Buzek oslavil třicátiny výhrou s béčkem nad Juniorem, kde s fotbalem začínal.

Datum a čas:17.02.2013 14:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:Pícka z penalty (0:1, as. Kořánek), Kořánek (1:2, as. Pícka)
Sestava:Martin - Brabec, Cigánek, Dvořák, Skočdopole - Štuller, Buzek, Pícka, Kořánek - Bíro, Vik. Hokejově střídali: Trojan, Rákosník M. Trenér: Čestmír Odstrčil.

Strašnice - Výhru 2:1 v přípravě proti Junioru Praha (1.B třída) si připsali fotbalisté kopaninského béčka. Zvláštní příchuť měl zápas pro záložníka Kopaniny Michala Buzka. V Junioru s fotbalem začínal a navíc právě slaví 30. narozeniny. S výsledkem mohl být tedy náramně spokojen.

Právě Michal Buzek patřil v zápase k nejaktivnějším hráčům. Rozjížděl většinu akcí svého týmu, často zakončoval. Branku nakonec nevstřelil, ač několikrát chybělo málo. O výhře FCPK rozhodly branky Pícky a Kořánka.

Kopanina vyhrála první poločas 1:0, když skórovala z penalty Píckou. Pokutový kop byl nařízen po faulu na Kořánka, který se probíjel do šestnáctky po dlouhém pasu Cigánka. Pícka penaltu bezpečně proměnil.

Domácí Junior, šestý tým podzimní tabulky 1.B třídy, trefil v první půli tyč pěknou střelou z dálky, ale jinak byl v prvních pětačtyřiceti minutách horším týmem.

Ve druhém poločase se síly vyrovnaly, částečně domácí toužící po srovnání skóre začali mít místy i navrch. Důsledkem bylo vyrovnání, kdy střela zpoza vápna překvapila gólmana Kopaniny (Martin zapůjčený od domácích, kopaninský brankář Moravec musel těsně před utkáním odjet do porodnice).

Rozhodující branku však opět vstřelili hosté. Buzek zahrál výborně rohový kop, na který si bezvadně naskočil Pícka, jeho hlavičku ještě brankář Junioru dokázal udržet před čarou, ale na dorážku Kořánka už byl krátký.

Kopanina si ve druhé půli vypracovala i další šance, ale trápila se v koncovce. Vik trefil tyčku. Po návratu z dovolené na Kubě už do hry zasáhl i pěkně opálený Trojan, po zranění a nemoci nastoupil také Rákosník, který se předvedl nádhernou uličkou do šance Vikovi.

Utkání hrané v přátelském duchu bylo zakončené v klubové restauraci Junioru, kam oslavenec Michal Buzek pozval spoluhráče na občerstvení. Na Buzka na Junioru stále vzpomínají, v klubové restauraci například visí obrázek z postupu starších žáků do ligy v sezóně 1996/97, kde Michala Buzka najdeme. Přikládáme k článku, ale musíte omluvit horší kvalitu. Originál každopádně můžete vidět ve Strašnicích. MICHALE JEŠTĚ JEDNOU VŠE NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM.