SK Střešovice 1911 1-4FCPK
 Přední Kopanina veze tři body ze Střešovic. V derby Prahy 6 vyhrála 4:1.

Datum a čas:27.09.2014 10:15  |  Poločas: 1 : 2  |  Tým: FCPK
Góly:13. Průša (0:1), 32. Průša (0:2, as. Tržický), 88. Průša (1:3), 90. Poláček (1:4)
Góly-soupeř:35. Rothe (1:2)
Sestava:Švarc - Tržický, Melničuk (K), Čihák, Mikeš - Jurek (46. Sýkora), Santler, Blažek, Poláček st. - Pešír - Průša (88. Fárka J.). Trenér: Jaroslav Šturma & Sálem Hebousse.
Sestava-soupeř:Šilhavý (37. Štěpánek) - Semrád, Zimčík, Charvát, Smejtek, Vokurka, Bialek, Kašpar, Rothe (46. Jelínek, 77. Brantal), Šulc (58. Zvolenský), Obermajer (46. Kopal). Trenér: Radek Trhlík.

Střešovice - V utkání 6. kola Pražská teplárenská přeboru mužů potvrdila Přední Kopanina papírové předpoklady ve Střešovicích, ale byla to nelítostná bitva. Nováček ukázal, že na přebor má svou kvalitu a zejména na domácím stadiónu dokáže soupeřům pořádně zatopit. Modročervení díky dvěma gólům Průši v první půli po přestávce nechali hrát domácí a čekali na brejky. V závěru se jim dva podařily a bylo z toho vysoké vítězství.

Kopanina zlomila Střešovice až v závěru

Přeborové derby Prahy 6 pro sebe rozhodli hosté z Přední Kopaniny až v samotném závěru. Až do 88. minuty hájili jednobrankové vedení 2:1 z prvního poločasu. Pak dvakrát udeřili z brejkových akcí. Pro domácí je výsledek víc než krutý. Rozdílovým hráčem byl hostující Poláček. Připravoval šance, neúnavně běhal a nakonec čtvrtým gólem rozhodl.

Už v úvodní minutě si hosté vybojovali rohový kop. Rozehraný signál zakončoval Pešír střelou vysoko nad branku. Za dvanáct minut už přišel gólový úder. Průša si naběhl na pravé straně do volného prostoru, na rohu vápna se kličkou zbavil Charváta a technickou střelou obstřelil Šilhavého, míč zapadl přesně k tyči – 0:1.

Za pět minut našli hostů díru v domácí obraně na levé straně. Tam si naběhl Poláček a poslal centr před branku. Úplně volný Průša poslal svou hlavičku přímo do rukavic Šilhavého. Až z následné akce byli poprvé nebezpeční i domácí. Po zmatcích ve vápně se míč dostal k Rothemu, ten jej však netrefil dobře a bylo po naději.

Ve 25. minutě se středem hřiště dral do koncovky hodně aktivní Průša a Charvát jej těsně před vápnem zastavil jen za cenu žlutého faulu. Přímý kop směroval do šibenice Poláček, ale lehce otřel míč o hlavu jednoho z hráčů ve zdi a byl z toho jen roh.

Ve 32. minutě hosté udeřili gólově podruhé. Tržický šel do souboje s Charvátem hodně důrazně. Sudí Váša žádné porušení pravidel neshledal a nechal pokračovat ve hře. Tržický měl cestu k brance otevřenou. Postřehl před brankou nabíhajícího Průšu a nezištně mu míč předložil a Průša  jej nekompromisně zavěsil pod břevno – 0:2.

Po třech minutách se domácí ale vrátili do hry. Na levé straně se uvolnil Kašpar, posunul míč Šulcovi, ten jej poslal před branku kde se k dorážce protlačil Rothe a snížil na 1:2. Podobná akce domácích za tři minuty už úspěchem neskončila. Šulc se k dorážce nedostal. To už domácí museli jednou střídat, když si brankář Šilhavý poranil stehenní sval na pravé noze a nahradil jej Štěpánek.

Po přestávce sáhli domácí ke dvojímu střídání, ve snaze oživit ofenzívu a vyrovnat. To hostům vyhovovalo, Do otevřené obrany Střešovic podnikali rychlé a nebezpečné protiútoky. Už ve 47. minutě Pešír uvolnil Průšu, ten trefil jen nohu vybíhajícího Štěpánka.

Pak hosty vyděsil z přímého kopu Kopal. Jeho centrovaný míč prolétl přes celou branku a skončil v autu těsně vedle levé tyče. U další nebezpečné akce domácích byl Kopal. Tentokrát se skvělou kličkou uvolnil na pravé straně, posadil centr na hlavu Šulce, ten však míč mezi tyče nenasměroval. Pak ještě Bialek středem hřiště vysunul Zvolenského, ten z hranice vápna vystřelil slabě a Švarc neměl problém.

Hosté byli ze svých brejkových akcí mnohem nebezpečnější. Santler se prosadil přes Semráda, Štěpánek jeho střelu ztlumil a Průšovu dorážku v poslední chvíli stačil zblokovat na roh Zimčík. Pak Poláček skvěle uvolnil Průšu, ten opět Štěpánka neprostřelil. I v koncovce další akce hostů byl Průša, ale Brantal mu do střely stačil vložit nohu včas. Pak si ještě Poláček na levé straně povodil Semráda, ale přihrávkou před branku spoluhráče nenašel.

Góly si hosté schovali až do samotného závěru. V 88. minutě domácí ztratili na půlce míč a Průšovi tentokrát v koncovce přálo štěstí. Charvát jeho střelu dostihla až za brankovou čárou. V poslední minutě pak svůj skvělý výkon korunoval Poláček. Chytře se uvolnil ve vápně a neomylně nasměroval míč do sítě domácích počtvrté. Pak už zazněl závěrečný hvizd.

Radek Trhlík (Střešovice):
 „Pozorujeme každého soupeře, co bychom se mohli poučit, co vylepšit a dneska jsme toho viděli hodně. Soupeř to byl hodně kvalitní. Rozhodla to druhá branku. Snížili jsme, ale do druhé půle šli hosté ve vedení, což jim umožnilo hrát ze zabezpečené obrany a chodit do brejků. Nám se do přehuštěné obrany proniknout nedařilo, přesto tam nějaké šance byly. V rychlých potiútocích mají kvalitu a nakonec je využili. Rozhodl druhý gól a to, že jsme do přestávky nedokázali vyrovnat.“
Salem Hebousse (Přední Kopanina): „Věděli jsme, že nás tady čeká těžký soupeř, ambiciozní nováček. Byli jsme připravení na to, že to bude na hřišti těžké. Nakonec to bylo ještě těžší než jsme si mysleli. O třech bodech jsme rozhodli až v samotném závěru. Zle nám zatápěli, toužili po úspěchu. My jsme měli v týdnu velkou marodku, byla tam nějaká zranění, nemoce. Takže náš výkon nebyl takový, jako v minulých zápasech. O to víc nás vítězství těší. “

Nejlepší hráč Střešovic: Daniel Smejtek.
Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Jiří Švarc.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Poláček (Přední Kopanina).

Autor článku: Lubor Mírek

Rozhodčí:Váša - Nykl, Janků
Delegát:Peřina
Žluté karty:Charvát, Semrád - Jurek, Čihák, Tržický
Hřiště:Střešovice