Sokol Kolovraty 1-4FCPK
 Přední Kopanina porazila i druhého nováčka. V Kolovratech vyhrála 4:1.

Datum a čas:31.08.2014 17:00  |  Poločas: 1 : 1  |  Tým: FCPK
Góly:26. Turek (1:1, as. Pešír), 54. Čihák (1:2, as. Poláček), 54. Turek (1:3, as. Pešír), 83. Pešír z penalty (1:4)
Góly-soupeř:5. Kasalický (1:0)
Sestava:Švarc – Tržický, Čihák, Melničuk, Mikeš – Santler, Sýkora, Blažek (79. Průša), Poláček st. (89. Fárka) – Pešír, Turek (87. Vik). Trenér: Salem Hebousse.
Sestava-soupeř:Janocsko – Seko (46. Neuwirth), Procházka, Tuša, Luňák - Lechner, Podskuba, Malíček, Kasalický (79. Kabeláč) – Kosina, Linhart. Trenér: Jindřich Všetečka st.

Přední Kopanina - Fotbalisté Přední Kopaniny zvládli nepříjemný zápas v Kolovratech. Nováček po dvou prohrách venku hrál poprvé ve vyšší soutěži před domácím publikem a před dvěma stovkami natěšených fanoušků chtěl urvat první body. Kopanina však potvrdila sílu a přestože v utkání prohrávala, skóre otočila a bezpečně vyhrála 4:1. Porazila tak po Cholupicích už druhého nováčka v soutěži. V dalším utkání jí čeká doma Radotín, se kterým minulou sezónu prohrála oba zápasy!

Komentář k utkání Kolovraty vs Přední Kopanina ze serveru www.fotbalpraha.cz od stálého dopisovatele Václava Kozla:

KOLOVRATY ZŮSTÁVAJÍ BEZ BODU, VŠECHNY TŘI SI ODVEZLA KOPANINA

I po třetím odehraném kole je nováček z Kolovrat bez bodového zisku, ale připsal si na své konto už první vstřelenou branku. Postaral se o ní už po pěti minutách hry ani ne dvacetiletý Kasalický. Jenže Přední Kopanina stačila ještě do poločasu vyrovnat a dvěma slepenými góly po změně stran zápas dokonale otočit. Několik skvělých zákroků si připsal domácí gólman Michal Janocsko, nová posila z Louňovic, který držel kolovratský celek dlouho nad vodou.

Už po čtyřech minutách se v první gólovce objevil hostující Čihák, na štěstí pro domácí ho včas zastavil zvednutý praporek asistenta a pak i reflexivní zákrok Janocska v bráně. Z rychlého protiútoku domácích zatáhl balón po pravé straně Linhart, přesně odcentroval a před bránou číhající Kasalický, z několika kroků málem protrhl síť – 1:0. Nováček si tak po 185 minutách připsal první přeborovou branku. Lepší vstup do utkání si domácí příznivci snad ani nemohli přát.

A nemuselo být jen u toho. Chvíli na to se v nadějné pozici ocitl Kosina, zblízka nastřelil jen nohu pozorného Švarce, jenže navíc byl odmávnut ofsajd, takže radost ze zakončené akce byla předčasná. Kosina byl však dál při chuti a ve 12 .minutě jeho jedovatou ránu likvidoval Švarc až na druhý pokus. Hosté se vážněji osmělili až po patnácti minutách, kdy se do nebezpečného průniku dostal Turek, ale Janocsko mu včasným vyběhnutím šanci zmařil.

V 17. minutě napřáhl zdálky Blažek, jenže Janocsko parádní robinzonádou vytěsnil míč na roh. Pět minut na to mohlo být vyrovnáno, když po bleskové akci Tržického s Poláčkem se na malém vápně dostal k míči Turek, avšak trestuhodně přestřelil. Vše si ale vynahradil o čtyři minuty později, když po hezké individuální akci Pešíra utěšenou střelou vyrovnal na 1:1.

Neuběhla snad ani minuta a hosté znova zahrozili. Po Melničukově vysunutí se před domácí bránou objevil osamocený Blažek, ale Janocsko opět čaroval a balón za svá záda nepustil. Po půlhodině hry bylo rušno zase před hostující bránou. Po hezké kombinaci se dostal ke střele Linhart, jenže míč nakonec proletěl kolem vzdálenější tyče do zámezí.

S přibývajícím časem měli stále častěji míč na svých kopačkách hosté a vyráželi do nebezpečných brejků. Ve 34. minutě našel Santler křížnou přihrávkou na středu Poláčka, který si to namířil rovnou k bráně, jenže pozorného Janocska neprostřelil. Ani další závar hostů o chvíli později ke gólu nevedl. Domácí gólman až na druhý pokus vyboxoval míč nad břevno své svatyně. A když pak pět minut před pauzou vytáhl Janocsko další ze svých zákroků a Blažkovu dělovku konečky prstů vytěsnil mimo tyče, odcházela obě mužstva do kabin za nerozhodného stavu.

Ten však netrval dlouho. Po devíti minutách hosté udeřili a aby toho nebylo málo, tak hned dvakrát. Nejdříve si na Poláčkův roh z pravé strany šikovně naběhl Čihák a nezadržitelně hlavou upravil na 1:2. Ještě v téže minutě se parádně ve vápně uvolnil Pešír, ideálně předložil míč Turkovi a ten pohodlně do prázdné brány zvýšil na 1:3. Zápas byl rozhodnut a hosté v pohodě kontrolovali hru.

Domácí se i za nepříznivého stavu snažili, ale soupeř byl nad jejich síly. V 62. minutě to po centru Lechnera zkoušel z otočky Kosina, ale střelu mu hostující obrana stačila zblokovat. Na druhé straně pak v 75. minutě měli hosté další výhodu rohového kopu, při kterém Turkova hlavička už byla málem v síti, jenže Janocsko v posledním okamžiku znova skvěle zasáhl.

Hosté však dál pokračovali v ofenzivě a sedm minut před koncem zarazili čtvrtý hřebíček do kolovratské rakve. Po faulu na pronikajícího Pešíra byla sudím Stumpfem nařízena penalta a sám postižený ji bezpečně proměnil a upravil na konečných 1:4.

Ještě v poslední minutě mohl po Lechnerově centru korigovat výsledek pohotovou patičkou Malíček, ale Švarc v hostující bráně byl pozorný. Přední Kopanina vyhrála zcela zaslouženě, byla fotbalovější a zejména Pešír s Poláčkem zužitkovali své bohaté zkušenosti. Domácí se snažili, fotbalovost nahrazovali zvýšenou bojovností a enormním nasazením, ale na první přeborové body nadále čekají.

Rozhodčí:Stumpf – Nykl, Kučera
Delegát:Faltys
Žluté karty:12. Podskuba – 10. Blažek, 60. Melničuk
Hřiště:Kolovraty