První test Kopaniny pod novým trenérem Kuchařem: remíza v Berouně

Datum a čas:22.01.2012 13:00  |  Poločas: 1 : 2  |  Tým: FCPK
Góly:2. Trojan (0:1), 45.+1 Bláha (1:2).
Góly-soupeř:31. (1:1), 87. (2:2)
Sestava:D. Borský - Bittengel, Brabec, Bláha, Háša (65. Vik) - Přibáň, Santler, Zadina, Truhlář (79. Háša) - Vik (46. Šimlinger), Trojan. Na střídání připraven: A. Borský. Trenér: Martin Kuchař.
Sestava-soupeř:Hejcman - Novák, Cihelka, Vopěnka, Machovec - Černý, Buch, Klička, Šíma - Michalík, Hájek.

B e r o u n (tru) - Fotbalisté Přední Kopaniny vstoupili do roku 2012 remízou 2:2 proti Berounu, který je sedmým celkem středočeského přeboru. V prvním zápase pod vedením nového trenéra Martina Kuchaře dvakrát vedli, ale o výhru přišli až tři minuty před koncem zápasu. V utkání, které se v Berouně hrálo za velmi silného větru, měla Kopanina navrch v prvním poločase, po změně stran ale už moc nebezpečná nebyla.

Zápas začal kvůli předchozímu programu na hřišti o 25 minut později - možná i díky nedočkavosti a touze si zase zahrát, měla Kopanina fantastický úvod. Už po 80 vteřinách přebral Trojan na hranici pokutového území přihrávku od Háši a křížnou střelou levačkou na vzdálenější tyč poslal Kopaninu do vedení. FCPK GÓL – 0:1!

Domácí byli hodně nabuzení, chtěli se proti diviznímu soupeři vytáhnout a od začátku napadali po celém hřišti, do soubojů chodili hodně agresivně, takže to na hřišti občas hodně jiskřilo. A brzy mohlo být i vyrovnáno, když brankář Borský prohrál vzdušný souboj s útočníkem Berouna, ale od jeho hlavy letěl míč přes břevno.

Na druhé straně neproměnil Trojan po pasu Brabce další velkou šanci, když byl sám před brankářem, jenže tentokrát ho trefil jen do nohou.

To byla hodně svižná pětiminutovka...

Na obou týmech bylo vidět, že je to první zápas, hráči „vyráběli“ poměrně dost chyb. Třeba kopaninský Brabec vystřídal předchozí světlý moment s menším zatměním, nabídl míč lehce útočníkovi, který s vyběhnuvším Borským přehodil i branku.

Tempo bylo vysoké, ale další šance nepřicházely. Diváci tleskali jen povedené střele Truhláře těsně mimo.

Po půlhodině se Beroun dostal hodně lacino k vyrovnání, gól totiž padnul přímo z rohového kopu a vydatně k tomu pomohl silný vítr. Míč se rozehrával z levé strany, doplachtil k přední tyči, kde se odrazil od země tak kuriózně, že zapadl přímo do sítě. Borský byl u něj pozdě. Beroun GÓL – 1:1.

Ovšem i Kopanině pomohly přírodní podmínky, když rozehrával Bláha na konci poločasu přímý kop ze 35 metrů. Bylo jasné, že rozhodčí nechá kopaninského kapitána rozehrát, a pak ukončí poločas. V tu chvíli vyletěla z lavičky od trenéra Kuchaře jasná rada: „Zkus to vystřelit!“. Bláha poslechl a vykouzlil s pomocí větru báječnou pumelici, která skončila v horním růžku berounské branky. Úžasná trefa! FCPK GÓL – 1:2!

Druhý poločas ale začala Kopanina dost vlažně. Tady je výčet šancí Berouna, jiné nebyly k vidění:

47. minuta: nepovedený odkop domácích, špatně zformovaná obrana Kopaniny a sólový nájezd na Borského, který skončil střelou těsně vedle

59. minuta: Další souboj útočník vs. Borský, klička gólmanovi, ale vítr odnesl míč do zámezí, jen pár centimetrů vedle tyčky

60. minuta: Penalta za ruku ve vápně Kopaniny. Borský ale lapil pokus u pravé tyče!

73. minuta: Třetí samostatný nájezd na Borského, dloubák ale skončil mimo branku, stejně jako po chvíli křížná střela osamoceného hráče na hranici šestnáctky

Kopanina toho dopředu moc nevymyslela. Jednou střílel Trojan hezky, ale vedle, pak Přibáň po pasu Šimlingera přesprintoval beka, jenže pálil z velkého úhlu.

Když už to vypadalo, že Kopanina přeci jen přečká sérii domácích šancí, přišla chyba gólmana Borského, který ve větru špatně odhadl odskok míče, vyběhl z branky, jenže balon se snesl k nohám útočníka, který ho bez větších problémů přehodil. Beroun GÓL – 2:2.

V poslední minutě pak Kopaninu zachránil od porážky uzdravený Bittengel, když obětavým skokem zblokoval téměř jistě gólovou ránu z pár metrů.

Očima trenéra Martina Kuchaře:
„Zatím jsem s přístupem kluků v přípravě maximálně spokojený, ale tenhle zápas byl bohužel ovlivněný tím, že se na poslední chvíli překládal ze soboty na neděli. Pár našich hráčů proto nemohlo, takže jsme byli ve třinácti. První poločas byl z naší strany na slušné úrovni, pak jsme trochu odešli, byla to spíš nakopávaná, než fotbal. Vítr zápas ovlivnil, ale na obě strany stejně, na to se nechci vymlouvat. Jsme na začátku, chybí nám komunikace a sehranost. Skládá se tady nový mančaft a je to na něm znát.“
Hřiště:Beroun