SK Horní Měcholupy 6-3FCPK
 Kopanina přijela do divizních Horních Měcholup. Padlo devět branek !

Datum a čas:11.02.2015 18:30  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:Vik, Santler, Poláček
Sestava:První poločas : Švarc - Tržický, Bláha, Hemzáček, Mikeš - Fárka J. - Kozlík, Melničuk, Pešír, Poláček - Vik. Druhý poločas : Švarc - Fárka P., Bláha, Hemzáček, Mikeš - Hájek, Santler, Pešír (65. Jurek), Čihák, Poláček - Průša. Trenéři: Hebousse, Šturma.

Horní Měcholupy - Třetí tým z divize v přípravě, druhá prohra. Po vítězství nad Turnovem Kopanina dvakrát proti "divizionářům" tahala za kratší provaz. Nejprve padla s Hořovickem a nyní naposledy s Horními Měcholupy. Byla to přestřelka! Padlo devět gólů, bohužel šest do branky Kopaniny. Za modročervené se trefili Vik, Santler a Poláček.

Po výhře v divizní přípravě v Turnově se hráči áčka viděli pomalu v ČFL, nyní však přišlo podruhé v řadě kruté vystřízlivění. Zápas s Hořovickem byl sice ještě ovlivněn velkou únavou při druhém zápase v turnaji a kombinovaným kádrem, přesto to byl fičák na kolotoči. Pro zápas v Horních Měcholupech už omluvu únavy ani úzkého kádru nelze použít, sice se prostřídalo všech 16 nominovaných hráčů, ale to u soupeře taky a Horní Měcholupy vyhrály zcela zaslouženě, Kopanina zklamala zejména nezodpovědnou a nekvalitní defenzivní hrou.

Přitom prvních 45minut bylo zcela vyrovnaných. Kopanina vedla po rychlém protiútoku taženém Poláčkem po levé straně a jeho pěkný centr ve skluzu umístil do sítě nepříliš častý střelec Šimon Vik. Kopanina pak přežila spojnici, hlavičku útočníka domácích vyrazil Švarc, ale po závaru po následném odvráceném rohu již Kopanina inkasovala – vyražený centr vrátili domácí zpoza vápna až za zadní tyč, kde právě střelec první branky Vik nezachytil náběh svého hráče a ten pohodlně do prázdné branky vyrovnal. Nicméně Kopanina byla nadále Měcholupům více než vyrovnaným soupeřem, po pěkné akci Hemzáčka skóroval Pep O´Fárky, ovšem rozhodčí Tomšů mával sporný ofsajd přičemž se zdálo, že přihrávka směřovala dozadu a že se Pep protlačil ke svému premiérovému gólu za áčko Kopaniny zpoza obránce. Na druhé straně samostatný nájezd hostujícího útočníka středem ještě vyrazil Švarc, aby pak těsně před poločasem přece jen udeřilo. Poláček na úrovni vápna u postranní čáry fauloval, standardní situaci celá hostující defenzíva nepokryla a poločasový hvizd rozhodčího Nykla poslal týmy na krátkou pauzu za stavu 2:1 pro domácí po jinak oboustranně kvalitní půli.

Druhá půle se již nesla ve znamení dětských defenzivních chyb Kopaniny. Byť UMT v Měcholupech je menších rozměrů, po obou stranách pronikali domácí hráči snadno do šestnáctky Kopaniny a nabíhajícím hráčům připravovali řadu šancí. Jeden z nebezpečných centrů skončil nešťastným vlastním gólem Melničuka a následný slepený gól jako přes kopírák jen s konečným zásahem domácího útočníka již poslal rozdíl na 4:1. Poláček pak vyrýsoval krásnou přihrávku za obranu pro Santlera, který na sebe nezvykle chladnokrevně snížil na 4:2, po další chybě vzadu a ruce Petra O´Farky se však pískala penalta – 5:2 pro domácí. Poláček si pak připsal ještě třetí kanadský bod po gólu přímo z rohu, ale konečné slovo měli domácí, Švarc vyrazil samostatný nájezd, ale dorážka ukončila stav na 6:3. Zasloužená výhra domácích, Kopanina spadla z hrušky po 5 vítězných přípravných zápasech s vesměs silnými soupeři. Na divizi ještě někteří hráči nestačí a na ČFL skoro nikdo J