čáp, kapitán Třeboradic. „Šancí jsme měli na sedm, osm gólů, jsme spokojení.“

Kopaninský brankář Jiří Švarc byl v úvodních osmi duelech famózní – inkasoval v nich pouze jednu branku od zličínského Driny. Tentokrát se však za míčem do své sítě skláněl třikrát. Dvakrát ho přelstil Viktorin, jednou kanonýr Junek. Kopanina sice vedla díky parádní ráně Blažka, ale domácí své trefy poskládali do dvaceti minut v časovém úseku od 54. do 74. minuty.

Ve druhém poločase jsme si vytvořili vleklý tlak, vytvářeli jsme si šance a zaplať pánbůh jsme je začali proměňovat,“ těšilo Jiřího Tesaře, trenéra Třeboradic. „Zápas jsme dokonale otočili, ještě jsme tam za stavu měli dvě stoprocentní šance. Mohli jsme potvrdit na 5:1, místo toho se to ještě zdramatizovalo, když jsme nechali soupeře snížit.“

Přesná rána Hemzáčka z poslední minuty už ale na tom, že Kopanina poprvé prohraje, nic nezměnila.„Poprvé v sezoně se mi utkání nehodnotí moc dobře. Musím soupeři pogratulovat, ve druhém poločase zahrál výborný fotbal, vyhrál zaslouženě,“ uznal trenér poražených Sálem Hebousse, jemuž v sestavě z různých důvodů chyběly tři stabilní opory ze základní sestavy Pešír, Poláček a Bláha, což se ve střetu s rozjetými Třeboradicemi ukázalo jako velmi důležitý faktor.

O absenci klíčových hráčů ale Hebousse nemluvil. „Nezachytili jsme prvních patnáct minut druhého poločasu, tam se lámal chleba,“ hodnotil. „Třeboradice měly po celé utkání víc ze hry, my jsme v některých momentech nebyli vpředu tak aktivní, jak bychom chtěli.“

Přebor tak získává zajímavou zápletku. Pokud by Kopanina vyhrála, odskočila by už na sedm bodů dvojici Zbraslav – Královice, Třeboradicím hrozila až devítibodová ztráta. Po jejich výhře je ale vše jinak: jsou zpět jen o tři body, zmiňovaná dvojice je o další bod níže. Tohle rozložení pozic slibuje velmi atraktivní závěr podzimu!

Nebyl to rozhodující zápas, ale samozřejmě by bylo nepříjemné, pokud by nám Kopanina odskočila na devět bodů. Z tohoto pohledu to je pro nás dvojité vítězství,“ radoval se Tesař, který vyjmenoval i svou pětici, která se podle něj může ucházet o první místo v přeboru. „Uhelné sklady, ČAFC, Královice, my a samozřejmě Kopanina.“

A Hebousse tenhle výčet ještě doplnil. „Překvapivě dobře hraje Zbraslav, kterou příští kolo přivítáme. Určitě se na ní připravíme lépe než na Třeboradice,“ slíbil.