Datum a čas:03.09.2011 12:00  |  Poločas: 0 : 3  |  Tým: Mladší žáci (U13)
Góly:3.Tesárek, 13. Kubáček, 30. Tesárek
Góly-soupeř:52. Štefko
Sestava:Michal Gregor - Vendelín Schierreich (C), Daniel Čadek - Matěj Svoboda, Martin Kubáček, Miroslav Tesárek, Martin Kuchař, Matouš Schierreich - Michael Novotný, David Baštář, Jan Kaňovský
Sestava-soupeř:Křepela - Froyda, Němeček, Peták - Veselý, Hrubý, Šmejkal P. - Štefko, Malátek, Černý

Horní Měcholupy (mak) - Velmi dobře zvládli vstup do soutěže mladší žáci - po dobrém výkonu si vezou 3 body ze hřiště Horních Měcholup. Brankově se v zápase dvakrát prosadil Míroslav Tesárek, jeden zásah si připsal Martin Kubáček.

První mistrovské utkání letošní sezóny odehráli mladší žáci na pěkném měcholupském trávníku za tropického vedra.
Od prvních minut utkání byli modročervení o něco aktivnější, pohyblivější a prokazovali větší chuť se poprat o vítězství. První branka na sebe nenechala dlouho čekat. Michal Novotný hlavou prodloužil dlouhý nakopnutý míč za sebe na nabíhajícího Mirka Tesárka a ten ve své první šanci v utkání nezaváhal. Tato branka domácími kluky poněkud otřásla a těm se v následujících minutách příliš nedařilo vymyslet útočnou akci, kterou by svého protivníka přelstili. Druhý úder snažení hornoměcholupských dal Martin Kubáček jenž pronikl do pokutového území, kde jej domácí obránce poslal k zemi a pískala se penalta. K té se postavil právě Martin Kubáček a z rozvahou poslal míč do sítě domácích podruhé. Po tomto okamžiku se domácí sice několikrát dostali před brankáře Michala Gregora, ale kopaninský brankář a obrana byli pozorní. Pět minut před poločasem potáhl útok Jan Kaňovský, posunul míč na Mirka Tesárka a ten přesným zakončením stanovil poločasový výsledek.
Do druhého poločasu vyběhl o trochu jiný domácí celek a výsledkem byla výrazně vyrovnanější hra než v poločase prvním. Šance se střídaly na obou stranách a další branky byly na spadnutí. Ve střední části druhého dějství Horní Měcholupy svého soupeře zatlačily do defenzivy. Po nepříliš přesném odehrání míče kopaninskou obranou jeden z domácích útočníků spravedlivě snížil a potrestal tak určitou pasivitu hostů. I ti však měli několik velmi dobrých možností na vylepšení výsledku, ale v koncovce postrádali přesnost, v některých případech i větší důraz. Protože ani domácí nebyli v koncovce klidnější, skončilo utkání výhrou 3:1 pro hostující celek. Celkově si kopaninští kluci určitě za předvedený výkon zaslouží pochvalu a doufejme, že se jim bude podobně dařit v jejich dalším vystoupení, ve kterém se představí v příštím kole na domácím hřišti proti FSC Libuš. Držíme palce!

Rozhodčí:Maiello