Kopanina vyloupila Blšany. Dohrávala v deseti, přežila penaltu a vyhrála 2:1.

Datum a čas:17.09.2011 10:30  |  Poločas: 0 : 2  |  Tým: FCPK
Góly:30. Sdiri (0:1, as. Honetschläger), 45. Hrubý (0:2, as. Vyšata)
Góly-soupeř:70. Kalanin (1:2)
Sestava:Jeřábek - Čihák, Brabec, Honetschläger, Kunt - Vyšata (K, 53. Santler), Zadina, Houška, Jaráb - Sdiri (90. Výborný), Hrubý (60. Hrebiček). Dále připraveni: Šimlinger, Borský. Trenér: Radek Duda.
Sestava-soupeř:Klíma - Kopecký (29. Kalanin), Dvořák, Jelínek, Lancz - Horváth, Siegl (K), Šmerda, Kryštof (65. Razím) - Klinka, Poláček. Dále připraveni: Matucha, Savko, Krabec. Trenér: Josef Němec.

B l š a n y - Fotbalisté Přední Kopaniny mají po 6.kole divize důvod k radosti. Poprvé bodovali na hřišti soupeře a to hned naplno. V Blšanech, nedávno ještě prvoligové vísce, zvítězili modročervení 2:1. V zajímavém zápase plném šancí Kopanina soupeře vedeného kapitánem Horstem Sieglem přehrála v první půli, ve druhé se bránila. Také proto, že už po hodině hry byl vyloučen Čihák. Díky výbornému výkonu Jeřábka a minele Klinky, který nedal pokutový kop, veze Kopanina z Blšan tři body!

Přední Kopanina sehrála zřejmě nejlepší první poločas v letošní soutěži, bohužel také nejhorší druhý. V první půli vládla a mohla zápas dávno rozhodnout, ve druhém se však zuby nehty bránila a mohla o vše přijít. Bláznivý zápas nakonec dovedli modročervení do vítězného konce 2:1.

Blšany vedl kapitán a autor 176 ligových gólů Horst Siegl a v jeho týmu se představila řada dalších známých jmen. Gólman Klíma, útočník Klinka a zejména čerstvá posila exsparťan Tomáš Poláček.

V první půli však domácí hvězdy vedené další osobností Josefem Němcem nebyly vidět. Kopanina na hřišti dominovala a vytvářela si jednu šanci za druhou. Dvě proměnila a trefili se oba útočníci Sdiri a Hrubý. Druhý gól inkasovaly Blšany těsně před odchodem do šatny.

Druhý poločas však hosté upustili od své agresivní hry a role na hřišti se obrátily. Blšany přešly ve vytrvalý tlak, ze kterého se Kopanina marně snažila vymanit. Měla však štěstí. V 51. minutě Jeřábek chytil Klinkovi penaltu!

Hluboký blok Přední Kopaniny ještě více zesílil po hodině hry, kdy po druhé žluté kartě sudí Klátil vyloučil kopaninského Čiháka. Trenér Duda poslal na hřiště čerstvého Santlera a Hrebička, ale i tak se Kopanina stále bránila. Na hrotu operoval osamocený Hrebiček, Sdiri hrál stažené levé křídlo.

Hosty v těchto momentech držel nad vodou fantastický Jeřábek, který podal svůj životní výkon na Kopanině. Musel předvést několik skutečně těžkých zákroků.

Ani on nestačil na střelu střídajícího Kalanina, který se nerozpakoval, zatančil s míčem před vápnem a napálil ho nekompromisně k tyči. Do konce bylo dvacet minut!

V závěru oběma týmům začaly docházet síly, Blšany hrály vabank, vytvářely si šance které buď pochytal famózní Jeřábek nebo trefovaly beky. Kopanina chodila do brejků, které však nezužitkovala. Po jednom z nich však byl vyloučen stoper Jelínek (83. minuta). Ani hra deset na deset gól nepřinesla a Kopanina poprvé v letošní sezóně zabodovala na hřišti soupeře!

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ MOMENTY UTKÁNÍ:
1.min.
- hned z první akce běžel do šance Hrubý. Bohužel se jí zalekl a o náskok který měl před obránci záhy přišel;
2.min. - Blšany reagovaly obratem. Po rohu hlavičkoval nebezpečně Siegl, dorážku chytil Jeřábek;
4.min. - výtečná ulička Houšky na Sdiriho, jeho pokus z úhlu zlikvidoval Klíma;
5.min. - blšanský gólman Klíma si dovolil stahovačku na Sdiriho, vyšla mu a sklidil potlesk;
6.min. - zbytečný faul Čiháka na půlce se ukázal ve druhé půli jako důležitý, neboť mladý kopaninský obránce byl po přestávce vyloučen;
7.min. - Hrubý se přehnal po pravé straně, centr však byl zblokovaný;
10.min. - tutovka Kopaniny. Sdiri zaseknul přes beka ve vápně a levačkou mířil mimo;
14.min. - výtečný Sdiri v další šanci. Pálil tentokráte nahoru a Klíma vyrazil na roh. Po rohu Jarába hlavičkoval do Klímy Honetschläger;
15.min. - skvěle načasovaný pas Honetschlägera na Zadinu. Z následného obrovského zmatku ve vápně Blšan byl jen roh;
17.min. - po špatném výhozu Klímy přišel o míč Šmerda. Situaci hasil stažením Hrubého bez žluté karty;
18.min. - parádní trestný kop Jarába mířil přes zeď do branky, Siegl však vyhlavičkoval v poslední vteřině na roh;
21.min. - Šmerda opět lehkovážně ztratil míč a za stažení Hrubého se měl pískat faul a zřejmě i žlutit (podruhé). Nedělo se ani jedno;
27.min. - Jarábův centr na Honetschlägera, jeho hlavička nad branku;
29.min. - po delším čase akce Blšan, ale famózní. Horváth přešel přes celé hřiště, nasadil housle Brabcovi a Houškovi, Jeřábek však šanci skvěle zlikvidoval;
29.min. - první střídání Blšan. Na levé straně plápolajícího Kopeckého vyměnil Kalanin. Později autor jediného blšanského gólu;
30.min. - první branka FCPK. Při dlouhém nákopu Honetschlägera zaspal obránce Jelínek, kterému frnknul Sdiri, pokryl si míč a překonal Klímu. FCPK GÓL 0:1!!!
35.min.
- neúnavný Sdiri se opět přehnal po levé straně okolo obránců, jeho centr byl zblokován na roh;
36.min. - hlavní rozhodčí Klátil píská velmi dobře, pomezní Němec je však na hosty přísnější. Například faul Kunta na Siegla si domácí kapitán víc než vymodlil;
38.min. - Kunt pálí z dálky, Klíma musel jít na zem a chytá;
42.min. - druhá velká šance Horsta Siegla v zápase. Po centru zpracoval míč na vápně, ale jeho křížná střela se do branky nevešla;
44.min. - Jaráb načechral míč do vápna, kde obrana Blšan chybně vystavovala do ofsajdu tři hráče Kopaniny. Čihák si dal na prsa, ale zezadu mu čistě stačil vypíchnout máíč v posledním okamžiku Horváth na roh;
45.min. - po rohu však tryská radost hostů podruhé. Jarábův centr prodloužil na zadní tyč Vyšata a tam rovněž hlavou dostal míč do sítě Hrubý. FCPK GÓL 0:2!!!

47.min.
- druhá půle začíná obrovskou šancí Poláčka, který běží sám na branku od půlky. Jeřábek ho však ustál, vytlačil do strany a pak pádem po nohy šanci zlikvidoval;
48.min. - na druhé straně po akci vlevo zakroutil střelu Houška a trefil tyč Klímovy branky. Tady chyběly milimetry;
51.min. - Houška zahrál rukou ve vápně a jasná penalta pro Blšany. Klinkův pokus však Jeřábek chytá;
54.min. - Blšany dostaly Kopaninu pod velký tlak. Všechny akce jdou přes Poláčka, po jedné z nich pálí Šmerda a trefuje Brabce do zad;
60.min. - trenér Duda chce probudit svůj tým a sahá ke druhému střídání. Místo Hrubého přichází Hrebiček, už sedm minut před tím vyměnil Vyšatu Santler;
61.min. - Hrebiček obral o míč Poláčka a mazal do slibné šance, sudí ho však zastavil, že si při tom pomohl rukou;
63.min. - Čihák hloupě atakoval gólmana Klímu po pěkné střele Santlera, kterou blšanský gólman neměl úplně pod kontrolou. Správně udělená druhá žlutá karta znamenala červenou a oslabení pro zbývajících 27 minut;
70.min. druhá pohroma přišla zanedlouho. Kalanin dostal prostor na vápně a využil ho k přesnému zakončení. Prudká střela k tyči znamenala snížení na 1:2;
72.min.
- Klinka nahrál pád před vápnem a sudí Klátil mu to zbaštil. Trestný kop z vápna však Horváth přes zeď nedostal;
76.min. - Blšany tlačí. Po pěkné akci sklepl Siegl na Šmerdu, jehož bombu fantasticky vyrazil Jeřábek a následně Honetschläger uklidil do autu;
78.min. - jedna z mála akcí hostů ve druhé půli. Sdiri se uvolnil nalevo a střílel jen do připraveného Klímy;
79.min. - další famózní zákrok Jeřábka, tentokráte po prudké střele Razíma;
80.min. - pálil Poláček a sestřelil Honetschlägera, ten se jen těžce zvedal;
83.min. - Blšany hrají vabank a brejk Hrebička zastavuje faulem zezadu Jelínek a je správně vyloučen;
84.min. - z trestného kopu Honetschlägerova střela olízla levou tyč Klímovy branky;
85.min. - pohledná akce Blšan, Razím unikl po pravé straně, nalil zpět Kalaninovi, ale už poněkolikáté v tomto zápase se míči postavil Jeřábek;
86.min. - po ztrátě míče blšanských obránců mohl rozhodnout Hrebiček, ale jeho slalom mezi beky postrádal zakončení;
90.min. - taktické střídání Výborného za Sdiriho se zpozdilo, neboť pomezní rozhodčí Němec nařídil Výbornému převléknout "elasťáky" pod trenky, neboť měly jinou barvu;
90.min. - signalizace tří minut nastavení, ve kterých však už přišla jen žlutá karta pro Dvořáka za faul na Zadinu.

KLIKNĚTE ZDE NA SESTŘIH ZÁPASU NA KLUBOVÉ TELEVIZI FCPK TV!!!

KLIKNĚTE ZDE PRO POZÁPASOVÉ ROZHOVORY S TRENÉRY A HRÁČI!!!

Rozhodčí:Klátil - Němec, Teuber
Delegát:Novotný
Žluté karty:Kryštof, Horváth, Dvořák - Čihák, Sdiri, Jeřábek, Hrebiček
Červené karty:83. Jelínek (sražení Hrebička zezadu) - 63. Čihák (po dvou ŽK)
Hřiště:Blšany