Pardálové prohráli v Červeném Újezdu. Zápas si zazdili sami. Co nedali...

Datum a čas:25.09.2013 17:30  |  Poločas: 3 : 3  |  Tým: Pardálové
Góly:Holeček 3x, Krulich
Střelci FCPK:Holeček Tomáš st. (),
Sestava:Colantoni - Bendzák, Kudernatsch, Odstrčil, Prokeš - Krulich, Vott, Jedlička, Stára - Cigánek, Holeček Tomáš st. Hokejově střídali: Vaníček, Brejcha Pavel, Pala. Manager týmu: Jaroslav Bíro.

Červený Újezd - Druhé podzimní utkání pro nás nakonec nedopadlo nikterak dobře, i když jsme ho výborně začali a brzo vedli 2:0, ale pěkně po pořádku.

Ačkoliv jsme se sešli v plném počtu, tak nám od úvodního hvizdu chyběl základní stavební kámen a sice gólman. Andrea Colantoni si totiž popletl výkop o 30 min, tudíž přibližně stejný časový úsek musel bez rukavic absolvovat "brankář laik" Jirka Pala. Jak se ukázalo posléze, tak pro Andreu Colantoniho to nakonec nebyla poslední vážná komplikace. Naše staronová útočná akvizice Tomáš Holeček se uvedl rychle dvěma góly při kterých mu asistoval Tomáš Cigánek, který začal utkání netradičně na hrotu. Následně ovšem podcenil vysoký centr náš brankář a míč si vrazil nechtěně do branky sám. Poté utekl po křídle útočník domácích a prostřelil Palu podruhé. Za stavu 2:2 nastupoval do branky Colantoni a ihned poté vstřelil po nahrávce Ládi Krulicha už svůj třetí gól Holeček a to nádherným způsobem, kdy si povodil dva obránce i brankáře. Domácí ovšem do přestávky ještě stačili srovnat.

Na začátku druhého poločasu se domácí z brejku ujali vedení a od té doby již hráli vyloženě jen tzv. prešovský beton, ale nezapomínali vyrážet do rychlých protiútoků. Nutno podotknout, že hosté měli velký tlak po celý zápas, ale ve druhém poločase se dal nazvat takřka drtivým. Domácí se dostali za půlku snad jen pětkrát, ale byli vysoce produktivní. Během celého utkání hosté zahodili na dvě desítky vyložených šancí, které by vystačily možná na pět zápasů. Měkký a nerovný terén sice kombinační hře vyloženě nepřál, ale na druhou strany byl stejný pro oba týmy. Za nepříznivého stavu domácí útočník velmi nešetrně a hrubě fauloval našeho brankáře, který utkání se sebezapřením dohrál i přes několik naražených žeber. Už v prvním poločase navíc odstoupil s nataženým svalem náš řízný bek Jirka Bendzák. I přesto se nám nakonec pár minut před koncem podařilo míč do sítě dotlačit, když se prosadil Krulich, který dorazil Cigánkovu vyraženou střelu. Ještě byla i snaha utkání rozhodnout, ale to se nám stalo osudným. Domácí z jednoho ojedinělého brejku překonali zraněného Colantoniho a navrch přidali ještě druhou trefu, po které rozhodčí ukončil zápas. Ještě snad malou zmínku zaslouží právě rozhodčí amatér, který v podstatě píšťalku nepoužil a to samozřejmě utkání neprospělo, protože spousta zákroků a zásahů nebyla na obou stranách odpískána. Zápas dvou kvalitních soupeřů v tak pěkném fotbalovém a přátelském prostředí by si delegovaného rozhodčího určitě zasloužil. Všichni se již nyní určitě těší na jarní odvetu v areálu FCPK.
Hřiště:Červený Újezd