FCPK4-0SK Střešovice 1911
 Derby Prahy 6 mělo jasného vítěze. Kopanina porazila Střešovice 4:0.

Datum a čas:11.04.2015 16:30  |  Poločas: 1 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:38. Průša (1:0), 49. Melničuk (2:0), 65. Kratochvíl (3:0), 86. Santler (4:0)
Střelci FCPK:Kratochvíl Vratislav (65.),
Góly-soupeř:-
Sestava:Švarc - Hemzáček (83. Čihák), Melničuk, Bláha, Mikeš - Santler, Sýkora (74. Blažek), Pešír, Poláček - Průša (70. Les), Kratochvíl (74. Vik). Trenér: Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Štěpánek - Kašpar (K, 63. Minařík), Inneman (89. Věchtík), Smejtek, Vyjdák, Charvát, Zvolenský, Brantal, Vokurka, Rothe (77. Vodička), Bursuc (46. Jelínek). Trenér: Radek Trhlík.

Přední Kopanina - V utkání dvou týmů ze šestého pražského obvodu se stejně jako na podzim radovali fotbalisté Přední Kopaniny. Jarní odvetu na domácím stadiónu však proměnili ještě v jednoznačnější záležitost. Střešovice u letiště prohrály vysoko 0:4. Nováček soutěže zvládl prvnímu týmu tabulky vzdorovat poločas, pak však jednobrankové manko narostlo o další tři góly. Utkání sledovala pěkná návštěva 131 platících diváků a okořenil ho společný nástup přípravek.

Přípravky si to navíc společně rozdaly i v poločase, kdy zároveň probíhala i tombola. Program byl tedy nabitý !

Slunečné počasí zápasu přálo. Diváci viděli čtyři branky a navíc dvě břevna. Nejprve kontrukcí hostující branky zatřásla bomba Tomáše Poláčka a po něm ještě větší pumelici na stejnou adresu vyslal i Tomáš Bláha. Martin Les navíc trefil tyč. Gólman Štěpánek měl branku dobře postavenou.

DERBY PRAHY 6 OVLÁDL LÍDR Z PŘEDNÍ KOPANINY

Dva soupeři z Prahy 6 se střetli na hrbolatém trávníku Přední Kopaniny. Střešovice začaly hodně dobře, první poločas držely s favoritem krok. Inkasovaly jen jednou po šťastné hlavičce Průši. Pět minut po přestávce dostaly z hlavičky domácího kapitána Melničuka druhý gól a pak do konce zápasu ještě další dva. Při zaváhání Vršovice tak už má Kopanina na čele pětibodový náskok na Uhelné sklady, kam jede v příštím kole.

Hosté ze Střešovic začali zápas opravdu velmi dobře a takřka deset minut domácí skoro nepustili přes půlku. Připravili si několik standardních situací, ale nic z nich nevytěžili. První střelu mezi tyče vyslal v 9. minutě domácí Mikeš, golman Štěpánek s ní neměl problémy.

Za minutu však Štěpánek chyboval, k míči se dostal Průša, přihrávku před branku uklidil do bezpečí Smejtek. V 17. minutě se Štěpánek nedohodl s Innemannem, Kratochvíl to však nepotrestal, když mířil mimo tyče. Vedle pálil vzápětí i Pešír.

Na druhé straně po centru Borsuce z pravé strany před brankou na míč nedosáhl ani Vyjdák, ani za ním Kašpar. Ve 38. minutě už se skore zápasu měnilo a to celkem kuriozně. Nevydařená střela Kratochvíla totiž trefila do hlavy Průšu a od ní se míč nasměroval do protipohybu brankáře Štěpánka a skončil v síti. Za minutu se domácí mohli radovat podruhé. Innemann podskočil míč a Kratochvíl měl cestu k brankce otevřenou. Štěpánek však proti jeho střele zasáhl skvěle.

Pět minut po přestávce se na domácí usmálo štěstí podruhé, když po rohovém kopu Melničuk hlavou protlačil míč do sítě na 2:0. Od tohoto okamžiku už domácí ovládli hru a bylo jen otázkou, kolik branek ještě dokáží přidat.

V 61. minutě si Poláček vyměnil míč s Pešírem a jeho dělovka zatřásla břevnem branky Střešovic. V 65. minutě přišlo další nedorozumění obrany hostů a Kratochvíl s přehledem vystřelil přesně k tyči - 3:0. V 76. minutě skvěle uvolnil Pešír střídajícího Lese, který napálil míč do tyče. V 80. minutě měla podobný osud dalekonosná střela Bláhy, kterou pro změnu zastavilo břevno.

A tak dal konečnou podobu výsledku až v 86. minutě Santler. Postupoval s míčem středem hřiště, nevěděl co s ním, tak do něj prásknul tak šikovně, že zapadl přesně k tyči - 4:0.

Sestřih utkání FCPK vs Střešovice (klikněte)

Rozhodčí:Zelený - Tikal, Rodový
Delegát:Lávička
Žluté karty:Hemzáček