Tabulka střelců: M-B

Sokol Lipence 3-2FCPK B
 Atak na čelo nevyšel, béčko lídra neporazilo. Z Lipenců jsme odjeli s prohrou 2:3.

Datum a čas:23.09.2012 16:30  |  Poločas: 2 : 0  |  Tým: FCPK B
Góly:76. Leclerc (2:1, as. Brabec), 85. Vik (3:2, as. Trojan)
Góly-soupeř:10. Hašek (1:0), 34. Poul R. (2:0), 81. Pavlíček (3:1)
Sestava:Borský D. - Fárka (78. Bíro), Cigánek (K), Trusina, Holeček - Vik, Pícka, Kozlík (46. Brabec), Stára - Leclerc, Peclinovský (65. Trojan). Trenér: Michal Rákosník.
Sestava-soupeř:T. Poul - Stauch, Halgaš, Chroustovský, Melich - Císařovský (60. Pavlíček), Vokurka, Hašek, Šedivý - R. Poul (68. Barva), Witberger. Trenér: Luboš Petreje.

L i p e n c e - Dramatický zápas viděli diváci v Lipencích v 5. kole 1.B třídy. Domácí Sokol, vedoucí tým tabulky, musel odrážet útok hostující Přední Kopaniny B. Modročervení by se v případě výhry dostali na první místo. Nepodařilo se! Kopanina prohrála 2:3. Svou premiérovou branku za FCPK vstřelil francouzský fotbalista Pierre Leclerc. Gratulujeme!

Kopanina si utkání zkomplikovala v prvním poločase, kdy dvakrát hloupě inkasovala. Poprvé dlouhý míč přelétl Holečka a špatně postaveného Borského přehodil Ivan Hašek, syn slavného otce. Podruhé pak Trusina řešil ošemetnou situaci v šestnáctce příliš fotbalově, přišel o míč a výsledkem byl další lob přes Borského, tentokráte v podání Robina Poula.

Kopanina nasadila v první půli mladé pušky, z dorostu (hráli včera) vyztužili sestavu Peclinovský s Kozlíkem. Do útoku si přišel vylepšit náladu po včerejším fiasku áčka francouzský fotbalista Pierre Leclerc.

Navzdory dvěma inkasovaným gólům byla hra vyrovnaná, bohužel akce Kopaniny B končily nepřesnou finální fází před vápnem soupeře. Trenér Michal Rákosník zaskakující za hlavního kouče Odstrčila (dovolená) pak v kabině hráčům správně vyčetl nedůraz v soubojích uprostřed hřiště a nezískávání odražených míčů.

Jeho domluva zabrala a ve druhé půli se hostující tým do Lipenců pořádně opřel. Domácí se málokdy dostávali na půlku soupeře, přestože hráli z kopce (výškový rozdíl obou polovin je v Lipencích známý).

Kopanina byla odměněna v 76. minutě, kdy Brabec vysunul Leclerca a Francouz proměnil svůj nájezd na brankáře báječně: nekompromisní peckou do šibenice!

Na dramatickou zápletku v poslední čtvrthodině bylo zaděláno!

Bohužel pro hosty v této fázi Kopaninu poškodil pomezní rozhodčí Kolář, který nechal hrát Pavlíčka v evidentním ofsajdu a střídající záložník Lipenců potřetí přehodil Borského a poslal svůj tým opět do dvoubrankového náskoku.

Trenér Rákosník zavelel do frontální ofenzivy, poslal do hry zbytek ofenzivních hráčů co mohl a vzadu hrál jen na "tři". Výsledkem byl tlak ze kterého se Kopanina dostala opět na rozdíl jediné branky, když roh Trojana chytře tečoval do branky Vik.

Dramatický závěr pak vyrovnání nepřinesl, přestože remíza by tomuto zápasu určitě slušela.
Rozhodčí:Paclt - Kolář, Kadlec
Hřiště:Lipence