Proti Žatci Kopanina nasadila i Martina Haška. Přesto prohrála 2:3!

Datum a čas:08.10.2011 16:00  |  Poločas: 0 : 2  |  Tým: FCPK
Góly:75. Houška (1:2, as. Sdiri), Sdiri (2:3)
Góly-soupeř:35. Lesniak (0:1), 39. Jakubov (0:2), 83. Klasna (1:3)
Sestava:Borský - Výborný, Honestchläger (K), Brabec (77. Vyšata), Kunt - Jaráb (65. Čihák), Hašek (65. Zadina), Houška, Gerstner - Sdiri, Santler. Trenér: Radek Duda.
Sestava-soupeř:Švarc - Vávra, Bešík, Heinz, Fiřt - Lesniak, Macháček, Janáček (86. Baierl), Klasna (88. Brunza) - Pikl (70. Paul), Jakubov. Trenér: Pavel Koutenský.

P ř e d n í K o p a n i n a - Fotbalisté FCPK v 9. kole divize přišli o cenné body s nováčkem soutěže ze Žatce. Za domácí nastoupil poprvé v sezóně i Hašek. Kopanina předvedla dobrý výkon, ale nechala si dát před přestávkou dva slepené góly, své šance nevyužila. Po přestávce snížil Houška, ale vydařený brejk Žatce vše rozhodl. Branka Sdiriho byla jen korekcí před konečným hvizdem.

Na očekávaný souboj trenérů Sparty Hašek (FCPK) vs. Svoboda (Žatec) nakonec nedošlo kvůli zranění Svobody, ale Martin Hašek se divákům v reprezentační přestávce představil. Týmu Přední Kopaniny dodal klid ve středu pole a domácí byli lepším týmem. Bohužel efektivní zakončení gólových akcí bylo žalostné.

Žatec impotence soupeře využil dokonale. Po nenápadné akci se trefil Lesniak (35.minuta), krátce poté Jakubov (39.minuta) a Kopanina měla před přestávkou zaděláno na problém: dohánět dvoubrankové manko soupeře.

Vrátit modročervené do zápasu se povedlo v 75. minutě Houškovi, který si po centru Sdiriho křiknul na Čiháka, ten mu míč pustil a Houška krásně trefil pod břevno - 1:2.

Elán Kopaniny po vyrovnání však zchladil povedený brejk Žatce v 83. minutě. Po vyšachování obrany trefil do odkryté branky Klasna a definitivně srazil FCPK do kolen. Domácí se zmohli v závěru už jen na korekci výsledku, kdy se trefil Sdiri. Po následném rozehrání však sudí Houdek z Plzně už zapískal konec.

Nejdůležitější minuty utkání (zpracoval František Novotný):
3. min - více ze hry má FCPK;
4. min - Hra se odehrává hlavně ve středu hřiště, aktivní je levá strana Kopaniny (Gerstner);
6. min - roh hostů, hlavička těsně vedle;
8. min - Hrubka Honetschlagera - hostující útočník ale nedokázal přesně zakončit;
11. min - FCPK je fotbalovějším týmem ale bez efektu. Žatec spoléhá hlavně na brejky;
14. min - střela hostí zpoza vápna - Borský kryje;
15. min - roh FCPK, zakončení Santlera mimo;
17. min - standardní situace FCPK z 35 metrů bez efektu;
18. min - brejk Žatce zakončen střelou ze 20-ti metrů těsně vedle pravé tyče Borského branky;
21. min - Jaráb těsně podskočil centr z pravé strany;
24. min - VELKÁ ŠANCE - Gerstner se probil vápnem a vystřelil k tyči - golman Švarc vyrazil - vzápětí střílel křížem Santler ale opět skvěle zakročil golman hostů;
28. min - střela hostů z dálky mimo;
30. min - VELKÁ ŠANCE - Santler sám před golmanem, hlavou pouze do něj;
35. min - GOL Žatce - Lesniak prošel obranou a prostřelil Borského;
38. min - GOL Žatce - obrovská chyba obou stoperů - Jakubov obstřelením golmana dává na 0:2;
40. min - Žlutá pro žateckého Heice;

-------- POLOČAS------------

47. min - roh hostů;
48. min - útočník FCPK těsně nedosáhl na střílenou přihrávku vápnem;
49. min - střela hostů vysoko nad;
50. min - tečovaná střela FCPK - roh bez efektu;
55. min - střela z dálky FCPK mimo;
57. min - střela z přímého kopu Žatce těsně mimo;
60. min - standartka z 23 metrů pro Kopaninu - Gerstner nad;
63. min - Jaráb šel z úhlu sám na golmana, který ale jeho střelu vyrazil;
65. min - dvojité střídání FCPK - Haška střídá Zadina a Jarába střídá Čihák;
67. min - žlutá pro Sdiriho;
70. min - sřídání hostů - dolů jde Pikl, na hřistě Paul;
73. min - žlutá pro golmana Švarce, roh kopaný přímo do brány Gerstnerem - Švarc měl problémy balon vyrazit;
74. žlutá pro Lesniaka
75. GOOOOL PRO FCPK - Houška krásně volejem centr Sdiriho a snížil na 1:2;
77. min - žlutá pro Zadinu, střídání FCPK Brabce střídá Vyšata;
77. - 85. hluché období (Kopanina v křeči, hra rozkouskovaná);
85. min - GOL Žatce - přečíslení 3 na 2 hráči Žatce zahráli s golovym úspěchem Klasny;
87. min - akce FCPK po lajně se zakončením nad;
88. min - střídání Žatce - Klasnu střídá Brunza
89. min - střídání Žatce - Janáček dolů, Baierl na hřiště;
90. min - GOOOL FCPK - poslední akce zápasu - centr od lajny doletěl až na hlavu Sdiriho, který se z blízka nemýlil.