Třetí utkání, třetí výhra. Kopanina odstartovala do sezóny výtečně.

Datum a čas:30.08.2015 17:00  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:28. Pešír z penalty (1:0), 37. Flaks (2:0)
Góly-soupeř:-
Sestava:Švarc - Les, Hemzáček, Bláha, Vik (78. Jurek) - Flaks (86. Sweeney), Pešír (58. Literák), Zadina, Blažek (81. Sýkora), Poláček - Urban (66. Průša). Trenér: Salem Hebousse.
Sestava-soupeř:Pacovský - Eppert, L. Kučera, Mareš (48. Konopásek), Kron - D. Novotný, Fiala (68. Obermajer), Vardanyan (46. Kundelásek), Kalvas, Čácha - Rothe. Trenér: Zdeněk Matějka.

Přední Kopanina - Fotbalisté FCPK zvládli úvod do sezóny báječně. Vyhráli všechny tři duely. Naposledy v neděli s Motorletem B 2:0. Svou první branku v sezóně vstřelil Pešír, druhý gól přidal ještě do přestávky novic ze Sparty Ivo Flaks. Trenér Hebousse musel provést změny v obraně, kde mu chyběli Čihák, Mikeš a dlouhodobě Melničuk, přesto tým znovu neinkasoval. Ve druhé půli Kopanina kontrolovala hru a kouč mohl postupně poslat do hry všech pět náhradníků.

KOPANINA VYŠKOLILA MLADÍKY Z MOTORLETU Z PRODUKTIVITY

Přední Kopanina slaví třetí vyhraný zápas v tomto ročníku přeboru. Tentokrát brala tři body za vítězství nad béčkem Motorletu 2:0. V její prospěch rozhodla duel hraný ve velkém vedru hlavně chytrost a zkušenost jejich hráčů. Do vedení dostal favorita Pešír z penalty, ještě před poločasem pak pečetil výhru Přední Kopaniny Flaks, ještě na jaře hráč Motorletu.

Mladíci z Motorletu určitě nepřijeli na půdu favorita odevzdaní, aktivně přistupovali k domácím fotbalistům a ti se v úvodu nedokázali dostat do šancí. Když už jim vyšla kombinační akce, zabrzdil ji odmávaný ofsajd. Aktivitou hýřili hlavně exligisté Pešír s Poláčkem. Naopak útočná snaha Motorletu B končila u pokutového území, i tak ale mohl kouč Matějka tým chválit.

Klíčový moment utkání přišel v 27. minutě, kdy se na pravém křídle prosadil zkušený Tomáš Pešír, chytře se obtáčel kolem obránce Krona a v pokutovém území upadl. Pískala se penalta, kterou sám Pešír bezpečně proměnil. Motorlet mohl vyrovnat, když Rothe pálil z trestného kopu nařízeném po rychlé akci Vardanyana. Tečovaný míč ale skončil vedle tyče. A tak chvíli před koncem přišla pojistka. Po centru se prosadil hlavou Flaks a Kopanina vedla 2:0.

Fanoušci se před druhým poločasem stěhovali k útočné polovině domácích, jenže pak sledovali dění z dálky. Motorlet B se snažil, útočil, ale nebylo mu přáno vstřelit ani gól. V největší šanci totiž vytáhl parádní zákrok po ráně Kučery zblízka domácí gólman Švarc. Třetí trefu Kopaniny mohl přidat Poláček, ale jeho trestný kop vytáhl u tyče tygřím skokem gólman Pacovský.

Tým z Jinonic se hnal alespoň za čestnou trefou, ale defenziva Kopaniny fungovala bezchybně. Když už se po pravé straně prosmýkl střídající Kundelásek, zkusil zakončení na zadní tyč a netrefil branku. Domácí, kteří už podle fanoušků ve druhé půli šetřili síly, nedotáhli žádný z kontrů, a tak se skóre už nezměnilo. Favorit bral výhru 2:0.

Salem Hebousse (Přední Kopanina): „Jsme spokojení s třemi body, výkon se mi líbil akorát ve druhé půlce prvního poločasu. Když jsme dali gól na 2:0, tak jsme soupeře přehrávali a byla jen otázka času, kdy přidáme třetí branku a kolik si jich soupeř odveze. Bohužel se to nepovedlo, i když šance tam byly. Druhou půlku jsme čekali, že to bude o počasí a okolnostech, které jsou, že nás soupeř přitlačí a bylo to tak. Jsme rádi za tři body.”
Zdeněk Matějka (Motorlet B): „Myslím, že rozhodla zkušenost soupeře. Prohráli jsme 0:2, hráli jsme naivně. Kluci se snažili, byli aktivní, ale Kopanina má zkušený mančaft. Z hlediska našeho výkonu se mi líbila druhá půle, to byla jízda, ale nedali jsme gól. Byla tam tutovka Kučery. Připadá mi, že jsme jak parní lokomotiva, které trvá, než se rozjede.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Tomáš Poláček.
Nejlepší hráč Motorletu B: Luboš Kučera.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Pešír (Přední Kopanina).

Autor: René Machálek

Rozhodčí:Havel - Tomšů, Švorc
Delegát:Ulrich
Žluté karty:Urban, Hemzáček, Les - Mareš, Kron, Kalvas