SK Střešovice 1911 B3-3Starší žáci (U15)
Datum a čas:08.10.2011 15:15  |  Poločas: 1 : 2  |  Tým: Starší žáci (U15)
Góly:30. 1:2 Vejvoda (Lachlan), 40. 2:2 Lachlan, 53. 3:2 Mainzer
Střelci FCPK:Vejvoda Martin (30.),
Góly-soupeř:8. 0:1, 19. 0:2, 58. 3:3
Sestava:Kozlík - Trojan, Levý(C), Cizner, Svoboda, Baštář - Procházka, Schierreich, Tománek, Stárová, Mainzer - Lachlan, Vejvoda, Lacman

Starším žáků se povedlo po dlouhé době bodovat, kdy ve druhém poločase předvedli velice dobrý výkon.

Ve Střešovicích nám chybělo několik hráčů základní sestavy, proto jsme museli vzít dost mladíků z mladších žáků.

Začátek zápasu pro nás nevypadal na zisk nějakého bodu, protože jsme se stále museli bránit mírné převaze soupeře. Naše záloha, kromě Tonči, ani útok nefungovali, proto jsme nebyli schopní ohrozit branku soupeře.

V 8. minutě si Honza Kozlík vyběhl na dlouhý nákop soupeře, ale nerozhodně se zastavil na hranici velkého vápna a pro útočníka soupeře nebyl problém jej lehce obhodit - 1 : 0.

V 19. minutě zahrával soupře přímý kop přímo na naší branku, Honza Kozlík si nechal míč spadnout a pak jej vyrazil pouze metr před sebe přímo na nohu dobíhajícího hráče - 2 : 0.

Od druhého inkasovaného gólu jsme se zlepšili a vyrovnali hru. Soupeře jsme nepouštěli do žádných šancí a sami jsme se dostali na dostřel branky domácího týmu, ale žádné velké nebezpečí z toho nehrozilo.

Až těsně před koncem prvního poločasu, ve 30. minutě, vysunul Keay Lachlan kolmicí Martina Vejvodu, který se nenechal odstrčit obráncem soupeře a technickou střelou obstřelil vyběhnutého brankáře - 1 : 2.

Vstřelený gól nás povzbudil do druhého poločasu. Zlepšili jsme napadání a aktivitu v útočné fázi a zatlačili jsme soupeře před jeho branku. Po dlouhé době jsme dokázali někoho přehrávat a nebyli pod vytrvalým tlakem.

Ve 40. minutě srovnal Keay Lachlan střelou z přímého kopu pod břevno - 2 : 2.

V dalších minutách jsme dále tlačili a soupeř spoléhal pouze na brejky. Naštěstí naše obrana v novém složení (s Tomášem Trojanem a Nikolou Ciznerem) pracovala o poznání lépe než v minulých zápasech dokázala pokrývat protiútoky soupeře.

Od druhého inkasovaného gólu se v brance rozchytal Honza Kozlík, který pochytal nebezpečené centry soupeře a pokryl si i dlouhé pasy na hranici velkého vápna.

Ve 53. minutě vyslal Keay Lachlan kolmicí za obranu Kryštofa Mainzera, který si dobře zpracoval míč do pohybu a jeho střelu brankář soupeře neudržel - 2 : 3.

Nadějné vedení jsme bohužel neudrželi, když soupeř vyrovnal ze skrumáže v 58. minutě na konečných 3 : 3.

Podle mého názoru jsme odehráli druhý poločas velice dobře a ukázali, že fotbal hrát umímě. Škoda, že jsme pustili soupeře do dvoubrankového vedení, které jsme museli dohánět. Za výkon v tomto zápase musím Tonče a kluků poděkovat.
Rozhodčí:Opočenský
Hřiště:Střešovice