FCPK3-2FK Admira Praha B
 Průša zastoupil Pešíra a dvěma góly dotáhl Kopaninu k výhře nad Admirou.

Datum a čas:10.05.2015 17:00  |  Poločas: 2 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:4. Průša (1:0, as. Poláček), 38. Průša (2:1, as. Mikeš), 51. Santler (3:1, as. Průša)
Góly-soupeř:16. Ondrůšek (1:1), 69. Ondrůšek (3:2)
Sestava:Švarc – Tržický (73. Les), Melničuk, Čihák, Bláha – Santler, Sýkora, Mikeš, Poláček (90. Vik) - Průša, Kratochvíl (69. Blažek). Trenér: Salem Hebousse.
Sestava-soupeř:Hybeš – Mamurov, Jackl, Paťha, Kvapil - Štefan (55. Beníšek), Šindelář, Lupínek, D. Němec (78. Káninský), Zolotuchin - Ondrůšek. Trenér: René Ollé.

Přední Kopanina - Chvíli to vypadalo na pohodové vítězství lídra Pražská teplárenská přeboru, ale neuznaný gól a rychlé snížení Admiry B udělalo z utkání na Přední Kopanině drama až do konce. Vedoucí celek tabulky však vedení proti mužstvu, které ještě musí bojovat o záchranu, udržel. Po těsné výhře 3:2, páté v řadě, zůstává náskok Kopaniny na prvním místě pět kol před koncem soutěže osmibodový.

Kopanině podruhé za sebou chyběl zraněný střelec Pešír, ale podruhé to za něj vzalo, stejně jako na Tempu, duo Průša – Santler. Tradičně hodně vidět byl i záložník Poláček.

Favorit začal zostra: právě Poláček ve 4. minutě odcentroval z levé strany, míč si na přední tyči pohotově zpracoval Průša a levačkou prostřelil brankáře Hybeše.

Ač oba týmy před zápasem dělilo propastných 36 bodů, hosté předvedli sympatický, nebojácný výkon. A v 16. minutě se radovali z vyrovnání, když si Němec hravě poradil s obráncem na pravé straně, nacentroval na hlavu Ondrůška, který trefil přesně.

Do kabin ale šla přeci jen s náskokem Kopanina, která byla nebezpečnější. Velmi aktivní Průša si padesátimetrovým sólem navedl míč před pokutové území Admiry, kde ho předal Poláčkovi, jemuž sice přihrávka nevyšla podle představ, ale po následném odrazu balon parádně za obránce prostrčil Mikeš, Průša ideálně načasoval náběh a rázem byl sám před gólmanem, jehož s přehledem obstřelil.

Jak zakončila Kopanina první poločas, tak začala ten druhý. A zase u toho byl výborný Průša, který perfektním pasem vyslal Santlera do samostatného úniku na brankáře. Rychlíkovi Santlerovi sice v poslední chvíli míč na nerovném terénu trochu uskočil, přesto do něj ještě před vybíhajícím gólmanem zvládl „šťouchnout“ a zvýšil na 3:1. V tu chvíli asi nikdo na stadionu nepochyboval o tom, že domácí dovedou utkání k pohodové výhře.

Jenže Admira B se nevzdávala, Kvapil pálil tvrdě z několika metrů a jeho pokus brankář Švarc výborným zákrokem vytěsnil na tyčku! Po chvíli pak fotbalisté Kopaniny zvedali ruce nad hlavu počtvrté, ale radost jim překazil rozhodčí Stěhule, který neuznal gól Průši po Poláčkově rohu. Sudí nejspíš pískal faul na brankáře ve skrumáži: pokud k němu došlo, určitě se ho nedopustil střelec Průša...

Místo tříbrankového rozdílu držela Kopanina „jen“ dvougólovou výhodu, o kterou však brzy přišla. Pět minut po neuznané brance Švarc vyrazil další ránu Kvapila, ale u míče byl před obránci první Ondrůšek, jehož dorážku sice Švarc také zkrotil, ale až zhruba metr za brankovou čárou.

Admiru B hnala vidina bodového zisku ze hřiště velkého favorita do útoku, ale vyloženou šanci už si nevytvořila.

Salem Hebousse (Přední Kopanina): „Admira B hrála slušný fotbal, zvlášť vepředu byla nebezpečná, byly to pro nás trochu nervy. A zbytečné. Myslím, že jsme dali regulérní gól na 4:1, který rozhodčí neznal, místo toho jsme dostali na 3:2 a soupeř tam měl situace, že nám bylo na lavičce horko. Chyběl sice Tomáš Pešír, ale mužstvo to bez něj zvládlo dobře. Že je vítězství v přeboru blízko? Blízko bude, až to bude hotové. Zatím nic hotového není.“
René Ollé (Admira B): „Čekal jsem, že si s takovým soupeřem, který má v sestavě jména jako Poláček a Santler, zahrajeme fotbal. Počítal jsem s tím, že by to mohl být hodně ofenzivní zápas, což se nakonec ukázalo. Škoda, že jsme plno akcí nezhodnotili lépe, přečíslení jsme nevyřešili dobře a po ztrátě balonů nás Kopanina potrestala. Soupeř má kromě ofenzivy také výbornou obranu s dobrým gólmanem, je to vyvážený tým. Kontaktní gól nám hodně pomohl, zvedl nám sebevědomí, bohužel jsme se kromě jedné hlavičky a takové pološance už k ničemu nedostali.“

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: David Průša.
Nejlepší hráč Admiry B: Marek Paťha.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Průša (Přední Kopanina).

Autor: Radim Trusina

Rozhodčí:Stěhule - Váša, Multerer
Delegát:Walter
Žluté karty:Santler, Poláček - Jackl