Kopanina v derby s Meteorem 1:1. Hosté vyrovnali v nastavení z penalty!

Datum a čas:29.10.2011 14:30  |  Poločas: 0 : 0  |  Tým: FCPK
Góly:46. Santler (1:0)
Góly-soupeř:90.+5 Fíček z penalty (1:1)
Sestava:Borský - Čihák (46. Hrubý), Honetschläger, Brabec (46. Hrebiček), Kunt - Vyšata (80. Výborný), Houška, Jaráb, Zadina, Gerstner - Santler. Trenér: Radek Duda.
Sestava-soupeř:Píša - Jurčík, Moudrý, Daňhel, Jiřík (85. Janda) - Kadlec (79. Junek), Omcirk, Štefan, Svoboda - Jelínek (60. Tomanec), Fíček. Trenér: Josef Pleticha.

P ř e d n í K o p a n i n a - Po nepodařeném utkání v Zápech se chtěli kopaninští hráči fanouškům revanšovat třemi body z domácího prostředí. Měli pro to ideální příležitost – derby s Meteorem. Že to ovšem nebude jednoduchý soupeř naznačovala už jeho statistika z posledních 3 utkání – 9 bodů a 14 vstřelených branek. Z toho 7 jich dal nejobávanější hráč a kapitán hostů Jan Fíček. Ten se nakonec opět výrazně promluvil i do derby. V nastaveném čase vyrovnal z penalty na 1:1.

Úvod utkání byl hodně bojovný s velkým množstvím faulů. Šance byly k vidění hlavně ze standardních situací a protiútoků. Po jednom z nich pálil útočník hostů z dobré pozice slabě do rukavic připraveného Borského.

Další šance Meteoru byly k vidění ve 21. a 23. minutě, kdy Kopaninu zachránilo od inkasování jen dobré postavení brankové konstrukce. V tomto úseku zápasu byli sice hráči FCPK hodně aktivní, ale bohužel bez efektu. Poslední velká šance prvního poločasu byla k vidění ve 26. minutě, kdy se po závaru v pokutovém území domácích objevili dva osamocení útočníci hostí před Borským, nedokázali se však přesně domluvit, kdo bude zakončovat, a tak střela jednoho z nich byla se štěstím sražena na roh.

Do druhé půle nastoupila Kopanina se dvěma změnami – ze hřiště odešli Brabec s Čihákem, kteří byli nahrazeni Hrubým a Hrebičkem. Na hřišti to bylo hned znát. FCPK vybojovala autové vhazování na polovině soupeře, protlačila se až do vápna, kde převzal míč Santler a propasíroval balon za záda brankáře. FCPK vs. Meteor 1:0!!!

Domácí byli nadála aktivní a vyráželi do nebezpečných brejků. Při jednom z nich vystřelil Hrebiček z 18 metrů a dorážející Hrubý trefil pouze dobře stojícího gólmana Píšu. Meteor zahrozil v 66. minutě, kdy jeho přečíslení 3 na 2 musel řešit faulem aktivně hrající Santler. V této pasáži zápasu se Kopanina skoro jen bránila. Že by se jí to nemuselo vyplatit chtěl naznačit kanonýr Fíček, ale sám před Borským pálil pouze do připraveného strážce domácí svatyně. V 69. minutě zahodil obrovskou šanci hostující Daňhel, který po centru z pravého křídla hlavičkou netrefil prázdnou branku.

V závěru hosté Kopaninu zatlačili tak, že byla nucena pouze odkopávat. Do konce zápasu zbývaly pouze desítky sekund, když do vápna FCPK přilétl centr od rohového praporku, po kterém stoper Honetschläger neodhadl situaci a vzápětí zahrál úmyslně a nepochopitelně rukou! A protože se to událo uvnitř pokutového území Kopaniny, následovala penalta, kterou s přehledem proměnil střelec Fíček. FCPK vs. Meteor 1:1!!!

Nutno podotknout, že remíza z tohoto tvrdě hraného utkání je pro oba týmy zasloužená, přesto pro domácí smolná. O cenné tři body přišli v posledních vteřinách pětiminutového nastavení vlastní obrovskou hloupostí!

Autor: František Novotný

Rozhodčí:Tereba - Moudrý, Váňa
Delegát:Havránek
Žluté karty:Kunt (Př. Kopanina)