Tabulka střelců: M-B

FCPK B1-2TJ AFK Slivenec
 Béčko v důležitém zápase o záchranu podlehlo Slivenci. Nepomohl ani gól Strnadela.

Datum a čas:09.04.2012 16:30  |  Poločas: 0 : 1  |  Tým: FCPK B
Góly:23. Strnadel (1:1)
Góly-soupeř:5. Čureja (0:1), 42. Kolský (1:2)
Sestava:Borský A. - Rákosník M. (65. Josefus), Cigánek (K), Dvořák, Leubner - Stára, Pecka (46. Procházka), Plachý (80. Trojan), Kozlík - Strnadel, Illyk. Trenér: Čestmír Odstrčil.
Sestava-soupeř:Bachroň - Sedlický, Hrádek, Lehovec, Kácovský, Palaš (88. Havelka), Dobeš, Brožek, Čureja, Novák (K), Kolský.

Přední Kopanina - Situace B mužstva Kopaniny začíná být v 1.A třídě napováženou. V 16.kole si totiž 3 body z Přední Kopaniny odvezl Slivenec (2:1) a modročervením začínají soupeři v tabulce utíkat. Proti Slivenci Kopanině nepomohl ani Strnadel. Jeho gól na 1:1 na zisk bodů nestačil.

Nekoncentrovaná Kopanina inkasovala hned v 1.minutě po rohovém kopu, kdy Čureja přehlavičkoval Stáru. Pak se domácí rozehráli k výbornému výkonu, kdy ač hráli proti větru, mačkali soupeře na jeho polovině. Z řady možností ke skórování tlak vyústil v branku, Strnadela, který hlavou precizně zakončil přesný centr Kozlíka.

V závěru poločasu tlak Kopaniny ustal a bohužel přišla další hrubka v domácí defenzivě. Dvořák při rozehrávce trefil soupeře a rychlou akci do otevřené obrany potrestal tři minuty před půlí Kolský přesným zakončením.

Do druhé půle vystřídal zraněného Pecku Procházka a hned měl velkou šanci, když dlouhý pas Cigánka přelétl Strnadela, ale Procházka sám před Bachroněm selhal. Stejně se vedlo i dalšímu dorostenci Illykovi, který po pěkné akci Kozlíka opět sám před Bachroněm nedokázal zakončit. Stejný hráč pak vypálil i pěknou střelu z úhlu, ovšem letěla mimo.

Podle vývoje začátku druhého poločasu a síly větru se zdálo, že je otázkou času, kdy Kopanina svého soupeře překoná. Po úvodním tlaku však domácím začali docházet síly a jelikož hráli dosti otevřenou partii, Slivenec chodil do otevřené obrany a vypracovával si další zajímavé příležitosti ke skórování. Hosté byli silní ve středu pole, vyhrávali souboje a spoléhali na rychlostní kvality svého kapitána Nováka, který větral obranu po celých devadesát minut. Naštěstí on i jeho spoluhráči pohrdli řadou velkých šancí a naděje Kopaniny žila do úplného konce. V samotném závěru po akci Cigánka se Strnadelem došlo v šestnáctce Slivence k velkému závaru, ale ani z toho gól nepadl a následný závěrečný hvizd rozhodčího Šplíchala poslal oba týmy do kabin s konečným skóre 2:1 pro Slivenec.
Rozhodčí:Šplíchal - Hlavnička R., Hlavnička L.